NASI LEKTORZY

  

Uczniowie edoo.pl nie muszą obawiać się o jakość nauczania, ponieważ każdy lektor jest specjalistą w swojej dziedzinie i ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

 

 


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
- magister filologii angielskiej
O sobie
Już w dziecięcych latach, kiedy wszyscy chcieli być strażakami czy astronautami ja chciałem uczyć się angielskiego, aby potem uczyć go innych :) W edoo.pl pracuję od 2011 roku, gdzie uczę osoby indywidualne z przeróżnych grup wiekowych. Moją specjalizacją oprócz języka ogólnego, jest także język medyczny, którego uczę w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie jestem lektorem.
Jeśli znajdę chwilę wolnego czasu, wykorzystuję ją do czytania książek (głównie fantasy, ale mam także bogatą kolekcję kryminałów, czy tzw. klasyki), grania w gry planszowe, czy komputerowe (głównie cRPG, ale jak jest czas to wszystko), jak i do słuchania muzyki (rock, metal). Uwielbiam angielską piłkę nożną, którą cenię za pasję i poświęcenie obecne w każdej akcji i szaleńczo trzymam kciuki za Manchester United. Uśmiech natomiast nieodmiennie przywołują na mojej twarzy programy improwizacyjne, typu 'Whose Line Is It Anyway?'


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
- magister filologii angielskiej

O sobie
Angielskiego zaczęłam się uczyć w przedszkolu. Od samego początku bardzo mi się to spodobało. W szkole podstawowej chodziłam na dodatkowe lekcje, które uwielbiałam. Gdy w piątej klasie rozpoczęłam naukę w szkole muzycznej, mama zdecydowała, że lekcje angielskiego należy zakończyć, ponieważ nie podołam wszystkim obowiązkom. Byłam zrozpaczona. Próbowałam uczyć się sama, ale nie bardzo mi to wychodziło. Ubłagałam więc rodziców, by pozwolili mi kontynuować angielski. I tak już zostało. Fortepian i angielski dało się pogodzić bez trudu – w dzień ćwiczyłam, wieczorami rozwiązywałam zadania, próbowałam tłumaczyć słowa piosenek, zapamiętywać słówka. Ten język stał się moja pasja, niekończącą się przygodą, ciągłym odkrywaniem nowych rzeczy. Miałam wspaniałą nauczycielkę, która zaraziła mnie swoja miłością do gramatyki. Biegałam po księgarniach, kupowałam wszystkie dostępne podręczniki (wtedy nie było to takie łatwe!), pochłaniałam każdą pożyczoną książkę. W maturalnej klasie byłam już pewna, że nie Akademia Muzyczna, lecz Filologia Angielska jest moim celem. Uwielbiam uczyć, dostrzegać postępy ludzi, z którymi pracuję. O każdym moim uczniu myślę indywidualnie, zastanawiam się, jaki materiał będzie go interesował, co pomoże mu rozwinąć skrzydła. Każdy kurs jest inny, każdy człowiek potrzebuje innego podejścia. To czyni mój zawód wspaniałym. Ciągle poszukuję nowych technik nauczania, ulepszam i zmieniam dotychczasowe metody. Nauczanie uczy mnie kreatywności i rozumienia drugiego człowieka. 
Mój wolny czas poświęcam dwóm wspaniałym córkom oraz naszym adoptowanym zwierzakom – trzem kotom i dwóm psom. Praktykuję jogę, która wyzwala we mnie ogromne pokłady energii i radości życia.


lektor angielskiego

Edukacja

Cambridge Certificate. TEFLA.

 

London University.

- Post Graduate Teaching degree

- BA degree in Industrial Design

O sobie

I left Britain many years ago but try to keep in touch with it by including its culture in my on-line meetings. Thanks to globalization many things in Poland are shared by Britain but there are still interesting corners to explore, discuss and contraste. Europe is becoming just a very large village. The internet is a wonderful tool and I am addicted to it. Many students keep coming back for more so I think they are also addicted. It makes learning English fun. Teaching is a job that follows on from my original interest in art and design training. I use visuals a lot on-line. A picture is worth a thousand words. There are so many wonderful sites and images to be found.

I bought a digital camera many years ago after abandoning my faithful Praktica. Hours of poisoning myself with chemicals. You can have a picture out of central Krakow and in an email in an hour. There are still many interesting things to photograph and with a computer you can do so much more with them. I spend a lot of my time taking photographs reading Stephen King and watching Youtube.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Rzeszowski
- magister filologii angielskiej

O sobie
Ukończyłam specjalizację nauczycielską na wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 10 lat dzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, a także zamiłowanie do języka angielskiego jest nieodłączną częścią mojego życia, przynoszącą mi sporą dawkę satysfakcji. W życiu prywatnym moja sześcioletnia córka pochłania większość mojej uwagi i stawia mi spore wymagania – niemal codziennie słyszę pytanie: „A kiedy znowu zrobimy NASZĄ lekcję angielskiego?”. Swój pozostały czas wolny poświęcam czytaniu (uwielbiam literaturę fantasy) i rękodziełu, często łącząc przy tym przyjemne z pożytecznym.


