fbpx

NASI LEKTORZY

  

Uczniowie edoo.pl nie muszą obawiać się o jakość nauczania, ponieważ każdy lektor jest specjalistą w swojej dziedzinie i ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

 

 


lektor angielskiego

Edukacja

Instytut Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego
- magister filologii angielskiej

O sobie

Języka angielskiego nauczyłem się w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez kilka lat chodziłem do szkoły. Potem ukończyłem Filologię Angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Okazało się, że nie będzie ze mnie tłumacz (tak jak zakładałem) ale za to bardzo lubię uczyć i wydaje mi się, że moi słuchacze lubią się uczyć ze mną.

Dużo podróżuję, razem z żoną i naszym psem zjechaliśmy na rowerach południe Europy. Interesują mnie tradycje różnych krajów, dobre jedzenie i ogólnie inni ludzie.


lektor angielskiego

Edukacja

Cambridge Certificate. TEFLA.

 

London University.

- Post Graduate Teaching degree

- BA degree in Industrial Design

O sobie

I left Britain many years ago but try to keep in touch with it by including its culture in my on-line meetings. Thanks to globalization many things in Poland are shared by Britain but there are still interesting corners to explore, discuss and contraste. Europe is becoming just a very large village. The internet is a wonderful tool and I am addicted to it. Many students keep coming back for more so I think they are also addicted. It makes learning English fun. Teaching is a job that follows on from my original interest in art and design training. I use visuals a lot on-line. A picture is worth a thousand words. There are so many wonderful sites and images to be found.

I bought a digital camera many years ago after abandoning my faithful Praktica. Hours of poisoning myself with chemicals. You can have a picture out of central Krakow and in an email in an hour. There are still many interesting things to photograph and with a computer you can do so much more with them. I spend a lot of my time taking photographs reading Stephen King and watching Youtube.


lektor angielskiego

Edukacja

Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
- magister filologii angielskiej

O sobie

Ku mojemu zaskoczeniu niejako nagle w IV klasie liceum odkryłam że bardzo lubię angielski i że nauka jego nie przychodzi mi z dużą trudnością, rozpoczęłam studia filologiczne ale szybko okazało się, że studia nie wystarczą aby naprawdę dobrze opanować ten język. Zaczęłam więc 'wystawiać' się na niego, na żywy język, łapać okazje gdzie są jacyś obcokrajowcy i spędzać z nimi czas, po to aby mój angielski stał się jak najbardziej naturalny i swobodny. W tym celu zgłosiłam się m.in. jako tłumacz wykładów przed mniejszą lub większą publiką na Slot Art Festival, na który to zresztą jeżdżę do tej pory i który polecam ;). Tłumaczyłam też wiele konferencji chrześcijańskich, mając w ten sposób do czynienia z różnymi akcentami mówców.

Angielskiego uczę od wielu już lat (ok 14), głównie osoby dorosłe i młodzież. Staram się skupiać na rozwijaniu umiejętności mówienia u moich uczniów. Na dzień dzisiejszy z angielskim mam do czynienia właściwie na co dzień - i nie chodzi mi tu o pracę ;).


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Pedagogiczny im KEN w Krakowie
- Filologia angielska specjalizacja nauczycielska, uprawnienia pedagogiczne

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
- Filologia angielska – literatura

Katedra do Badań nad Przekładem I Komunikacją Międzykulturową UJ w Krakowie
- lingwistyka stosowana

O sobie

Język angielski od zawsze był moją największą pasją. W 2010 roku zaczęłam zarażać tą pasją innych podczas prowadzenia moich własnych zajęć języka angielskiego. Od tej pory pracowałam z uczniami w każdym wieku (od dzieci w wieku przedszkolnym, aż pod dorosłych) oraz na różnych poziomach zaawansowania. Organizowałam zajęcia dla dużych grup (szkoły publiczne i przedszkola), małych grup (szkoły językowe, lekcje w siedzibach firm) oraz dla uczniów indywidualnych. Mam doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, głównie z native speakerami języka angielskiego, więc Business English nie ma przede mną żadnych tajemnic. Świetnie rozumiem potrzeby osób chcących doskonalić umiejętności językowe ze względu na swoją prace. Dzięki pracy jako rekruter na rynku brytyjskim mogę kompleksowo pomóc w przygotowaniu się do rozmów o pracę po angielsku. Do każdego ucznia podchodzę w sposób indywidualny, dopasowując kurs do jego potrzeb. Prywatnie poza językiem angielskim pasjonuję się podróżami, literaturą i sztuką. Uczę się również języka hiszpańskiego.


lektor angielskiego

Edukacja

Teaching Council for England - Główny Urząd Edukacji, Wielka Brytania – uprawnienia do nauczania we wszystkich typach szkół w Wielkiej Brytanii
Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych, Katowice – Busines English

O sobie

- Lawnswood High School, Leeds, England -  teacher of ICT and Business Studies

- Primrose High School, Leeds, England -  teacher of ICT and Business Studies

- Knottingley High School, Castleford, England - deputy of ICT department and teacher of ICT an Business Studies

- Wakefield College - Teacher of English as a Foreign Language (TEFL)
 
Teaching is the profession I have always done in my life. During my work I have met people from different countries and cultures that have been making my work more and more fascinating. I am always open to new challanges and adventures in my life. My motto is: 'always do the best' - that refelects my way of teaching!!!


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii angielskiej

Uniwersytet Wrocławski - Wydział Filologiczny
- studia podyplomowe w zakresie przekładu

O sobie

Język angielski towarzyszy mi od wczesnych lat szkolnych aż po dzisiejszy dzień. Jest moją pasją, którą lubię się dzielić z uczniami. Chętnie poznaję nowych ludzi, a praca jako lektor daje mi sposobność spotkań z ciekawymi osobami. Dzięki temu i ja sama się rozwijam, bo przecież uczenie wymaga otwartości i kreatywności. Wiem o czym mówię, ponieważ jako nauczyciel pracuję już 12 lat. Uczę z zaangażowaniem, zarażam pozytywną energią, bo kontakt z Wami zwyczajnie sprawia mi przyjemność. Uważam, że nauka języka przez Internet to świetna alternatywa dla zapracowanych. Sama korzystałam z tej formy nauki ucząc się języka niemieckiego w edoo.pl

Prywatnie jestem mamą 7 letniej córki i 2 letniego syna. Wolny czas spędzam głównie z rodziną, bawiąc się z dziećmi lub pożerając książki (wszelkiego rodzaju). Uwielbiam słuchać muzyki (głównie rocka), pływać, chodzić po górach i biegać.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- magisterskie studia językoznawcze

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- doktoranckie studia językoznawcze

O sobie

Witaj, mam na imię Arek, ukończyłem kolegium nauczycielskie i filologię angielską, obecnie pracuję nad doktoratem z neurolingwistyki, a moje zainteresowania obracają się wokół wszelkich aspektów rozwoju intelektualno-duchowo-fizycznego, poczynając od nauki języków i psychologii, a skończywszy na dietetyce, sportach interwałowych, medytacji i astronomii.

Zajmuję się również odręcznym projektowaniem tatuaży, plakatów i logotypów, i pracuję nad książką stanowiącą wprowadzenie do poprawnego pisania po angielsku, z której korzystam w trakcie prowadzenia zajęć.

Ponad wszystko jednak po prostu kocham nauczać w sposób niezależny od sztywnych ram edukacji państwowej i to dlatego tu jestem.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Rzeszowski
- magister filologii angielskiej

O sobie

Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się mniej więcej od 10 lat. Pracowałem w różnych firmach, głównie prywatnych szkołach językowych. Mam za sobą prowadzenie wielu projektów unijnych m.in. korepetycje dla dzieci z rodzin zastępczych, kurs językowy dla młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy a także szkolenie językowe dla funkcjonariuszy Policji. Uczyłem i uczę różne grupy językowe (no może poza przedszkolem, śpiewać nie umiem, tańczyć też nie bardzo a to bywa tam przydatne ). Poza edoo/pl udzielam także lekcji indywidualnych (OTO i in-company) jak i grupowych w szkole językowej Awalon. W czasie wolnym słucham muzyki, spaceruję lub gram na komputerze. Zainteresowania mam ogólne jak i specyficzne np. ciekawostki filmowe czy językowe (cytaty filmowe i ich tłumaczenie) lub znani lektorzy czy aktorzy dubbingowi.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- magister filologii angielskiej

O sobie

Nauczanie języka rozpocząłem jeszcze podczas studiów. Coraz częściej nauczam angielskiego nastawionego na biznes w firmach.

