fbpx

lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Wydział Neofilologii, Filologia Germańska  - magister filologii germańskiej

Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, kierunek: Administracja – Zarządzanie i Organizacja

Egzaminator maturalny, egzaminator TELC z j. niemieckiego i j. angielskiego

O sobie

Moja prawdziwa przygoda z j. niemieckim rozpoczęła się w roku 1999 roku, kiedy zostałam absolwentką Instytutu Filologii Germańskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracę magisterską dotyczącą historii Hanzy niemieckiej w średniowieczu pisałam w Zakładzie Kultury Niemieckiego Obszaru Językowego. Sporo czasu spędziłam w niemieckich bibliotekach w Lipsku czy Lubece, gdzie szukałam materiałów, niezbędnych do jej napisania, dotyczących średniowiecznego handlu czy średniowiecznych piratów.

Pierwsze doświadczenia jako nauczyciel rozpoczęłam w moim Liceum Ogólnokształcącym, gdzie odbyłam 4-tygodniową praktykę nauczycielską. Potem pracowałam w z młodzieżą klas technicznych, liceum ogólnokształcącego oraz klas pomaturalnych. Byłam odpowiedzialna za wybór programu, podręczników, przygotowanie prac semestralnych, przeprowadzenie i przygotowanie prac egzaminacyjnych oraz egzaminów maturalnych. W międzyczasie zdobyłam różnego rodzaju uprawnienia egzaminatora maturalnego czy egzaminatora TELC z j. niemieckiego i angielskiego, co wiąże się z pracą w różnego rodzaju komisjach i przeprowadzaniem egzaminów.

Obecnie pracuję w szkole podstawowej, gdzie mam kontakt z trochę młodszą młodzieżą. Zajmuję się również różnego rodzaju tłumaczeniem, nawiązywaniem kontaktów między gminami partnerskimi w Niemczech i Polsce czy też pracą jako opiekun wycieczek.

Praca jako lektor daje mi niesamowitą satysfakcję i jest również niesamowitym wyzwaniem. Każdy uczeń jest inny, wymaga innego podejścia czy innej metody kształcenia. Największą radość daje mi fakt, kiedy po naszych zajęciach moi uczniowie zmieniają zdanie z: niemiecki jest trudny na niemiecki jest bardzo prosty.

Kontakt       POL: (+48) 12 444 6929     SKYPE: edoo.pl