lektor angielskiego

Edukacja

Katolicki Uniwersytet Lubelski
- magister filologii angielskiej

Katolicki Uniwersytet Lubelski
- magister prawa

O sobie
Angielskiego uczę od 2006 roku. Specjalizuję się w nauczaniu dorosłych, ale chętnie prowadzę także zajęcia dla młodzieży i dzieci, w grupach, jak i podczas zajęć typu one-to­one. Zawodowo staram się łączyć naukę języka angielskiego z wykształceniem prawniczym, prowadząc kursy specjalistyczne bądź wykładając na uczelni przedmioty prawnicze. Podczas wakacji zdobywam doświadczenie w pracy w zagranicznych szkołach językowych w Irlandii i Wielkiej Brytanii, gdzie mam przyjemność stykać się z młodzieżą z całego świata. Uwielbiam uczyć, ponieważ ta praca daje ogromną satysfakcję i nie pozwala na rutynę. W wolnym czasie gotuję dla najbliższych oraz oddaję się projektowaniu wnętrz i ubrań. Obecnie pracuję w Edoo i uważam, że to świetny sposób na naukę języka w dzisiejszym zabieganym świecie.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii angielskiej

O sobie
Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się już od kilku lat. W moim życiu uczyłam chyba już osoby z każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków po emerytów. Dzielenie się wiedzą i obserwowanie postępów moich uczniów daje mi olbrzymią satysfakcję. Mam to szczęście, że robię to co lubię i co sprawia mi wielką frajdę. W wolnym czasie lubię przeczytać dobrą książkę lub obejrzeć ciekawy film, chociaż najczęściej można mnie spotkać przed komputerem, gdy ratuję świat przed zagładą w kolejnej grze :)


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Gdański
- magister filologii angielskiej

O sobie
Moje doświadczenie obejmuje pracę zarówno z grupami, jak i osobami indywidualnymi w różnym wieku oraz na różnych poziomach zaawansowania (począwszy od zupełnie podstawowego do zaawansowanego, od kursów dla młodzieży gimnazjum i liceum po kursy egzaminacyjne). Lubię pracować szczególnie z osobami dorosłymi. Nie znoszę nudy i rutyny, dlatego też tak planuję zajęcia, aby zawsze działo się na nich dużo ciekawych rzeczy. Do moich zainteresowań należą: poezja, teatr, filozofia, malarstwo abstrakcyjne, językoznawstwo. Lubię cytować żartobliwe powiedzenie, że "ludzie dzielą się na samouków i nieuków", co odpowiada angielskiemu: "konia można zaprowadzić do wodopoju, ale nie można go zmusić, żeby napił się wody". Za realne (nie tylko realistyczne) uważam takie teksty do nauki języka, które w sposób autentyczny przemawiają do wyobraźni uczącego się. Minimum niezbędne do skutecznego porozumiewania się widzę jako połączenie umiejętności rozumienia tekstów stosunkowo skomplikowanych z umiejętnością formułowania tekstów własnych w sposób maksymalnie prosty. Trudności z rozumieniem naturalnych wypowiedzi Anglików mają, moim zdaniem, swoje główne źródło w zbyt ograniczonej znajomości słownictwa.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Śląski 
­- magister filologii angielskiej
 
Uniwersytet Łódzki
- wydział ekonomiczny
O sobie
W wolnym czasie lubię czytać. Czytam wszystko z wyjątkiem harlequinów i instrukcji obsługi. Lubię biografie i książki historyczne. Szczególnym upodobaniem darzę literaturę amerykańską i pisarzy takich jak John Steinbeck, J.D. Salinger, Kate Chopin czy F.S. Fitzgerald. Jeśli chodzi o filmy, to gustuję w dramatach takich jak „Revolutionary Road” czy tragikomediach „Carnage”. Bez końca mogłabym oglądać dramaty kostiumowe w stylu „Tess of the D’Urbervilles” czy „The Duchess”. Lubię zwierzęta. Mam sunię Nelę ze schroniska i kotkę Bozitę ­ znajdę. Od zawsze pociągał mnie zawód nauczyciela języka obcego. Kontakt i praca z uczniami dają mi ogromną satysfakcję i poczucie, że robię to co lubię. Postępy moich uczniów napawają mnie szczerą radością i nieskrywaną dumą. Jestem pełna podziwu dla wszystkich, którzy inwestują w siebie, i którzy poprzez naukę języka obcego, zmieniają swoje życie.


lektor angielskiego

Edukacja
Newman University College, Birmingham 
- English and Counselling Studies

Akademia Polonijna w Częstochowie
- magister filologii angielskiej

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Katowicach
- magister psychologii klinicznej
O sobie
Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się od wielu lat, prowadząc ogólne i specjalistyczne kursy indywidualne, grupowe oraz dla firm. Moim mottem są słowa amerykańskiego  psychologa i nauczyciela Wayne’a Dyera, który zauważył, że gdy zmienimy sposób postrzegania świata, to sam świat zacznie się zmieniać. Tak samo jest z nauką języka obcego: nie jest to tylko zdobycie praktycznej umiejętności, ale przede wszystkim poznanie nowej perspektywy interpretacji rzeczywistości, gdyż język w dużej mierze kształtuje nasze procesy poznawcze. Lubię też zmuszać innych do nieszablonowego myślenia, dlatego w nauczaniu łączę elementy najskuteczniejszych metod (np. kognitywnej czy bezpośredniej) i sięgam do autorskich materiałów oraz ćwiczeń tłumaczeniowych uwrażliwiających językowo.

