Enjoy English Enjoy LivingJęzyk to podstawa. Zacznij od podstaw!

'Life' znaczy po prostu 'życie'.
'Living' to sposób, w jaki żyjesz.

Różnica nieduża, a znaczenie zupełnie inne.
Nawet niewielka poprawa języka przyniesie
kolosalną zmianę w jakości Twojego życia.

Dlatego: Enjoy English, Enjoy Living!

Główny sponsor kampanii

 

Edoo.pl szkoła językowa on-line

 

 

Patroni medialni

 

Patroni Główni:

 

expressPolacyang.pl

 

Patroni Wspierający:

 

Pracanowy czasLejdizLinkgoniec.compolnews.co.ukmyplymouth

Prawie jak w raju 

Trudno dziś znaleźć osobę, która nie znałaby kultowego komediowego serialu Little Britain („Mała Brytania”). Ciągle bije on na Wyspach rekordy popularności. Wielu miłośników serialu przytacza najbardziej zabawne wypowiedzi bohaterów, a niektóre odcinki zna wręcz na pamięć. Tak jak każdy Polak powinien obejrzeć „Rejs”, tak każdy Brytyjczyk (lub Polak zamieszkujący Wielką Brytanię) bez wątpienia musi zapoznać się z Little Britain.

Serial Little Britain zadebiutował w 2001 roku, a swoją popularność zawdzięcza absurdalnemu poczuciu humoru, doskonałej obsadzie aktorskiej i specyficznej formie. Kolejne odcinki mają postać krótkich skeczy i przypominają nieco starsze dokonania grupy Monty Pythona. Istotną rolę w serialu odgrywa narrator (Tom Baker), którego dowcipne uwagi na przykład o tym, jak Wielka Brytania wynalazła kota potęgują efekt humorystyczny.

W załączonym pod linkiem odcinku bohaterowie wybierają się na wymarzoną wycieczkę do Hiszpanii. Niestety ich przewodniczka, Carol Beer, a friedly face of Sunsearchers Holidays (przyjazna twarz firmy Sunsearchers Holidays) nie okazuje się zbyt przyjazną (friendly) i pomocną (helpful) osobą. Zastanawia też sama nazwa operatora turystycznego – sunsearchers to „poszukujący słońca”. Czyżby w Hiszpanii go brakowało? Przy okazji warto przypomnieć inne słowo związane ze słońcem i opalaniem (sunbathing) - sunseeker, czyli „amator opalania”.

Skoro już mowa o Hiszpanii, warto wiedzieć, że kraj ten jest niezwykle popularny wśród mieszkańców Wysp nie tylko jako tzw. „destynacja turystyczna” (tourist destination), lecz także jako miejsce do osiedlenia się. Mówi się nawet o tym, że śródziemnomorskie wybrzeże Hiszpanii powoli przechodzi w brytyjskie ręce. Ma to swoje zalety. Na Costa Blanca czy Costa del Sol, mimo niechęci Hiszpanów do posługiwania się językiem angielskim, coraz częściej można się porozumieć w tym języku. Poza tym wycieczki z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii są tańsze niż z Polski. Warto z tego skorzystać!

 

Tekst ukazał się na łamach partnera medialnego kampanii - magazynu Goniec.

 

 

Podaj nam swój e-mail i otrzymuj codziennie nowe słówka z wyjaśnieniami!

 

Zapisz się

 

 

 
Powered by Quick.Cms