JAK ZAPEWNIĆ
DOBRĄ JAKOŚĆ DŹWIĘKU PODCZAS LEKCJI?

 

Aby zajęcia przebiegały komfortowo powinieneś zadbać o dobrą jakość dźwięku. Oto kilka porad:

1. Używaj słuchawek z mikrofonem.

Mikrofon wbudowany w laptopa niemal zawsze nagrywa gorszej jakości dźwięk niż mikrofon w zestawie słuchawkowym - daleka odległość od ust może powodować pogłos, podobnie jak używanie zewnętrznych głośników.

2. Sprawdź ustawienia audio w Skype.

W Skype wejdź do menu Narzędzia -> Opcje -> Ustawienia Audio i sprawdź czy zaznaczono opcję "Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu".  Możesz spróbować ręcznie ustawić odpowiednią głośność mikrofonu. Weź pod uwagę, że zbyt wysoka głośność często powoduje gorszy efekt (mikrofon zbiera dźwięki z otoczenia).

3. Sprawdź czy używasz aktualnej wersji Skype.
Zdarza się, że problem występuje gdy użytkownicy używają różnych wersji Skype, korzystających z odmiennych kodeków dźwięku.

4. Przetestuj dźwięk.

Przed rozpoczęciem rozmowy skorzystaj z bezpłatnej usługi "Rozmowa Testowa Skype" ("Echo / Sound Test Service"). W tym celu zadzwoń na "echo123" i nagraj komunikat głosowy, który później zostanie Ci odtworzony.

5. Słyszysz trzaski? Sprawdź mikrofon.

Jeżeli podczas rozmowy słyszysz trzaski, sprawdź czy Twój mikrofon nie jest uszkodzony.
Aby wykluczyć niską dźwięku spowodowaną uszkodzonym mikrofonem, nagraj przykładowy dźwięk używając dowolnej aplikacji pozwalającej na nagrywanie dźwięków. W przypadku systemów Windows możesz wykorzystać systemową aplikację "Rejestrator dźwięku".

6. Inne możliwości rozwiązania problemu.

Zajrzyj na stronę Skype, gdzie znajdziesz więcej możliwych rozwiązań problemów z jakością dźwięku:
- Mam problem z jakością dźwięku.
- Mam problem z połączeniem.

 

Kontakt     UK: (+44) 203 026 9051     POL: (+48) 12 444 6929     SKYPE: edoo.pl

 

Od 2004 roku szkoła językowa edoo.pl prowadzi internetowe kursy językowe. Od tego czasu kilka tysięcy naszych uczniów miało okazję wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach, głównie w kursach angielskiego przez internet. Wykorzystując kształtowaną przez nas latami, metodę nauki online,  możemy dziś zaproponować każdemu posiadającemu dostęp do Internetu skuteczny i wygodny sposób zdobywania wiedzy. W edoo.pl wszystkie kursy online prowadzone są przez "żywych" lektorów, w "czasie rzeczywistym". Obecnie szkoła prowadzi kursy językowe w trzech językach: Angielski OnLine (angielski przez Skype), Niemiecki Online (niemiecki przez Skype) oraz Hiszpański OnLine (hiszpański przez Skype) oraz Francuski OnLine (francuski przez Skype). Zajęcia z  grupy angielski on-line prowadzone są w ramach kursów:  Standard English Course, Angielski Na Emigracji, Business English Course, Exam Preparation Courses, Customized Course. Kursy  z serii niemiecki on-line to: Deutsch als Fremdsprache oraz Niemiecki na emigracji. Kursy hiszpańskiego on-line: Curso Estándar de Español oraz Hiszpański Na Emigracji.