Prywatnie jestem zapalonym kucharzem i autorem artykułów z szeroko pojętej psychologii i lingwistyki, szlifuję język francuski, działam na rzecz osób LGBT i odbywam staż na dziennym oddziale psychiatrycznym.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski

- magister filologii angielskiej

O sobie

Język angielski jest moją pasją od zawsze, a nauczanie od 6 lat. Moje doświadczenie obejmuje pracę zarówno z grupami jak i osobami indywidualnymi w różnym wieku oraz na różnych poziomach zaawansowania. Lubię pracować zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi. Sukcesy moich uczniów motywują mnie do dalszej pracy. Sama nadal się uczę i pracuję nad swoim warsztatem językowym. Zgłębiam także tajniki innych poza angielskim języków obcych, obecnie języka włoskiego.

W wolnym czasie lubię czytać po polsku i po angielsku najchętniej książki z gatunku fantasy. Kiedy tylko mogę sobie na to pozwolić wybieram się w góry, żeby naładować baterie.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, magister socjologii.

Kolegium Nauczycielskie w Białymstoku, lingwistyka stosowna , licencjat

Uniwersytet Warszawski - Instytut Lingwistyki Stosowanej, translatoryka (w trakcie)

O sobie

Angielskiego uczyłem się od lat wczesno-dziecięcych i uczę nadal, ponieważ przygoda z językiem obcym jest przygodą na całe życie. Angielski to moja profesja – od wielu lat pracuję jako tłumacz w biurze tłumaczeń. Jednak ten język to również narzędzie, które pomaga mi poznawać i rozumieć otaczający mnie świat. Ponadto, mało co dorównuje przyjemności czytania ulubionego pisarza(Philip K. Dick), lub oglądania ulubionego reżysera (Stanley Kubrick) w oryginale.

Uczę angielskiego od kilkunastu lat - głównie osoby dorosłe. Lubię angielski, lubię ludzi i lubię uczyć, a Praca z Edoo, ze względu na innowacyjny sposób nauki, stanowi dla mnie ciekawe wyzwanie.


lektor angielskiego

Edukacja

Katolicki Uniwersytet Lubelski

- magister filologii angielskiej

O sobie

Naukę języka angielskiego zaczęłam w wieku siedmiu lat i po ponad dwudziestu latach nadal ją kontynuuję, bo język ciągle się zmienia, odpowiednio do kontekstu kulturowego. W posługiwaniu się językiem fascynuje mnie nieograniczona wręcz swoboda tworzenia nowych znaczeń oraz intertekstów (nawiązywania do znaczeń czy motywów już istniejących), co widać w prozie moich ulubionych pisarzy, Salmana Rushdie i Thomasa Pynchona.

Angielskiego uczę od 2009 roku i na podstawie dotychczasowych doświadczeń mogę stwierdzić, że chyba nie ma nic bardziej motywującego nauczyciela do pracy niż pozytywna reakcja uczniów na przekazywane treści i ich widoczne postępy w nauce.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Jagielloński
- antropolog kultury
O sobie
Angielskim przesiąknęłam za maleńkości, a szlifowaniu go poświęciłam nieskończoną ilość godzin nauki przez kolejne 15 lat życia. Doskonale więc wiem jak to jest być uczniem. Zawsze gdy uczę wybieram metodę dobraną specjalnie do konkretnej osoby. Staram się być sroga gdy to potrzebne i wyrozumiała gdy konieczne.
Prowadziłam zajęcia na wszelkich poziomach od zupełnie podstawowego do zaawansowanych, od kursów dla dzieci po kursy egzaminacyjne. Wszystkie one nadal sprawiają mi radość, a uczę w edoo.pl od 2007 roku. Z wykształcenia i pasji jestem antropologiem kultury. Fascynują mnie ludzie, kultury, zwyczaje. Te bardzo dalekie jak i te niezmiernie bliskie. Uwielbiam podróżować, oglądać, poznawać, rozmawiać. Spotkanie nowego ucznia zawsze jest dla mnie okazją by czegoś się samemu nauczyć.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
- magister filologii angielskiej
O sobie
Angielski to moje hobby i pasja, którą zawodowo realizuje już od ponad pięciu lat jako nauczyciel i tłumacz tekstów specjalistycznych. W tym czasie zawód nauczyciela pozwolił mi na poznanie wielu wspaniałych ludzi i wspólne odkrywanie tajników języka Shakespeare’a i królowej Elżbiety. W szkole Edoo.pl mam przyjemność pracować z uczniami na wszystkich poziomach zaawansowania i o najróżniejszych preferencjach i potrzebach.
Swój wolny czas staram się spędzać aktywnie: na grze w siatkówkę czy jeździe na rowerze, kiedy jednak zbliża się wieczór chętnie sięgam po dobrą książkę i kubek herbaty.


