Enjoy English Enjoy LivingJęzyk to podstawa. Zacznij od podstaw!

'Life' znaczy po prostu 'życie'.
'Living' to sposób, w jaki żyjesz.

Różnica nieduża, a znaczenie zupełnie inne.
Nawet niewielka poprawa języka przyniesie
kolosalną zmianę w jakości Twojego życia.

Dlatego: Enjoy English, Enjoy Living!

Główny sponsor kampanii

 

Edoo.pl szkoła językowa on-line

 

 

Patroni medialni

 

Patroni Główni:

 

expressPolacyang.pl

 

Patroni Wspierający:

 

Pracanowy czasLejdizLinkgoniec.compolnews.co.ukmyplymouth

Słodki ząb 

Głodni? Jeśli tak, a na dodatek macie ochotę na coś słodkiego, to zapewne po przeczytaniu tego artykułu będziecie chcieli spałaszować jeden z deserów, które zostaną tu przedstawione. Jeśli jednak się odchudzacie, ale nadal chcecie przeczytać o słodkich specjałach kuchni brytyjskiej (ang. British cuisine), to przygotujcie się po lekturze na typowy „grzeszek” względem diety. Będzie warto.

Osoba, która lubi słodycze może powiedzieć po angielsku I have a sweet tooth (dosł. „Mam słodki ząb”). Mając „słodkie zęby” trzeba pamiętać, aby ich od nadmiernej ilości słodyczy nie stracić, więc przypomnijmy dwa inne wyrażenia zawierające słowo tooth – toothbrush (szczoteczka do zębów) i toothpaste (pasta do zębów).

Przejdźmy do konkretów. Desery angielskie są zazwyczaj bardzo słodkie, o czym mógł przekonać się każdy, kto ich kiedykolwiek spróbował. A jeśli jeszcze ktoś nie miał okazji, to warto w pierwszej kolejności zainteresować się trifle. Jest to ciastko składające się z warstw biszkoptu (sponge cake), owoców (fruit – jest to rzeczownik z reguły niepoliczalny, a czyta się go /fru:t/), custard – specjalnego (i pysznego!) sosu podobnego do budyniu, oraz bitej śmietany (whipped cream). Podobnie jest z brytyjskim sernikiem (cheesecake), który jest słodszy od polskiego. Czy smaczniejszy? Osobiście uważam, że tak, może z wyjątkiem tego mojej własnej produkcji.

Natomiast jednym z ciekawszych wynalazków brytyjskiej sztuki cukierniczej jest banoffee pie, czyli ciasto bananowo-toffee, którego nazwa pochodzi z połączenia słów banana i toffee. Oprócz obu oczywistych składników, składa się ono z ciasta (różnego rodzaju, w zależności od wersji przepisu) i bardzo często bitej śmietany. Miejmy nadzieję, że sympatyczna pani z filmiku wystarczająco Was zachęci do spróbowania własnych sił w stworzeniu tego słodkiego i pysznego deseru.

Smacznego!

Tekst ukazał się na łamach partnera medialnego kampanii - magazynu Goniec.

 

 

Podaj nam swój e-mail i otrzymuj codziennie nowe słówka z wyjaśnieniami!

 

Zapisz się

 

 

 
Powered by Quick.Cms