fbpx

lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Łódzki - magister filologii germańskiej

O sobie

Jestem magistrem filologii germańskiej. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Filologia Germańska o specjalności Glottodydaktyka na Uniwersytecie Łódzkim.

Od najmłodszych lat język niemiecki jest moją wielką pasją. Jako dziecko, zanim jeszcze rozpoczęłam naukę w szkole, rodzice na moją prośbę kupowali mi różne czasopisma i książki do nauki języka niemieckiego. Moja pasja jest związana również z tym, iż mam korzenie niemieckie i tym samym niemieckie nazwisko.

Naukę niemieckiego pod okiem nauczycieli rozpoczęłam w gimnazjum. Następnie uczęszczając do technikum, odbyłam staże i praktyki w Berlinie oraz na wyspie Wangerooge, po których otrzymałam niemieckie certyfikaty znajomości języka oraz certyfikat znajomości branży gastronomicznej. Język niemiecki zdawałam na maturze.

Kolejnym ważnym krokiem w moim życiu, związanym z językiem niemieckim, było podjęcie decyzji o rozpoczęciu studiów na kierunku Filologia Germańska. Najpierw studiowałam na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filologię Germańską – specjalność Międzynarodowa Komunikacja Turystyczna.

Dzięki tej specjalności zdobyłam bezcenną wiedzę, zarówno jeśli chodzi o nauczanie języka niemieckiego, jak również wiedzę z branży turystycznej oraz niemieckie słownictwo branżowe w zakresie turystyki, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i geografii krajów niemieckojęzycznych.

Kolejnym etapem mojej nauki były studia na Uniwersytecie Łódzkim, których uwieńczeniem było otrzymanie przez mnie tytułu magistra filologii germańskiej.

Tak więc, język niemiecki towarzyszy mi nieprzerwanie przez całe życie, ponieważ już w trakcie studiów magisterskich rozpoczęłam pracę w zawodzie jako specjalista do spraw obsługi klientów niemieckojęzycznych. Przez wiele lat współpracowałam z klientami biznesowymi z różnych branż, przede wszystkim z branży turystycznej, motoryzacyjnej, drzewnej i edukacyjnej. Posiadam również kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie nauczania języka niemieckiego. Ukończyłam Kurs Pedagogiczny i odbyłam praktyki w szkołach i przedszkolach, gdzie zdobyłam cenne doświadczenie w nauczaniu uczniów z różnych grup wiekowych. Udzielam korepetycji dzieciom, młodzieży oraz studentom. Posiadam także bogate doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego osób dorosłych.

Kontakt       POL: (+48) 12 444 6929     SKYPE: edoo.pl