lektor angielskiego

Edukacja
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
- magister filologii angielskiej
O sobie
W edoo.pl nauczam języka angielskiego przez Skype od 2009 roku. Prowadzę zajęcia grupowe oraz indywidualne zarówno dzieci jak i dorosłych na wszystkich poziomach. Oprócz języków obcych interesuję się gotowaniem i podróżami. Moją wielką pasją jest sport - jestem instruktorem hatha jogi.


lektor angielskiego

Edukacja
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
- magister filologii angielskiej
O sobie
Uczę angielskiego od 2005 roku, a angielski to nie tylko moja praca, to również jedna z pasji. Zajmuję się też tłumaczeniami: dla teatru i kancelarii prawnej. W edoo.pl jestem od 2010 roku i prowadzę kursy ogólne, biznesowe (w tym Legal English), oraz przygotowujące do certyfikatów. Angielski jest w moim życiu od zawsze, łącząc się z moją wielką pasją jaką jest literatura. Pozwala mi na czytanie książek w oryginale, nie czekając aż zostaną przetłumaczone :) Uwielbiam literaturę, szczególnie amerykańską i szwedzką. Film, muzyka, spacery z moim ukochanym psem oraz kreatywne pisanie to inne z moich pasji. Muszę też wspomnieć o grach komputerowych typu Secret Files oraz Art of Murder ;)


lektor angielskiego

Edukacja
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach
 
WSZMiJO w Katowicach
- magister filologii angielskiej
O sobie
W edoo.pl nauczam angielskiego od 2008 roku. Dodatkowo zajmuję się też tłumaczeniami. W wolnym czasie lubię posłuchać muzyki (rock, heavy metal, jazz), obejrzeć dobry film i poczytać ciekawą książkę (szczególnie twórczość Stephena Kinga). Jestem też fanem gier komputerowych (RPG, FPS i strategiczne).


lektor niemieckiego

Edukacja

Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie
- magister filologii germańskiej

O sobie
Z zamiłowania jestem nauczycielem, z wykształcenia pedagogiem i filologiem. Swoją pasję nauczania rozpoczęłam 25 lat temu i rozwijam ją do dziś. Pracuję z małymi dziećmi, gimnazjalistami, licealistami oraz słuchaczami aktywnymi zawodowo. Przygotowuję ich do różnorodnych egzaminów, od sprawdzianu szóstoklasisty do egzaminu maturalnego. W mojej pracy, na pierwszym miejscu zawsze kładę nacisk na indywidualne potrzeby uczących się. W dzisiejszych czasach, kiedy znajomość dodatkowego języka może stanowić o naszym „być albo nie być”, staram się realizować swoją pasję życiową naprowadzając innych, jak można w prosty i przystępny sposób zgłębiać język niemiecki. Chcę pokazać, że nauka języka nie musi być wyrzeczeniem, ale dobrą zabawą z której można wynieść zawsze coś nowego. Uważam, że wykorzystując wybrane metody nauczania można odnaleźć łatwość uczenia się.
W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki i słuchać dobrej muzyki. Wyznaję zasadę, że nauka nowego języka to nie tylko przygoda czy konieczność, ale też początek innego życia, bo przecież: „Wie viele Sprachen du sprichst, sooft mal bist du ein Mensch." (J.W.Goethe)


lektor niemieckiego

Edukacja

PWSZ w Tarnowie
- język niemiecki

O sobie
Jestem nauczycielem z 12-­letnim stażem. Posiadam dwa certyfikaty Kleines Deutsches Sprachdiplom wydany przez Goethe­Institut przy współpracy z Ludwig­-Maximilians-Universität w Monachium oraz Prüfungswirtschaftsdeutsch International opracowany przez Goethe-­Institut, we współpracy z Niemiecką Izbą Przemysłowo-­Handlową i ośrodkami Carla Duisberga. Na swoim koncie posiadam skuteczne przygotowania do egzaminów zewnętrznych oraz prowadzenie wymiany młodzieży polsko­-niemieckiej. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą, co często robię niemalże z wypiekami na twarzy. Potrafię znaleźć wspólny język zarówno z dorosłymi, jaki i młodzieżą oraz dziećmi. 
Podoba mi się język biznesu. 
Moją pasją jest gotowanie i ogrodnictwo. W przyszłości chciałabym prowadzić warsztaty kulinarne m.in. po niemiecku. Prywatnie jestem spełnioną, szczęśliwą żoną i mamą Zuzanny i Zofii.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach wydział Neofilologii