W wolnym czasie trenuję sporty, czytam książki (fantastyka, autobiografie, psycho- i socjologiczne).


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
- stopień naukowy doktora w dyscyplinie biotechnologia

O sobie

Rocznik 1987, Gniewkowianin z pochodzenia, obecnie mieszkam w Bydgoszczy.

Ukończyłem biotechnologię na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy (2011). Stopień naukowy doktora w tej samej dyscyplinie uzyskałem z wyróżnieniem w 2015 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Doświadczenie w pracy naukowej oraz dydaktycznej zdobyłem podczas licznych szkoleń i staży w wiodących polskich oraz zagranicznych ośrodkach (m.in. Pracownia Biotechnologii Roślin PAN w Warszawie, Faculty of Tropical Agriscience, Czech Univeristy of Life Sciences in Prague). Jestem laureatem nagród i odznaczeń za osiągnięcia naukowe (m.in. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy), jak również autorem grantów dla młodych naukowców. Aktywnie uczestniczę w krajowych oraz zagranicznych konferencjach specjalistycznych, także jako członek komitetów naukowych.

Prywatnie jestem miłośnikiem podróży, zwierząt oraz muzyki filmowej.

Języka angielskiego uczę się nieprzerwanie od szóstego roku życia. Posługuję się nim w codziennej pracy na uczelni, publikując artykuły naukowe w tym języku oraz prowadząc zajęcia z zagranicznymi studentami. Od najmłodszych lat uwielbiałem uczyć się i poszerzać swoją wiedzę. Już w szkole podstawowej stało się dla mnie jasne, że chcę zostać nauczycielem. Z początku koncentrowałem swoją uwagę na języku angielskim. Z czasem odkryłem kolejną pasję – biologię, której do dzisiaj jestem wierny. W edoo.pl uczę języka angielskiego, ponieważ przekazywanie wiedzy i obserwowanie rozwoju moich podopiecznych sprawia mi ogromną frajdę. Praca, którą wykonuję pozwala mi poznawać nowych ludzi i razem z Wami rozwijać się. Mam wielkie szczęście robić to co lubię i chętnie się tym szczęściem podzielę…


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii angielskiej

O sobie

W moim 23-letnim doświadczeniu zawodowym pracowałam z dorosłymi, ze studentami oraz z młodzieżą licealną. Prowadziłam kursy przygotowujące do egzaminów maturalnych, FCE oraz CAE. Prowadzę zajęcia na wszystkich stopniach zaawansowania, także z wykorzystaniem języka zawodowego w biznesie, w turystyce.

Praca online w edoo.pl pozwala mi rozwinąć nowe sposoby komunikacji ze słuchaczem i dopasować materiał do indywidualnych potrzeb. Mogę skoncentrować się na tych umiejętnościach, które trzeba wyćwiczyć: pisanie, mówienie, rozumienie ze słuchu.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Szczeciński
- magister filologii angielskiej

O sobie

Angielski nie zawsze był moją mocną stroną, ale dziś uczę tego języka już 6 lat więc wiem jak czasami jest trudno na początku.

W moim nauczaniu pojawiły się osoby na różnym szczeblu wiekowym (od 1,5 roku życia do 60) oraz z różnym podejściem do języka angielskiego.

Nauczanie jest dla mnie przyjemnością, ponieważ mogę rozmawiać i spotykać się z różnymi ludźmi. W wolnym czasie czytam książki, oglądam filmy, podziwiam piękno przyrody :)


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- magister filologii angielskiej

O sobie

Zawsze interesowałam się językiem angielskim. Prowadzę indywidualne lekcje online od 4 lat. Uczę młodzież i dorosłych w każdym wieku na różnych poziomach zaawansowania. Przygotowuję również uczniów do Matury z języka angielskiego. Nowoczesne technologie pozwalają mi maksymalnie spersonalizować lekcje. Dbam o to, aby zajęcia były ciekawe, dlatego nie dotyczą tylko języka, ale też kultury krajów anglojęzycznych. Sukcesy moich uczniów to dla mnie ogromna motywacja do pracy.

W wolnym czasie czytam książki po polsku i po angielsku. Lubię filmy kostiumowe i fantasy.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Gdański
- magister filologii skandynawskiej

O sobie

Jestem absolwentką Skandynawistyki (linia szwedzka) na Wydziale Filologiczno -Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam również m.in. studia podyplomowe
w zakresie mentoringu metodycznego nauczania języka angielskiego w Kolegium
Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych przy Uniwersytecie Gdańskim w Gdańsku.
Podczas rocznego pobytu w Wielkiej Brytanii uczęszczałam do King’ s College w Londynie,
a następnie uzyskała dyplom Cambridge Proficiency in English (CPE). 
 
Znajomość języka szwedzkiego i angielskiego zawdzięczam również częstym pobytom za granicą, np.odczas stypendium na szwedzkim uniwersytecie ludowym w Viskadalens Folkhögskola k/Borås, na kursach językowych, czy też pracując w charakterze tłumacza podczas negocjacji handlowych czy międzynarodowych imprez targowych w Sztokholmie i Jönköping.

Języki obce doskonaliłam również w kraju współpracując z instytucjami i firmami
szwedzkimi oraz brytyjskimi (tłumaczenia z zakresu ekonomii, rynku pracy
czy funduszy strukturalnych).

Nauczaniem j. szwedzkiego oraz angielskiego zajmuję się od roku 2009. Zanim rozpoczęłam współpracę z EMPIK School Online byłam lektorem w prywatnych szkołach j. obcych w Gdańsku  i Gdyni (Distinction Language Centre, JORD – Szkoła Języków Skandynawskich, the BEST, Centrum Języków Obcych ASTAR).

Doskonale wiem, jak wielką radość i  komfort daje dobra znajomość języków obcych. Dlatego przekazywanie wiedzy o języku i kulturze danego kraju oraz pomoc w zgłębianiu tajników gramatyki i retoryki daje mi wiele zadowolenia i ogromną satysfakcję.

Wyznaje zasadę, że wiecznie młody jest ten, kto wciąż jest ciekawy świata. A nauka języków obcych niewątpliwie do tego inspiruje……

Oprócz zainteresowania językami uwielbiam muzykę i gram na fortepianie. Pasjonują mnie również podróże i sport.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- magister filologii angielskiej i polskiej

O sobie

Uczę angielskiego przez Internet od około roku, ogólnie pracuję jako nauczyciel kilkanaście lat. Uważam, że najważniejsza jest nauka komunikacji w języku obcym.

Staram się zachować dystans do wszystkiego i choć trochę humoru, choć niektórzy uczniowie twierdzą, że jestem wymagający.

Mam psa, chcę jeszcze kota oraz rybki :-) Marzy mi się wyjazd do Japonii!


lektor angielskiego

Edukacja

Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
- magister, Dydaktyka Języków Obcych

O sobie

Językiem angielskim zafascynowałam się jeszcze w szkole podstawowej. Język ten  nie był wtedy popularny w szkołach, wiec moimi pierwszymi źródłami były audycje radiowe BBC..

Oczywiście namiętnie słuchałam  piosenek w języku angielskim i tłumaczyłam na język polski. W pracy z młodzieżą wykorzystuje bardzo często teksty rożnych utworów czy fragmenty filmów. Myślę że to jest zdecydowanie ciekawszy i bardziej skuteczny sposób nauki, niż "suchy" materiał z podręcznika.

