fbpx

Czas zadbać o finanse

Czy osoba słabo znająca język angielski może założyć konto w banku bez pomocy tłumacza? Pewnie, że tak! W końcu nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Dziś przybliżymy Wam zwroty przydatne podczas pierwszej wizyty w banku i zakładaniu konta bankowego. Nie polecamy oczywiście wybierania się tam bez towarzystwa, jeśli zupełnie nie znasz języka angielskiego. Osoby, które co nieco już wiedzą , na pewno chętnie poznają kilka podstawowych zwrotów.

Podchodząc do okienka czy biurka urzędnika, z pewnością usłyszymy: Can I help you? (W czym mogę pomóc?) Jeśli chcemy założyć konto bieżące, powiemy wówczas: I’d like to open a current account (Chciałbym założyć konto bieżące.). Jeżeli chcemy wypłacić pieniądze, poprosimy: I’d like to withdraw some money (Chciałbym pobrać trochę pieniędzy.). Możemy też poprosić o wyciąg bankowy: Can I see/have my bank statement?(Czy mógłbym zobaczyć/dostać wyciąg z mojego konta?).

Pracownik banku na pewno też będzie chciał Was o coś zapytać. Może powiedzieć: Can I have your I.D.? (Czy mogę prosić o dowód tożsamości?), Can you sign here? (Proszę tu podpisać), Do you want a debit or credit card? (Chce Pan/Pani kartę płatniczą czy kredytową?) lub Do you have a regular income? (Czy ma Pan/Pani stały dochód?). Na koniec warto wspomnieć, że pieniądze wypłacamy w cash machine lub ATM, czyli bankomacie.

Powodzenia!

Autorka: Aleksandra Brożek


Kontakt       POL: (+48) 12 444 6929     SKYPE: edoo.pl