- magister filologii germańskiej
- licencjat lektoratu języka szwedzkiego

O sobie
Język niemiecki towarzyszył mi odkąd pamiętam, już jako dziecko spędzałem całe wakacje w Niemczech, gdzie miałem okazję osłuchać się i nauczyć pierwszych słów. Po kilku latach okazało się, że możliwość przebywania za granicą daje nie tylko okazję do coraz lepszego władania językiem, lecz również do poznania prawdziwego życia osób tam mieszkających, ich kultury oraz obyczajów. Ta mieszanka skłoniła mnie do decyzji, aby dzielić się tym wszystkim z innymi, dlatego postanowiłem nauczać niemieckiego i pomagać osobom, dla których ten język skrywa tajemnice. Nauczycielem niemieckiego jestem od ponad 4 lat i uwielbiam to robić, ponieważ cenię sobie kontakt z nowymi ludźmi oraz satysfakcję z faktu przecierania szlaku na drodze do opanowania tego języka. W wolnym czasie biegam, biorę udział w imprezach biegowych oraz pilnie przygotowuję się do mojego pierwszego triathlonu.


lektor niemieckiego

Edukacja
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Przemyślu
- magister filologii germańskiej
O sobie
Moje zainteresowania to: Historia świata - szczególnie historia Europy po 1918 roku, metodyka uczenia i nauczania języków, sport:w tym rodzinne formy aktywnego wypoczynku jak wędrówki po górach - od Bieszczad po trekking na "księżycowych" skałkach, podróże: od szczytu El Teide po plaże Morza Azowskiego, muzyka: rock, swing, literatura: szczególnie niemieckojęzycznych autorów, ale również W. Wharton, P. Coelho, F. Forsyth, A.C Doyle; film polski przedwojenny i powojenny, klasyka Barei, film światowy/ kino offowe. Sama uczę się języków obcych - aktualnie zaczynam przygodę z językiem włoskim! Po godzinach pracy prowadzę też wolontariat w świetlicy socjoterapeutycznej (lektorat. j niemieckiego, elementy j. angielskiego). Od 2 lat jestem szczęśliwą mamą !:)


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

-magister filologii germańskiej

O sobie

Języki zawsze były moją pasją, a nawet można powiedzieć że wyssałem to zamiłowanie z mlekiem matki, która jest rusycystką i germanistką. Dlatego właśnie z językiem niemieckim związałem swoją przyszłość i jestem zadowolony z tego wyboru. Umiejętne przekazywanie wiedzy jest dla mnie ważne, a zadowolenie uczniów stanowi dodatkową nagrodę i motywuje mnie do dalszej pracy. W życiu prywatnym czytam książki, chodzę na długie spacery i jestem szczęśliwym mężem.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski
- magister filologii germańskiej

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
Turystyka i Hotelarstwo dla nauczycieli (podyplomowe)

O sobie
Wszyscy mi się dziwią, że wybrałam właśnie niemiecki, bo on to taki szorstki i twardy. A ja chyba za to go lubię. Od 2004 roku walczę z młodzieżą szkolną, żeby go pokochali lub chociaż zaakceptowali. Niestety są osoby których nie udało mi się przekonać do tego języka. Podczas pobytu w Niemczech poznałam wspaniałych ludzi, którzy dali mi obraz prawdziwych Niemiec. Monachium znam jak własną kieszeń (polecam Oktoberfest –jeśli się lubi piwo –ja do piwoszy nie należę). Uwielbiam kuchnię polską (rozkoszuję się każdym kęsem), często bawię się w cukiernika – bo bez słodyczy nie wyobrażam sobie życia. Jestem taż amatorką wypraw górskich i niespełnioną malarką. Obecnie najwięcej czasu poświęcam mojej córce i synkowi oraz realizuje to nowe plany przekształcania mojego ogrodu. Jest to moja oaza, gdzie pod trzema ogromnymi orzechami, każdy znajdzie schronienie w upalne dni. Trochę jeżdżę na nartach, podróżuję i pochłaniam książki.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
- magister filologii duńskiej
- magister filologii germańskiej
- Studium Podyplomowe Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego przy Instytucie Lingwistyki Stosowanej
O sobie
Języki obce to pasjonujące wyzwanie, zarówno dla tych, którzy się ich uczą, jak i tych, którzy ich nauczają. W moim przypadku jest to wyzwanie podwójne, ponieważ jestem nauczycielem języka niemieckiego (choć nie tylko) z kilkuletnim doświadczeniem oraz uczniem, który nieustannie pracuje nad doskonaleniem swoich umiejętności lingwistycznych.
W wolnym czasie zgłębiam język i kulturę Japonii, gram w gry strategiczne, czytam i słucham dobrego, polskiego rocka w wydaniu Kazika. Latem przemierzam górskie szlaki.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Rzeszowski