Sama jestem namiętną  kinomanką i kiedy tylko mogę oglądam filmy,  oczywiście w oryginale. W wolnym czasie lubię  poczytać o motoryzacji i nowościach w tej dziedzinie.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
- magister filologii angielskiej

O sobie
Angielskiego zaczęłam się uczyć w przedszkolu. Od samego początku bardzo mi się to spodobało. W szkole podstawowej chodziłam na dodatkowe lekcje, które uwielbiałam. Gdy w piątej klasie rozpoczęłam naukę w szkole muzycznej, mama zdecydowała, że lekcje angielskiego należy zakończyć, ponieważ nie podołam wszystkim obowiązkom. Byłam zrozpaczona. Próbowałam uczyć się sama, ale nie bardzo mi to wychodziło. Ubłagałam więc rodziców, by pozwolili mi kontynuować angielski. I tak już zostało. Fortepian i angielski dało się pogodzić bez trudu – w dzień ćwiczyłam, wieczorami rozwiązywałam zadania, próbowałam tłumaczyć słowa piosenek, zapamiętywać słówka. Ten język stał się moja pasja, niekończącą się przygodą, ciągłym odkrywaniem nowych rzeczy. Miałam wspaniałą nauczycielkę, która zaraziła mnie swoja miłością do gramatyki. Biegałam po księgarniach, kupowałam wszystkie dostępne podręczniki (wtedy nie było to takie łatwe!), pochłaniałam każdą pożyczoną książkę. W maturalnej klasie byłam już pewna, że nie Akademia Muzyczna, lecz Filologia Angielska jest moim celem. Uwielbiam uczyć, dostrzegać postępy ludzi, z którymi pracuję. O każdym moim uczniu myślę indywidualnie, zastanawiam się, jaki materiał będzie go interesował, co pomoże mu rozwinąć skrzydła. Każdy kurs jest inny, każdy człowiek potrzebuje innego podejścia. To czyni mój zawód wspaniałym. Ciągle poszukuję nowych technik nauczania, ulepszam i zmieniam dotychczasowe metody. Nauczanie uczy mnie kreatywności i rozumienia drugiego człowieka. 
Mój wolny czas poświęcam dwóm wspaniałym córkom oraz naszym adoptowanym zwierzakom – trzem kotom i dwóm psom. Praktykuję jogę, która wyzwala we mnie ogromne pokłady energii i radości życia.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Rzeszowski
- magister filologii angielskiej

O sobie
Ukończyłam specjalizację nauczycielską na wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 10 lat dzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, a także zamiłowanie do języka angielskiego jest nieodłączną częścią mojego życia, przynoszącą mi sporą dawkę satysfakcji. W życiu prywatnym moja sześcioletnia córka pochłania większość mojej uwagi i stawia mi spore wymagania – niemal codziennie słyszę pytanie: „A kiedy znowu zrobimy NASZĄ lekcję angielskiego?”. Swój pozostały czas wolny poświęcam czytaniu (uwielbiam literaturę fantasy) i rękodziełu, często łącząc przy tym przyjemne z pożytecznym.


lektor angielskiego

Edukacja

Katolicki Uniwersytet Lubelski
- magister filologii angielskiej

Katolicki Uniwersytet Lubelski
- magister prawa

O sobie
Angielskiego uczę od 2006 roku. Specjalizuję się w nauczaniu dorosłych, ale chętnie prowadzę także zajęcia dla młodzieży i dzieci, w grupach, jak i podczas zajęć typu one-to­one. Zawodowo staram się łączyć naukę języka angielskiego z wykształceniem prawniczym, prowadząc kursy specjalistyczne bądź wykładając na uczelni przedmioty prawnicze. Podczas wakacji zdobywam doświadczenie w pracy w zagranicznych szkołach językowych w Irlandii i Wielkiej Brytanii, gdzie mam przyjemność stykać się z młodzieżą z całego świata. Uwielbiam uczyć, ponieważ ta praca daje ogromną satysfakcję i nie pozwala na rutynę. W wolnym czasie gotuję dla najbliższych oraz oddaję się projektowaniu wnętrz i ubrań. Obecnie pracuję w Edoo i uważam, że to świetny sposób na naukę języka w dzisiejszym zabieganym świecie.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii angielskiej

O sobie
Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się już od kilku lat. W moim życiu uczyłam chyba już osoby z każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków po emerytów. Dzielenie się wiedzą i obserwowanie postępów moich uczniów daje mi olbrzymią satysfakcję. Mam to szczęście, że robię to co lubię i co sprawia mi wielką frajdę. W wolnym czasie lubię przeczytać dobrą książkę lub obejrzeć ciekawy film, chociaż najczęściej można mnie spotkać przed komputerem, gdy ratuję świat przed zagładą w kolejnej grze :)


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Gdański
- magister filologii angielskiej

O sobie
Moje doświadczenie obejmuje pracę zarówno z grupami, jak i osobami indywidualnymi w różnym wieku oraz na różnych poziomach zaawansowania (począwszy od zupełnie podstawowego do zaawansowanego, od kursów dla młodzieży gimnazjum i liceum po kursy egzaminacyjne). Lubię pracować szczególnie z osobami dorosłymi. Nie znoszę nudy i rutyny, dlatego też tak planuję zajęcia, aby zawsze działo się na nich dużo ciekawych rzeczy. Do moich zainteresowań należą: poezja, teatr, filozofia, malarstwo abstrakcyjne, językoznawstwo. Lubię cytować żartobliwe powiedzenie, że "ludzie dzielą się na samouków i nieuków", co odpowiada angielskiemu: "konia można zaprowadzić do wodopoju, ale nie można go zmusić, żeby napił się wody". Za realne (nie tylko realistyczne) uważam takie teksty do nauki języka, które w sposób autentyczny przemawiają do wyobraźni uczącego się. Minimum niezbędne do skutecznego porozumiewania się widzę jako połączenie umiejętności rozumienia tekstów stosunkowo skomplikowanych z umiejętnością formułowania tekstów własnych w sposób maksymalnie prosty. Trudności z rozumieniem naturalnych wypowiedzi Anglików mają, moim zdaniem, swoje główne źródło w zbyt ograniczonej znajomości słownictwa.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Śląski 
­- magister filologii angielskiej
 
Uniwersytet Łódzki
- wydział ekonomiczny
O sobie
W wolnym czasie lubię czytać. Czytam wszystko z wyjątkiem harlequinów i instrukcji obsługi. Lubię biografie i książki historyczne. Szczególnym upodobaniem darzę literaturę amerykańską i pisarzy takich jak John Steinbeck, J.D. Salinger, Kate Chopin czy F.S. Fitzgerald. Jeśli chodzi o filmy, to gustuję w dramatach takich jak „Revolutionary Road” czy tragikomediach „Carnage”. Bez końca mogłabym oglądać dramaty kostiumowe w stylu „Tess of the D’Urbervilles” czy „The Duchess”. Lubię zwierzęta. Mam sunię Nelę ze schroniska i kotkę Bozitę ­ znajdę. Od zawsze pociągał mnie zawód nauczyciela języka obcego. Kontakt i praca z uczniami dają mi ogromną satysfakcję i poczucie, że robię to co lubię. Postępy moich uczniów napawają mnie szczerą radością i nieskrywaną dumą. Jestem pełna podziwu dla wszystkich, którzy inwestują w siebie, i którzy poprzez naukę języka obcego, zmieniają swoje życie.


lektor angielskiego

Edukacja
Newman University College, Birmingham 
- English and Counselling Studies

Akademia Polonijna w Częstochowie
- magister filologii angielskiej

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Katowicach
- magister psychologii klinicznej
O sobie
Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się od wielu lat, prowadząc ogólne i specjalistyczne kursy indywidualne, grupowe oraz dla firm. Moim mottem są słowa amerykańskiego  psychologa i nauczyciela Wayne’a Dyera, który zauważył, że gdy zmienimy sposób postrzegania świata, to sam świat zacznie się zmieniać. Tak samo jest z nauką języka obcego: nie jest to tylko zdobycie praktycznej umiejętności, ale przede wszystkim poznanie nowej perspektywy interpretacji rzeczywistości, gdyż język w dużej mierze kształtuje nasze procesy poznawcze. Lubię też zmuszać innych do nieszablonowego myślenia, dlatego w nauczaniu łączę elementy najskuteczniejszych metod (np. kognitywnej czy bezpośredniej) i sięgam do autorskich materiałów oraz ćwiczeń tłumaczeniowych uwrażliwiających językowo.

