You mustn't say /mazynt/

Jak już wiecie z poprzedniego wpisu o tym kiedy używamy must i have to, słowo must po angielsku oznacza „musieć” i jest bardzo zbliżone do wyrażenia have to. Natomiast w wersjach przeczących wyrażenia don't have to i mustn't oznaczają coś innego, mianowicie...

 

Don't have to jest przeciwieństwem zarówno do have to, jak i must, i oznacza „nie musieć”, np.:

 

I have to work tomorrow. - Muszę jutro pracować.

 

I don't have to work tomorrow. - Nie muszę jutro pracować.Natomiast mustn't (must not) oznacza „nie wolno”, np.:

 

You mustn't touch that! - Nie wolno tego dotykać!Co dodatkowo warte jest zapamiętania to fakt jak poprawnie zapisywać i wymawiać mustn't. Łatwo się pomylić i czytać to /mazynt/ oraz zapisywać bez pierwszego T, którego nie słychać, czyli musn't. Poprawny zapis i wymowa to:

 

mustn't /mʌsənt/, czyli zapisując to literami /masynt/, przez /s/, a nie /z/.


Na zakończenie małe przykazanie:

 

 

You mustn't forget that. - Nie wolno Wam o tym zapomnieć.

Kontakt     UK: (+44) 203 026 9051     POL: (+48) 12 444 6929     SKYPE: edoo.pl

 

Od 2004 roku szkoła językowa edoo.pl prowadzi internetowe kursy językowe. Od tego czasu kilka tysięcy naszych uczniów miało okazję wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach, głównie w kursach angielskiego przez internet. Wykorzystując kształtowaną przez nas latami, metodę nauki online,  możemy dziś zaproponować każdemu posiadającemu dostęp do Internetu skuteczny i wygodny sposób zdobywania wiedzy. W edoo.pl wszystkie kursy online prowadzone są przez "żywych" lektorów, w "czasie rzeczywistym". Obecnie szkoła prowadzi kursy językowe w trzech językach: Angielski OnLine (angielski przez Skype), Niemiecki Online (niemiecki przez Skype) oraz Hiszpański OnLine (hiszpański przez Skype) oraz Francuski OnLine (francuski przez Skype). Zajęcia z  grupy angielski on-line prowadzone są w ramach kursów:  Standard English Course, Angielski Na Emigracji, Business English Course, Exam Preparation Courses, Customized Course. Kursy  z serii niemiecki on-line to: Deutsch als Fremdsprache oraz Niemiecki na emigracji. Kursy hiszpańskiego on-line: Curso Estándar de Español oraz Hiszpański Na Emigracji.