- magister filologii germańskiej

O sobie
Języka niemieckiego nauczam od 1999 roku. Moja historia z tym językiem zaczęła się już dosyć dawno temu, pierwszy żywy kontakt z j. niemieckim miałem w wieku osiemnastu lat, gdy wyjechałem na rok do Niemiec. Podczas tego pobytu, zafascynowany charakterystycznym akcentem oraz niemiecką kulturą nabyłem mocne podstawy tego języka. Zaraz po tym podjąłem decyzję studiowania języka niemieckiego, co dało mi pełna satysfakcję w mojej samorealizacji. Po ukończeniu studiów nadarzyła się okazja dłuższego wyjazdu do Wiednia, gdzie spędziłem 3 lata, co było kolejną szansą „szlifowania” języka oraz stałą weryfikacją nabytych przeze mnie wiadomosci z zakresu języka i umiejętności nim władania. Jak znajdę chwilę, to chętnie chodzę do kina, bądź obejrzę jakiś dobry film, czy też program publicystyczny lub coś języku obcym w telewizji i Internecie. Lubię też popływać, a w okresie letnim organizować wycieczki rowerowe lub wykonywać prace ogrodowe. Są też takie chwile, że pragnę po prostu świętego spokoju i zwykłego leniuchowania z dobrą lekturą. Bardzo lubię języki obce, podróżowanie i poznawanie innych kultur.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii germańskiej

Haute Ecole Leonard de Vinci (Bruksela)

O sobie
Język niemiecki to moja pasja już od najmłodszych lat. Na co dzień pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi wpajając im skomplikowane zasady gramatyki niemieckiej i nie tylko :) Praca nauczyciela - mimo, że nie najłatwiejsza daje dużo radości i satysfakcji. Jestem miłośniczką gór, pływania i języków obcych. Mam dwie kochane pociechy, z którymi spędzam każdą wolną chwilę :)


lektor niemieckiego

Edukacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski
- magister filologii germańskiej
O sobie
Niemieckiego uczę od 2008 roku. Prowadzę zajęcia z osobami w różnym wieku, od przedszkolaków po osoby dorosłe i na różnych poziomach zaawansowania. Uwielbiam swoją pracę i jest ona jednocześnie moim hobby. Mobilizuje mnie do ciągłego rozwoju, pozwala poznawać nowych ludzi, a postępy, jakie robią uczniowie dają wiele satysfakcji. Poza nauczaniem niemieckiego lubię na co dzień prowadzić samochód a w czasie wakacji chodzić po górach. W wolnych chwilach czytam książki, słucham audiobooki, oglądam filmy fantasy albo szydełkuję :)


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- magister filologii germańskiej
O sobie
O tym, że będę nauczycielem, wiedzieli już mali bywalcy osiedlowej piaskownicy, w której udzielałam lekcji lepienia pączków z piasku. O tym, że zostanę germanistką, zdecydowałam w szkole średniej, gdzie bliżej zetknęłam się z kulturą krajów niemieckojęzycznych i literaturą piękną tworzoną w tym języku. I tak oto jestem absolwentką Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu, z niemałym już stażem w nauczaniu języka niemieckiego. Nie przeszkadza mi to czerpać stale rosnącą przyjemność z wyszukiwania i opracowywania różnorakich materiałów na zajęcia. A prywatnie: odpoczywam jeżdżąc na rowerze i nieustannie tęsknię do wyjazdów w góry, najlepiej tam, gdzie głucho, cicho und wo sich Fuchs und Hase Gute Nacht sagen.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 
- magister filologii germańskiej
O sobie
Już od pierwszej lekcji języka niemieckiego wiedziałam, że to moja życiowa droga, którą do dziś z niezmienną motywacją podążam, która cały czas zaskakuje oraz sukcesywnie otwiera nowe drzwi do samorealizacji . I tak właśnie poszukując niekonwencjonalnych wyzwań i oryginalnych doświadczeń dołączyłam do grona lektorów Edoo.pl. Moje największe pasje to koty oraz literatura współczesna. Obecnie pochłania mnie feministyczna twórczość pisarek niemieckojęzycznych, zwłaszcza kontrowersyjnej Elfriede Jelinek. Poza tym jestem entuzjastką wszelkich poradników psychologicznych oraz fanką Formuły 1!