Prywatnie jestem zapalonym kucharzem i autorem artykułów z szeroko pojętej psychologii i lingwistyki, szlifuję język francuski, działam na rzecz osób LGBT i odbywam staż na dziennym oddziale psychiatrycznym.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski

- magister filologii angielskiej

O sobie

Język angielski jest moją pasją od zawsze, a nauczanie od 6 lat. Moje doświadczenie obejmuje pracę zarówno z grupami jak i osobami indywidualnymi w różnym wieku oraz na różnych poziomach zaawansowania. Lubię pracować zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi. Sukcesy moich uczniów motywują mnie do dalszej pracy. Sama nadal się uczę i pracuję nad swoim warsztatem językowym. Zgłębiam także tajniki innych poza angielskim języków obcych, obecnie języka włoskiego.

W wolnym czasie lubię czytać po polsku i po angielsku najchętniej książki z gatunku fantasy. Kiedy tylko mogę sobie na to pozwolić wybieram się w góry, żeby naładować baterie.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski - licencjat w zakresie filoligii angielskiej

CELTA (University of Cambridge/ Royal Academy of Arts, London)

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - magister ekonomii (Zarządzanie i Marketing)

O sobie

Uczę języka angielskiego od ponad 15 lat. Najbardziej zawsze interesował mnie aspekt metodyki nauczania i zmieniającego się podejścia do nauczania języka obcego. Jeden z moich pierwszych kursów z których uczyłam się języka angielskiego 'New Concept English' by L.G. Alexander wciąż stoi u mnie na półce bibliotecznej. Choć nieprzystający już dziś do komunikatywnej metody nauczania, wciąż czaruje mnie angielskim humorem i barwnością słowa. Uwielbiam brzmienie Received Pronunciation dlatego mogłabym bez końca słuchać posługujących się nim Brytyjczyków. Uczenie języka angielskiego sprawia mi dużą przyjemność, zwłaszcza gdy widzę jak uczniowie rozwijają swoje kompetencje językowe i chcą je nadal doskonalić.

Swój wolny czas, poza rodziną, poświęcam na zgłębianie tematów medycyny naturalnej, historii oraz psychologii. Bardzo lubię pływać, jeździć na łyżwach i nartach. Ostatnio granie w gry planszowe jak Carcassonne stały się dla mnie doskonałym antidotum na zimowy splin.


lektor angielskiego

Edukacja

Katolicki Uniwersytet Lubelski

- magister filologii angielskiej

O sobie

Naukę języka angielskiego zaczęłam w wieku siedmiu lat i po ponad dwudziestu latach nadal ją kontynuuję, bo język ciągle się zmienia, odpowiednio do kontekstu kulturowego. W posługiwaniu się językiem fascynuje mnie nieograniczona wręcz swoboda tworzenia nowych znaczeń oraz intertekstów (nawiązywania do znaczeń czy motywów już istniejących), co widać w prozie moich ulubionych pisarzy, Salmana Rushdie i Thomasa Pynchona.

Angielskiego uczę od 2009 roku i na podstawie dotychczasowych doświadczeń mogę stwierdzić, że chyba nie ma nic bardziej motywującego nauczyciela do pracy niż pozytywna reakcja uczniów na przekazywane treści i ich widoczne postępy w nauce.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Jagielloński
- antropolog kultury
O sobie
Angielskim przesiąknęłam za maleńkości, a szlifowaniu go poświęciłam nieskończoną ilość godzin nauki przez kolejne 15 lat życia. Doskonale więc wiem jak to jest być uczniem. Zawsze gdy uczę wybieram metodę dobraną specjalnie do konkretnej osoby. Staram się być sroga gdy to potrzebne i wyrozumiała gdy konieczne.
Prowadziłam zajęcia na wszelkich poziomach od zupełnie podstawowego do zaawansowanych, od kursów dla dzieci po kursy egzaminacyjne. Wszystkie one nadal sprawiają mi radość, a uczę w edoo.pl od 2007 roku. Z wykształcenia i pasji jestem antropologiem kultury. Fascynują mnie ludzie, kultury, zwyczaje. Te bardzo dalekie jak i te niezmiernie bliskie. Uwielbiam podróżować, oglądać, poznawać, rozmawiać. Spotkanie nowego ucznia zawsze jest dla mnie okazją by czegoś się samemu nauczyć.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
- magister filologii angielskiej
O sobie
Angielski to moje hobby i pasja, którą zawodowo realizuje już od ponad pięciu lat jako nauczyciel i tłumacz tekstów specjalistycznych. W tym czasie zawód nauczyciela pozwolił mi na poznanie wielu wspaniałych ludzi i wspólne odkrywanie tajników języka Shakespeare’a i królowej Elżbiety. W szkole Edoo.pl mam przyjemność pracować z uczniami na wszystkich poziomach zaawansowania i o najróżniejszych preferencjach i potrzebach.
Swój wolny czas staram się spędzać aktywnie: na grze w siatkówkę czy jeździe na rowerze, kiedy jednak zbliża się wieczór chętnie sięgam po dobrą książkę i kubek herbaty.


lektor angielskiego

Edukacja
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
- magister filologii angielskiej
O sobie
W edoo.pl nauczam języka angielskiego przez Skype od 2009 roku. Prowadzę zajęcia grupowe oraz indywidualne zarówno dzieci jak i dorosłych na wszystkich poziomach. Oprócz języków obcych interesuję się gotowaniem i podróżami. Moją wielką pasją jest sport - jestem instruktorem hatha jogi.


lektor angielskiego

Edukacja
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
- magister filologii angielskiej
O sobie
Uczę angielskiego od 2005 roku, a angielski to nie tylko moja praca, to również jedna z pasji. Zajmuję się też tłumaczeniami: dla teatru i kancelarii prawnej. W edoo.pl jestem od 2010 roku i prowadzę kursy ogólne, biznesowe (w tym Legal English), oraz przygotowujące do certyfikatów. Angielski jest w moim życiu od zawsze, łącząc się z moją wielką pasją jaką jest literatura. Pozwala mi na czytanie książek w oryginale, nie czekając aż zostaną przetłumaczone :) Uwielbiam literaturę, szczególnie amerykańską i szwedzką. Film, muzyka, spacery z moim ukochanym psem oraz kreatywne pisanie to inne z moich pasji. Muszę też wspomnieć o grach komputerowych typu Secret Files oraz Art of Murder ;)


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Warszawski - magister filologii angielskiej

O sobie

Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się już 10 lat. W tym czasie miałem możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z uczniami w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Nie ma dwóch takich samych uczniów jeśli chodzi preferowane metody pracy czy cele jakie chcą osiągnąć. Jedyna droga to indywidualne podejście - i tego głównie nauczyło mnie doświadczenie.

Poza językami obcymi interesuje mnie niemal wszystko. Staram się cały czas podejmować nowych wyzwań i uczyć nowych rzeczy, bo to sprawia, że jestem szczęśliwy. Zamiłowanie do języków łącze najchętniej z miłością do podróży. Nowe miejsca, ludzie, tradycje, zwyczaje - to moja główna motywacja do działania.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Jagielloński, Kraków - studia magisterskie, Latynoamerykanistyka

Akademia Polonijna, Częstochowa - studia podyplomowe dla tłumaczy przysięgłych języka angielskiego

Akademia Igntianum, Kraków - studia magisterskie, Komunikacja Międzykulturowa

O sobie

Jestem tłumaczem, latynoamerykanistą i kulturoznawcą - z wykształcenia, ilustratorem i ornitologiem - z zamiłowania. Studiowałam, mieszkałam i uczyłam w sześciu krajach, bo najbardziej lubię ten moment, gdy kultura i język przestają być obce, a stają się nasze.  


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Opolski - magister filologii angielskiej

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu - studia podyplomowe - Język Polski

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu - studia podyplomowe - Edukacja Elementarna - Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna

Wyższa Szkoła Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie - studia podyplomowe - Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

O sobie

Jak na filologa przystało - kocham słowa. Poza nauczaniem języka angielskiego prawdziwą przyjemność daje mi pisanie i czytanie. Mam doświadczenie zarówno w nauczaniu dzieci, młodzieży, jak i dorosłych - pracowałam w szkole publicznej oraz w prywatnej szkole językowej. Na swoim zajęciach stawiam na komunikację oraz wykorzystanie zasobów jakie daje nam Internet. Dodatkowo zajmuję się tłumaczeniami i copywritingiem.