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii germańskiej
- studia podyplomowe: Translatoryka
O sobie
Znajomość języka niemieckiego wyssałam z przysłowiowym mlekiem matki. W domu zarówno dziadkowie jak i pradziadkowie posługiwali się nim odkąd pamiętam, więc późniejsza nauka tego języka była dla mnie tylko frajdą. Posiadam nie tylko bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego, ale również wiedzę na temat kultury krajów niemieckojęzycznych. W czasie studiów uzyskałam również uprawnienia tłumacza języka niemieckiego. Nauczanie języka niemieckiego wciąż jest moją pasją. Mimo wieloletniego doświadczenia stale szukam nowych sposobów skutecznego przekazywania wiedzy językowej. Moje nowatorskie podejście zawarte w autorskim programie można było zobaczyć w telewizji a także na targach językowych.
Interesuję się: starożytnymi cywilizacjami w tym kulturą starożytnego Egiptu i Rzymu, hieroglifami, pismem hieratycznym oraz demotycznym a także łaciną. Lubię: książki fantasty (Canavan, Kossakowska) oraz anime. W wolnych chwilach: oglądam dobre filmy oraz łowię ryby.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Rzeszowski 
- filologia germańskiej
O sobie
Zawodowo uczę języka niemieckiego od ponad 10 lat. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych, w różnych przedziałach wiekowych i na wielu poziomach zaawansowania. Lubię uczyć się języków obcych, fotografować, podróżować. Interesuje się również informatyką oraz grafiką komputerową. W wolnych chwilach słucham muzyki oraz wypoczywam aktywnie, uwielbiam chodzić po górach.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Zielonogórski
- magister filologii germańskiej
O sobie
Nauczaniem zawodowo zajmuję się od wielu lat i praca ta sprawia mi ogromną satysfakcję :) Od zawsze lubiłam uczyć się niemieckiego i miałam to szczęście, że trafiłam kiedyś na świetnych nauczycieli, którzy zarazili mnie swoją pasją do tego języka. Jestem więc nauczycielem z powołania i mam doświadczenie na wszystkich poziomach zaawansowania oraz we wszystkich grupach wiekowych. Kiedy tylko mam czas stale się dokształcam i rozwijam, aby wzbogacić swój warsztat pracy. Prywatnie interesuję się muzyką – gram na fortepianie i śpiewam w chórze. Lubię podróże i książki. Przepadam za kuchnią orientalną.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Rzeszowski:
- ­magister filologii germańskiej
- podyplomowe studia translatologiczne
O sobie
Uczę języka niemieckiego zawodowo już ponad 10 lat, w ostatnich latach przeważnie osoby dorosłe pod kątem wyjazdu do pracy za granicę. Ponadto jestem tłumaczem przysięgłym ale moją główną pasją jest nauczanie. Jestem osobą cierpliwą i opanowaną, każdemu potrafię wytłumaczyć zawiłości gramatyki niemieckiej, różnicę między tekstem w podręczniku a językiem mówionym, podpowiedzieć najlepsze metody zapamiętywania nowych zwrotów. Uważam, że nauczanie przez internet to przyszłość i już niedługo wszyscy będziemy uczyć się w ten sposób, nie tylko języków obcych. Prywatnie interesuję się literaturą a wolny czas spędzam najchętniej w leśnej głuszy.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
- mgr filologii germańskiej
O sobie
Kiedy przypomnę sobie swój pierwszy kontakt i pierwszą lekcję mojego (obecnie) ulubionego języka obcego ­ niemieckiego, pojawia się u mnie uśmiech na twarzy. Pierwsze wrażenie i odczucia związane z tym językiem nazwałabym ambiwalentnymi. Na szczęście trafiłam na świetnych nauczycieli, którzy potrafili „zarazić” mnie chęcią i pasją do nauki tego języka. Nieskromnie mówiąc czynię podobnie już od 13 lat, nauczając młodzież i dorosłych, towarzysząc im na różnych poziomach zaawansowania. Pasjonują mnie również tłumaczenia ­ w szczególności ustne. A wolnym czasie najchętniej podróżowałabym – najpewniej do krajów niemieckojęzycznych. Mam jeszcze kilka miejsc godnych obejrzenia...


lektor hiszpańskiego

Edukacja

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Sandomierzu

O sobie
Hiszpański jest moją miłością, pasją, cudownymi słonecznymi wspomnieniami oraz życiem codziennym. W Hiszpanii spędziłam kilka lat i dzięki temu potrafię wytłumaczyć różnicę pomiędzy językiem „książkowym” a językiem „mówionym”. Mam bardzo dobry kontakt z uczniami i potrafię dopasować się do wymagań, jakie mi stawiają. Prowadzę zajęcia z przedszkolakami, nastolatkami i osobami dorosłymi. Hiszpańskiego w Polsce uczę od paru lat i razem z moją rodziną zarażamy znajomych tym językiem, kulturą i obyczajami. Interesuję się muzyką, lubię czytać, uwielbiam jeździć na nartach, podróżować oraz chodzić po górach.


lektor hiszpańskiego

Edukacja

Uniwersytet Edukacji Narodowej w Madrycie
- magister filologii hiszpańskiej

Uniwersytet Complutense w Madrycie
- Podyplomowe studia „Kulturoznawstwo i literatura”
- Studia doktoranckie III stopnia z zakresu literaturoznawstwa

O sobie
Język hiszpański jest moją prawdziwą pasją, która nie tylko otwiera mi wrota do radosnego i różnorodnego świata słonecznej Hiszpanii w której spędziłam kilkanaście lat, ale też pozwala mi poznać Amerykę Południową w całej swojej okazałości. Dlatego ucząc tego języka staram się zarazić tą pasją innych ponieważ , czy to będzie literatura, czy różnorakie kultury, czy też najciekawsi ludzie, wszystko to jest osiągalne tylko i wyłącznie za pomocą języka hiszpańskiego. Interesuję się także teatrem, książką , poezją w szczególności hiszpańską poezją mistyczną, którą cenię sobie za umiejętność dotarcia do mojego wnętrza pomimo tak dużej różnicy czasu, muzyką (reggae, alternatywną), sportem (narty , tenis) i kinem współczesnym (Woody Allen). Lubię podróże, wędrówki po górach i kąpiele morskie.


lektor francuskiego

Edukacja

Université Sorbonne Nouvelle
Université Paris VII Paris Diderot

O sobie
Francję i język francuski poznałam przede wszystkim w Paryżu, gdzie mieszkałam przez około 8 lat. Po powrocie do Polski w 2009 roku zaczęłam uczyć francuskiego i od tamtej pory rozwijam swój warsztat lektorski. Z wykształcenia jestem socjologiem i antropologiem. Podczas mojego pobytu w Paryżu pracowałam też jako dziennikarz. Obecnie poza nauczaniem języka, moją pasją są konie, którym poświęcam dużo czasu jako jeździec i jako instruktor.


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii romańskiej
- licencjat język francuski tłumaczeniowy z językiem włoskim

O sobie
Kiedy zaczęłam się uczyć języka francuskiego, od razu wiedziałam, że chcę w życiu robić to i nic innego! Miłość zaczęła się dawno i stale trwa. Lubię uczyć, lubię pracę z ludźmi, obserwowanie, jak się rozwijają językowo. Daje mi to dużą satysfakcję. Lubię po prostu to, co robię. Poza uczeniem zajmuję się także tłumaczeniami i to także stanowi moją pasję. Interesuję się również literaturą quebecką, piosenką francuską, historią monastycyzmu żeńskiego i wystrojem wnętrz.. Lubię wyprawy rowerowe, długie spacery i dobrą kuchnię. Gotowanie mnie relaksuje i sprawia przyjemność. Staram się pielęgnować swoje pasje i w życiu kieruję się zasadą:" Granica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji".


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski Wydział Filologii romańskiej
- magister filologii romańskiej

O sobie
Bonjour! Nazywam się Agnieszka Glinicka, w szkole Edoo mam przyjemność uczyć języka francuskiego. Uczę tego pięknego języka z niesłabnącą pasją i zaangażowaniem, już ponad 15 lat i staram się byście odczuwali to na zajęciach i wynieśli z nich jak najwięcej! Lubię nowe wyzwania, a także cechuje mnie nieustanna chęć poszerzania wiedzy, co w pracy nauczyciela ma szczególne znaczenie. Niedawno byłam na stażu pedagogicznym w Paryżu, gdzie poszerzyłam swoją wiedzę z zakresu nauczania j. francuskiego dzieci. 
W wolnych chwilach najchętniej spędzam ciekawie czas z trójką moich dzieci oraz czytam- bardzo lubię dobre kryminały.
Mój cel, to "zarażanie" dorosłych i dzieci pasją do języka francuskiego i wszystkiego co francuskie. Do usłyszenia na zajęciach!


lektor włoskiego

Edukacja

Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

- Italianistyka

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

- Italianistyka

O sobie

Mark Twain przemierzając Półwysep Apeniński stwierdził, że Bóg stworzył Italię według szkiców Michała Anioła. Jak można nie zgodzić się z tak trafnym określeniem, jeśli spojrzymy na dumną Wenecję kołyszącą się na falach Adriatyku, Florencję odzianą w poranną mgłę, zachody i wschody słońca w romantycznej Weronie. Włochy, chociaż zajmują tylko 301 230 km², są jednym z najciekawszych i najbardziej inspirujących krajów na całym świecie. Właśnie tutaj, na palermiańskich ulicach można zjeść świeżą rybę, a w Rzymie zachwycić się pysznymi maritozzi con la panna, popijając latte macchiato. Te argumenty były wystarczające, aby zakochać się we włoskiej kulturze, a także w języku włoskim. Interesuję się teorią tłumaczeń, historią Wenecji oraz kinematografią. W przyszłości chciałbym posługiwać się biegle językiem rumuńskim oraz zgłębić tajniki języka keczua.

Kontakt     UK: (+44) 203 026 9051     POL: (+48) 12 444 6929     SKYPE: edoo.pl

 

Od 2004 roku szkoła językowa edoo.pl prowadzi internetowe kursy językowe. Od tego czasu kilka tysięcy naszych uczniów miało okazję wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach, głównie w kursach angielskiego przez internet. Wykorzystując kształtowaną przez nas latami, metodę nauki online,  możemy dziś zaproponować każdemu posiadającemu dostęp do Internetu skuteczny i wygodny sposób zdobywania wiedzy. W edoo.pl wszystkie kursy online prowadzone są przez "żywych" lektorów, w "czasie rzeczywistym". Obecnie szkoła prowadzi kursy językowe w trzech językach: Angielski OnLine (angielski przez Skype), Niemiecki Online (niemiecki przez Skype) oraz Hiszpański OnLine (hiszpański przez Skype) oraz Francuski OnLine (francuski przez Skype). Zajęcia z  grupy angielski on-line prowadzone są w ramach kursów:  Standard English Course, Angielski Na Emigracji, Business English Course, Exam Preparation Courses, Customized Course. Kursy  z serii niemiecki on-line to: Deutsch als Fremdsprache oraz Niemiecki na emigracji. Kursy hiszpańskiego on-line: Curso Estándar de Español oraz Hiszpański Na Emigracji.