W wolnych chwilach oddaję się książkom (szczególnie beletrystyce), gram w gry planszowe oraz uczę się języka hiszpańskiego i rosyjskiego. Interesuję się nowymi technologiami, klasycznym kinem amerykańskim, brytyjską literaturą okresu romantyzmu oraz psychologią.


lektor angielskiego

Edukacja

Wyższa Szkoła Umiejętności w Kielcach - filologia angielska

O sobie

Nauczyciel języka angielskiego od 20 lat. Jestem absolwentem filologii angielskiej
w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach. Jestem zadeklarowanym fanem brytyjskiej kultury – film, muzyka, literatura. Fascynuje mnie też historia Wielkiej Brytanii, w tym historia języka. Ciągle szukam nowych metod i sposobów nauczania – lubię je wypróbować na sobie.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - filologia angielska

O sobie

Uczę angielskiego od 8 lat. Nauczycielem zostałam, ponieważ praca ta wiąże się z ciągłym rozwojem i doskonaleniem własnych umiejętności. Szczególnie doceniam te chwile, kiedy po trudnej i żmudnej pracy uczeń stwierdza, że angielski wcale nie jest taki trudny, albo że nie jest wcale taki bez sensu. Sukcesy uczniów są dla mnie największą motywacją. W wolnych chwilach zgłębiam inne języki obce.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Rzeszowski - magister filologii angielskiej

O sobie

Uczenie się języków obcych nigdy nie sprawiało mi trudności a wręcz przeciwnie sprawiało wiele satysfakcji dlatego też postanowiłam rozwijać swoją pasję oraz umiejętności. Po ukończeniu Filologii Angielskiej pracując jako nauczyciel zdobyłam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Miałam przyjemność prowadzić kursy językowe finansowane z Funduszy Unii Europejskiej. Prowadziłam również zajęcia: Język angielski w Stomatologii oraz Technice Dentystycznej.

Obecnie jestem lektorem z pasją w Szkole Edoo.pl oraz agentem ds. organizowania podróży służbowych w Międzynarodowym Biurze Podróży Carlson Wagonlit Travel.


lektor angielskiego

Edukacja

Warszawski Uniwersytet Medyczny
- magister farmacji
- CAE Cambridge Certificate

O sobie

Język angielski i uczenie to dwie umiejętności, które zawsze były dla mnie czymś bliskim i naturalnym. Dlatego, mimo obranej medycznej ścieżki zawodowej, uczę od początku studiów, z krótkimi przerwami, aż do dzisiaj. Dużo satysfakcji daje mi rozkładanie trudnego dla uczniów zagadnienia na mniejsze cegiełki i moment, kiedy udaje im się to "złapać".

Kocham różnorodność kulturową i wszystko co nowe i inne, dlatego podróże zawsze były dużą częścią mojego życia. Dzięki pracy w edoo.pl mogę pomagać moim uczniom z każdego miejsca, w które mnie zaniesie.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Warszawski - magister filologii angielskiej

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie - magister filologii romańskiej

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie - studia podyplomowe Nauczanie języka polskiego jako obcego

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Puławach - filologia angielska

O sobie

Nauczanie języków jest moją pasją, zawsze staram się przygotowywać ciekawe lekcje by móc czymś zaskoczyć moich kursantów, uwielbiam wplatać nowoczesne technologie w proces nauczania by czynić go bardziej skutecznym.

W wolnym czasie czytam książki oraz biorę udział w webinariach.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Rzeszowski:
- ­magister filologii germańskiej
- podyplomowe studia translatologiczne
O sobie
Uczę języka niemieckiego zawodowo już ponad 10 lat, w ostatnich latach przeważnie osoby dorosłe pod kątem wyjazdu do pracy za granicę. Ponadto jestem tłumaczem przysięgłym ale moją główną pasją jest nauczanie. Jestem osobą cierpliwą i opanowaną, każdemu potrafię wytłumaczyć zawiłości gramatyki niemieckiej, różnicę między tekstem w podręczniku a językiem mówionym, podpowiedzieć najlepsze metody zapamiętywania nowych zwrotów. Uważam, że nauczanie przez internet to przyszłość i już niedługo wszyscy będziemy uczyć się w ten sposób, nie tylko języków obcych. Prywatnie interesuję się literaturą a wolny czas spędzam najchętniej w leśnej głuszy.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach wydział Neofilologii

- magister filologii germańskiej
- licencjat lektoratu języka szwedzkiego

O sobie
Język niemiecki towarzyszył mi odkąd pamiętam, już jako dziecko spędzałem całe wakacje w Niemczech, gdzie miałem okazję osłuchać się i nauczyć pierwszych słów. Po kilku latach okazało się, że możliwość przebywania za granicą daje nie tylko okazję do coraz lepszego władania językiem, lecz również do poznania prawdziwego życia osób tam mieszkających, ich kultury oraz obyczajów. Ta mieszanka skłoniła mnie do decyzji, aby dzielić się tym wszystkim z innymi, dlatego postanowiłem nauczać niemieckiego i pomagać osobom, dla których ten język skrywa tajemnice. Nauczycielem niemieckiego jestem od ponad 4 lat i uwielbiam to robić, ponieważ cenię sobie kontakt z nowymi ludźmi oraz satysfakcję z faktu przecierania szlaku na drodze do opanowania tego języka. W wolnym czasie biegam, biorę udział w imprezach biegowych oraz pilnie przygotowuję się do mojego pierwszego triathlonu.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
- mgr filologii germańskiej
O sobie
Kiedy przypomnę sobie swój pierwszy kontakt i pierwszą lekcję mojego (obecnie) ulubionego języka obcego ­ niemieckiego, pojawia się u mnie uśmiech na twarzy. Pierwsze wrażenie i odczucia związane z tym językiem nazwałabym ambiwalentnymi. Na szczęście trafiłam na świetnych nauczycieli, którzy potrafili „zarazić” mnie chęcią i pasją do nauki tego języka. Nieskromnie mówiąc czynię podobnie już od 13 lat, nauczając młodzież i dorosłych, towarzysząc im na różnych poziomach zaawansowania. Pasjonują mnie również tłumaczenia ­ w szczególności ustne. A wolnym czasie najchętniej podróżowałabym – najpewniej do krajów niemieckojęzycznych. Mam jeszcze kilka miejsc godnych obejrzenia...


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Zielonogórski
- magister filologii germańskiej

Szkoła Główna Handlowa - Podyplomowe Studia Menedżerskie - wydział zarządzania i finansów.

O sobie

Na co dzień pracuję z młodzieżą i dorosłymi. Zajmuję się również tłumaczeniami tekstów oraz rozmów handlowych.

Zainteresowania: dużo czytam, zwykle pozycje z których mogę się czegoś ciekawego dowiedzieć, w kręgu zainteresowań znalazły sie również motoryzacja, muzyka - zaowocowało ukończeniem szkoły muzycznej drugiego stopnia, psychologia, medycyna naturalna, ekonomia, giełda papierów wartościowych.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 
- magister filologii germańskiej
O sobie
Już od pierwszej lekcji języka niemieckiego wiedziałam, że to moja życiowa droga, którą do dziś z niezmienną motywacją podążam, która cały czas zaskakuje oraz sukcesywnie otwiera nowe drzwi do samorealizacji . I tak właśnie poszukując niekonwencjonalnych wyzwań i oryginalnych doświadczeń dołączyłam do grona lektorów Edoo.pl. Moje największe pasje to koty oraz literatura współczesna. Obecnie pochłania mnie feministyczna twórczość pisarek niemieckojęzycznych, zwłaszcza kontrowersyjnej Elfriede Jelinek. Poza tym jestem entuzjastką wszelkich poradników psychologicznych oraz fanką Formuły 1!


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii germańskiej

Haute Ecole Leonard de Vinci (Bruksela)

O sobie
Język niemiecki to moja pasja już od najmłodszych lat. Na co dzień pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi wpajając im skomplikowane zasady gramatyki niemieckiej i nie tylko :) Praca nauczyciela - mimo, że nie najłatwiejsza daje dużo radości i satysfakcji. Jestem miłośniczką gór, pływania i języków obcych. Mam dwie kochane pociechy, z którymi spędzam każdą wolną chwilę :)


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

-magister filologii germańskiej

O sobie

Języki zawsze były moją pasją, a nawet można powiedzieć że wyssałem to zamiłowanie z mlekiem matki, która jest rusycystką i germanistką. Dlatego właśnie z językiem niemieckim związałem swoją przyszłość i jestem zadowolony z tego wyboru. Umiejętne przekazywanie wiedzy jest dla mnie ważne, a zadowolenie uczniów stanowi dodatkową nagrodę i motywuje mnie do dalszej pracy. W życiu prywatnym czytam książki, chodzę na długie spacery i jestem szczęśliwym mężem.


lektor niemieckiego

Edukacja

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Toruniu
- język niemiecki

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- Fizyka

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- Podyplomowe Studium Prawa Europejskiego

O sobie
Moja przygoda z językiem niemieckim zaczęła się w szkole średniej, kolejnym etapem był pobyt w Niemczech, gdzie uczestniczyłam w kursach językowych, następnie kontynuowałam naukę w NKJO w Toruniu. Bardzo istotnym doświadczeniem było wieloletnie uczestnictwo w projektach europejskich, gdzie mogłam połączyć aspekty fizyki i znajomość języka niemieckiego.
Uczestnictwo w projektach EUCISE (European Cooperation for Integrated Science Education) w ramach projektu Comenius 3.1 oraz TEWISE, której celem było opracowanie modułów do nauczania fizyki w liceach ogólnokształcących pozwoliło mi zdobyć cenne doświadczenia i poznać kulturę i obyczaje, panujące w krajach biorących udział w tych przedsięwzięciach a zatem w Niemczech, Austrii i Danii.
Od dziesięciu lat poświęcam czas mojej wielkiej pasji, a zatem mojej rodzinie.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii germańskiej

Uniwersytet Wrocławski
- Studium Podyplomowe Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego

O sobie
Uczę języka niemieckiego dzieci, młodzież i dorosłych. Jest to praca, która daje mi ogromną satysfakcję i może dlatego nawet nie zauważyłam, że zajmuję się tym już 20 lat. W mojej macierzystej szkole byłam opiekunem wymiany polsko - niemieckiej. Uczę, tłumaczę a w wolnych chwilach próbuję zapanować nad moim ogródkiem. Lubię dobrą książkę i wciągający film.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Wydział Neofilologii, Filologia Germańska  - magister filologii germańskiej

Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, kierunek: Administracja – Zarządzanie i Organizacja

Egzaminator maturalny, egzaminator TELC z j. niemieckiego i j. angielskiego

O sobie

Moja prawdziwa przygoda z j. niemieckim rozpoczęła się w roku 1999 roku, kiedy zostałam absolwentką Instytutu Filologii Germańskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracę magisterską dotyczącą historii Hanzy niemieckiej w średniowieczu pisałam w Zakładzie Kultury Niemieckiego Obszaru Językowego. Sporo czasu spędziłam w niemieckich bibliotekach w Lipsku czy Lubece, gdzie szukałam materiałów, niezbędnych do jej napisania, dotyczących średniowiecznego handlu czy średniowiecznych piratów.

Pierwsze doświadczenia jako nauczyciel rozpoczęłam w moim Liceum Ogólnokształcącym, gdzie odbyłam 4-tygodniową praktykę nauczycielską. Potem pracowałam w z młodzieżą klas technicznych, liceum ogólnokształcącego oraz klas pomaturalnych. Byłam odpowiedzialna za wybór programu, podręczników, przygotowanie prac semestralnych, przeprowadzenie i przygotowanie prac egzaminacyjnych oraz egzaminów maturalnych. W międzyczasie zdobyłam różnego rodzaju uprawnienia egzaminatora maturalnego czy egzaminatora TELC z j. niemieckiego i angielskiego, co wiąże się z pracą w różnego rodzaju komisjach i przeprowadzaniem egzaminów.

Obecnie pracuję w szkole podstawowej, gdzie mam kontakt z trochę młodszą młodzieżą. Zajmuję się również różnego rodzaju tłumaczeniem, nawiązywaniem kontaktów między gminami partnerskimi w Niemczech i Polsce czy też pracą jako opiekun wycieczek.

Praca jako lektor daje mi niesamowitą satysfakcję i jest również niesamowitym wyzwaniem. Każdy uczeń jest inny, wymaga innego podejścia czy innej metody kształcenia. Największą radość daje mi fakt, kiedy po naszych zajęciach moi uczniowie zmieniają zdanie z: niemiecki jest trudny na niemiecki jest bardzo prosty.


lektor niemieckiego

Edukacja

Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie
- magister filologii germańskiej

O sobie
Z zamiłowania jestem nauczycielem, z wykształcenia pedagogiem i filologiem. Swoją pasję nauczania rozpoczęłam 25 lat temu i rozwijam ją do dziś. Pracuję z małymi dziećmi, gimnazjalistami, licealistami oraz słuchaczami aktywnymi zawodowo. Przygotowuję ich do różnorodnych egzaminów, od sprawdzianu szóstoklasisty do egzaminu maturalnego. W mojej pracy, na pierwszym miejscu zawsze kładę nacisk na indywidualne potrzeby uczących się. W dzisiejszych czasach, kiedy znajomość dodatkowego języka może stanowić o naszym „być albo nie być”, staram się realizować swoją pasję życiową naprowadzając innych, jak można w prosty i przystępny sposób zgłębiać język niemiecki. Chcę pokazać, że nauka języka nie musi być wyrzeczeniem, ale dobrą zabawą z której można wynieść zawsze coś nowego. Uważam, że wykorzystując wybrane metody nauczania można odnaleźć łatwość uczenia się.
W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki i słuchać dobrej muzyki. Wyznaję zasadę, że nauka nowego języka to nie tylko przygoda czy konieczność, ale też początek innego życia, bo przecież: „Wie viele Sprachen du sprichst, sooft mal bist du ein Mensch." (J.W.Goethe)


lektor niemieckiego

Edukacja

PWSZ w Tarnowie
- język niemiecki

O sobie
Jestem nauczycielem z 12-­letnim stażem. Posiadam dwa certyfikaty Kleines Deutsches Sprachdiplom wydany przez Goethe­Institut przy współpracy z Ludwig­-Maximilians-Universität w Monachium oraz Prüfungswirtschaftsdeutsch International opracowany przez Goethe-­Institut, we współpracy z Niemiecką Izbą Przemysłowo-­Handlową i ośrodkami Carla Duisberga. Na swoim koncie posiadam skuteczne przygotowania do egzaminów zewnętrznych oraz prowadzenie wymiany młodzieży polsko­-niemieckiej. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą, co często robię niemalże z wypiekami na twarzy. Potrafię znaleźć wspólny język zarówno z dorosłymi, jaki i młodzieżą oraz dziećmi. 
Podoba mi się język biznesu. 
Moją pasją jest gotowanie i ogrodnictwo. W przyszłości chciałabym prowadzić warsztaty kulinarne m.in. po niemiecku. Prywatnie jestem spełnioną, szczęśliwą żoną i mamą Zuzanny i Zofii.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski
- magister filologii germańskiej

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
Turystyka i Hotelarstwo dla nauczycieli (podyplomowe)

O sobie
Wszyscy mi się dziwią, że wybrałam właśnie niemiecki, bo on to taki szorstki i twardy. A ja chyba za to go lubię. Od 2004 roku walczę z młodzieżą szkolną, żeby go pokochali lub chociaż zaakceptowali. Niestety są osoby których nie udało mi się przekonać do tego języka. Podczas pobytu w Niemczech poznałam wspaniałych ludzi, którzy dali mi obraz prawdziwych Niemiec. Monachium znam jak własną kieszeń (polecam Oktoberfest –jeśli się lubi piwo –ja do piwoszy nie należę). Uwielbiam kuchnię polską (rozkoszuję się każdym kęsem), często bawię się w cukiernika – bo bez słodyczy nie wyobrażam sobie życia. Jestem taż amatorką wypraw górskich i niespełnioną malarką. Obecnie najwięcej czasu poświęcam mojej córce i synkowi oraz realizuje to nowe plany przekształcania mojego ogrodu. Jest to moja oaza, gdzie pod trzema ogromnymi orzechami, każdy znajdzie schronienie w upalne dni. Trochę jeżdżę na nartach, podróżuję i pochłaniam książki.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
- doktor językoznawstwa duńskiego
- magister filologii germańskiej
- Studium Podyplomowe Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego przy Instytucie Lingwistyki Stosowanej
O sobie
Języki obce to pasjonujące wyzwanie, zarówno dla tych, którzy się ich uczą, jak i tych, którzy ich nauczają. W moim przypadku jest to wyzwanie podwójne, ponieważ jestem nauczycielem języka niemieckiego (choć nie tylko) z kilkuletnim doświadczeniem oraz uczniem, który nieustannie pracuje nad doskonaleniem swoich umiejętności lingwistycznych.
W wolnym czasie zgłębiam język i kulturę Japonii, gram w gry strategiczne, czytam i słucham dobrego, polskiego rocka w wydaniu Kazika. Latem przemierzam górskie szlaki.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Zielonogórski
- magister filologii germańskiej
O sobie
Nauczaniem zawodowo zajmuję się od wielu lat i praca ta sprawia mi ogromną satysfakcję :) Od zawsze lubiłam uczyć się niemieckiego i miałam to szczęście, że trafiłam kiedyś na świetnych nauczycieli, którzy zarazili mnie swoją pasją do tego języka. Jestem więc nauczycielem z powołania i mam doświadczenie na wszystkich poziomach zaawansowania oraz we wszystkich grupach wiekowych. Kiedy tylko mam czas stale się dokształcam i rozwijam, aby wzbogacić swój warsztat pracy. Prywatnie interesuję się muzyką – gram na fortepianie i śpiewam w chórze. Lubię podróże i książki. Przepadam za kuchnią orientalną.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Rzeszowski

- magister filologii germańskiej

O sobie
Języka niemieckiego nauczam od 1999 roku. Moja historia z tym językiem zaczęła się już dosyć dawno temu, pierwszy żywy kontakt z j. niemieckim miałem w wieku osiemnastu lat, gdy wyjechałem na rok do Niemiec. Podczas tego pobytu, zafascynowany charakterystycznym akcentem oraz niemiecką kulturą nabyłem mocne podstawy tego języka. Zaraz po tym podjąłem decyzję studiowania języka niemieckiego, co dało mi pełna satysfakcję w mojej samorealizacji. Po ukończeniu studiów nadarzyła się okazja dłuższego wyjazdu do Wiednia, gdzie spędziłem 3 lata, co było kolejną szansą „szlifowania” języka oraz stałą weryfikacją nabytych przeze mnie wiadomosci z zakresu języka i umiejętności nim władania. Jak znajdę chwilę, to chętnie chodzę do kina, bądź obejrzę jakiś dobry film, czy też program publicystyczny lub coś języku obcym w telewizji i Internecie. Lubię też popływać, a w okresie letnim organizować wycieczki rowerowe lub wykonywać prace ogrodowe. Są też takie chwile, że pragnę po prostu świętego spokoju i zwykłego leniuchowania z dobrą lekturą. Bardzo lubię języki obce, podróżowanie i poznawanie innych kultur.


lektor niemieckiego

Edukacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski
- magister filologii germańskiej
O sobie
Niemieckiego uczę od 2008 roku. Prowadzę zajęcia z osobami w różnym wieku, od przedszkolaków po osoby dorosłe i na różnych poziomach zaawansowania. Uwielbiam swoją pracę i jest ona jednocześnie moim hobby. Mobilizuje mnie do ciągłego rozwoju, pozwala poznawać nowych ludzi, a postępy, jakie robią uczniowie dają wiele satysfakcji. Poza nauczaniem niemieckiego lubię na co dzień prowadzić samochód a w czasie wakacji chodzić po górach. W wolnych chwilach czytam książki, słucham audiobooki, oglądam filmy fantasy albo szydełkuję :)


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- magister filologii germańskiej
O sobie
O tym, że będę nauczycielem, wiedzieli już mali bywalcy osiedlowej piaskownicy, w której udzielałam lekcji lepienia pączków z piasku. O tym, że zostanę germanistką, zdecydowałam w szkole średniej, gdzie bliżej zetknęłam się z kulturą krajów niemieckojęzycznych i literaturą piękną tworzoną w tym języku. I tak oto jestem absolwentką Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu, z niemałym już stażem w nauczaniu języka niemieckiego. Nie przeszkadza mi to czerpać stale rosnącą przyjemność z wyszukiwania i opracowywania różnorakich materiałów na zajęcia. A prywatnie: odpoczywam jeżdżąc na rowerze i nieustannie tęsknię do wyjazdów w góry, najlepiej tam, gdzie głucho, cicho und wo sich Fuchs und Hase Gute Nacht sagen.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii germańskiej
- studia podyplomowe: Translatoryka
O sobie
Znajomość języka niemieckiego wyssałam z przysłowiowym mlekiem matki. W domu zarówno dziadkowie jak i pradziadkowie posługiwali się nim odkąd pamiętam, więc późniejsza nauka tego języka była dla mnie tylko frajdą. Posiadam nie tylko bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego, ale również wiedzę na temat kultury krajów niemieckojęzycznych. W czasie studiów uzyskałam również uprawnienia tłumacza języka niemieckiego. Nauczanie języka niemieckiego wciąż jest moją pasją. Mimo wieloletniego doświadczenia stale szukam nowych sposobów skutecznego przekazywania wiedzy językowej. Moje nowatorskie podejście zawarte w autorskim programie można było zobaczyć w telewizji a także na targach językowych.
Interesuję się: starożytnymi cywilizacjami w tym kulturą starożytnego Egiptu i Rzymu, hieroglifami, pismem hieratycznym oraz demotycznym a także łaciną. Lubię: książki fantasty (Canavan, Kossakowska) oraz anime. W wolnych chwilach: oglądam dobre filmy oraz łowię ryby.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Rzeszowski 
- filologia germańskiej
O sobie
Zawodowo uczę języka niemieckiego od ponad 10 lat. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych, w różnych przedziałach wiekowych i na wielu poziomach zaawansowania. Lubię uczyć się języków obcych, fotografować, podróżować. Interesuje się również informatyką oraz grafiką komputerową. W wolnych chwilach słucham muzyki oraz wypoczywam aktywnie, uwielbiam chodzić po górach.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Łódzki - magister filologii germańskiej

O sobie

Jestem magistrem filologii germańskiej. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Filologia Germańska o specjalności Glottodydaktyka na Uniwersytecie Łódzkim.

Od najmłodszych lat język niemiecki jest moją wielką pasją. Jako dziecko, zanim jeszcze rozpoczęłam naukę w szkole, rodzice na moją prośbę kupowali mi różne czasopisma i książki do nauki języka niemieckiego. Moja pasja jest związana również z tym, iż mam korzenie niemieckie i tym samym niemieckie nazwisko.

Naukę niemieckiego pod okiem nauczycieli rozpoczęłam w gimnazjum. Następnie uczęszczając do technikum, odbyłam staże i praktyki w Berlinie oraz na wyspie Wangerooge, po których otrzymałam niemieckie certyfikaty znajomości języka oraz certyfikat znajomości branży gastronomicznej. Język niemiecki zdawałam na maturze.

Kolejnym ważnym krokiem w moim życiu, związanym z językiem niemieckim, było podjęcie decyzji o rozpoczęciu studiów na kierunku Filologia Germańska. Najpierw studiowałam na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filologię Germańską – specjalność Międzynarodowa Komunikacja Turystyczna.

Dzięki tej specjalności zdobyłam bezcenną wiedzę, zarówno jeśli chodzi o nauczanie języka niemieckiego, jak również wiedzę z branży turystycznej oraz niemieckie słownictwo branżowe w zakresie turystyki, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i geografii krajów niemieckojęzycznych.

Kolejnym etapem mojej nauki były studia na Uniwersytecie Łódzkim, których uwieńczeniem było otrzymanie przez mnie tytułu magistra filologii germańskiej.

Tak więc, język niemiecki towarzyszy mi nieprzerwanie przez całe życie, ponieważ już w trakcie studiów magisterskich rozpoczęłam pracę w zawodzie jako specjalista do spraw obsługi klientów niemieckojęzycznych. Przez wiele lat współpracowałam z klientami biznesowymi z różnych branż, przede wszystkim z branży turystycznej, motoryzacyjnej, drzewnej i edukacyjnej. Posiadam również kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie nauczania języka niemieckiego. Ukończyłam Kurs Pedagogiczny i odbyłam praktyki w szkołach i przedszkolach, gdzie zdobyłam cenne doświadczenie w nauczaniu uczniów z różnych grup wiekowych. Udzielam korepetycji dzieciom, młodzieży oraz studentom. Posiadam także bogate doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego osób dorosłych.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Opolski - magister filologii germańskiej

O sobie

Jestem osobą która doświadczyła różnych aspektów wykorzystania języka niemieckiego w życiu codziennym jak i zawodowym. Znam język niemiecki jakby był moim ojczystym językiem. Uczyłem języka niemieckiego dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak również młodzież oraz dorosłych. Przez pewien czas zajmowałem się rozliczaniem projektów kulturowych dla mniejszości niemieckiej oraz tłumaczeniem tekstów na język niemiecki.

Pozwolę sobie wspomnieć kilka słów o swojej skromnej osobie: jestem konsekwentny, cierpliwy, sumienny, kulturalny; zaradny dlatego, że poszukuję więcej niż jednego rozwiązania, oraz elastyczny, gdyż bez względu na warunki, potrafię się do każdej sytuacji dopasować. Interesuję się muzyką oraz kinematografią niemieckojęzyczną oraz uwielbiam pracować w swoim ogrodzie i jeździć na rowerze.


lektor niemieckiego

Edukacja

Edukacja: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - magister filologii germańskiej

Rheinische Friedrich-Wilhelms -Universität Bonn/ Niemcy -studia uzupełniające ,,Studienzertifikat Deutsch als Fremdsprache" 

O sobie

Prowadzę zajęcia językowe od prawie 20 lat, specjalizuję się głównie w kursach Berufsdeutsch. Doświadczenie jako lektor zdobyłam prowadząc zajęcia na różnych poziomach w wielu polskich szkołach językowych oraz mając okazję prowadzić kursy j. niemieckiego dla uchodźców na terenie Niemiec, gdzie przebywam przez 6 lat.

Oprócz prowadzenia zajęć językowych uczestniczę w projektach unijnych w roli tłumaczki lub współautorki. W moich zajęciach staram się przekazać słuchaczom nie tylko treść ale również wspierać ich w nabywaniu sprawności językowych, podpowiadając różne techniki i metody uczenia się, dostosowane do potrzeb i możliwości słuchaczy.


lektor hiszpańskiego

Edukacja

Instytutu Cervantesa - DELE Maestría C2

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Jarosławiu - Filologia hiszpańska.

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu - Pedagogika: terapia pedagogiczna

O sobie

W 1996 roku pojechałam do Hiszpanii. W planach był rok, a zostałam 15 lat. Nie znałam języka, ale postanowiłam szybko się go nauczyć, ponieważ życie z barierą językową było niezmiernie trudne. Uczyłam się sama, a jedynymi nauczycielami wtedy byli zwykli, prości ludzie "z ulicy". Od nich najpierw nauczyłam się mówić językiem potocznym (callejero), a dopiero wiele lat później usystematyzowałam moją wiedzę i uzyskałam międzynarodowy dyplom DELE C2. Wiem jak się uczyć, jestem tego najlepszym przykładem.  Uczę od 8 lat, Ale nie traktuję tego jak obowiązku.

Mam wielkie szczęście, że praca jest moją pasją, a moja pasja to również moja praca.


lektor hiszpańskiego

Edukacja

Uniwersytet Edukacji Narodowej w Madrycie
- magister filologii hiszpańskiej

Uniwersytet Complutense w Madrycie
- Podyplomowe studia „Kulturoznawstwo i literatura”
- Studia doktoranckie III stopnia z zakresu literaturoznawstwa

O sobie
Język hiszpański jest moją prawdziwą pasją, która nie tylko otwiera mi wrota do radosnego i różnorodnego świata słonecznej Hiszpanii w której spędziłam kilkanaście lat, ale też pozwala mi poznać Amerykę Południową w całej swojej okazałości. Dlatego ucząc tego języka staram się zarazić tą pasją innych ponieważ , czy to będzie literatura, czy różnorakie kultury, czy też najciekawsi ludzie, wszystko to jest osiągalne tylko i wyłącznie za pomocą języka hiszpańskiego. Interesuję się także teatrem, książką , poezją w szczególności hiszpańską poezją mistyczną, którą cenię sobie za umiejętność dotarcia do mojego wnętrza pomimo tak dużej różnicy czasu, muzyką (reggae, alternatywną), sportem (narty , tenis) i kinem współczesnym (Woody Allen). Lubię podróże, wędrówki po górach i kąpiele morskie.


lektor hiszpańskiego

Edukacja

Wyższa Szkoła Filologiczna, Wydział neofilologii - język hiszpański, specjalizacja: język w turystyce i w biznesie tłumaczenia.

O sobie

Od dwóch lat mieszkam w Querétaro w Meksyku, to właśnie w tym mieście rozpoczęła się walka o niepodległość Meksyku. Kraj ten jest bogaty w historię, kulturę i sztukę, od początków Majów i Azteków po Fridę Kahlo. Nie możemy zapomnieć, że jedną z części kultury jest pikantna kuchnia meksykańska.

Moja przygoda z Meksykiem zaczęła się kiedy miałam 5 lat, stąd też filologia hiszpańska. Na początku często podróżowałam do Hiszpanii, aby żyć na codzień z językiem hiszpańskim, ale w ostateczności podjęłam decyzję, aby zamieszkać w Meksyku i tu znalazłam swoje miejsce.

Moje zainteresowania to historia Hiszpanii i Meksyku, literatura i kino meksykańskie, różnice lingwistyczne języka hiszpańskiego w Hiszpanii i w Meksyku, oraz jazda na rowerze oraz narty.


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii romańskiej

O sobie
Jestem przykładem na to, że ucząc nawet wiele lat francuskiego można ciągle odczuwać satysfakcję i entuzjazm. Dzielenie się wiedzą jest dla mnie za każdym razem ciekawym doświadczeniem. Z jednakową przyjemnością słucham gitar Rodrigo y Gabriela co moich uczniów, którzy poznają la langue de Molière. Ja - cierpliwy nauczyciel - poprowadzę Cię przez meandry języka, zaprowadzę w najciekawsze zakątki Francji, pokażę piękno kultury, a Ty zdziwisz się, jak szybko będziesz mógł powiedzieć: le français c'est facile :)


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Warszawski: Lingwistyka Stosowana
- magister filologii w zakresie języka

Akademia Podlaska
- Podyplomowe Studium Informatyki

O sobie
Już od czasów szkolnych odczuwałem zamiłowanie do języków obcych. Czuję wewnętrzną satysfakcję za każdym razem, kiedy mogę wykorzystać swoje umiejętności językowe w konkretnych sytuacjach, np. podróże prywatne, wyjazdy służbowe, zagraniczne szkolenia językowe czy wyjazdy w celach zarobkowych. Znajomość języków obcych otwiera nowe horyzonty i możliwości rozwoju - tę myśl  staram się przekazywać swoim uczniom. Uczę francuskiego od ponad 20 lat i dzięki temu, że pracuję jako nauczyciel języka obcego, kilkakrotnie mogłem wyjechać do Francji na wakacyjne kursy metodyczno-językowe oraz skorzystać z edukacyjnych projektów unijnych za granicą i w kraju. Biegle posługuję sie francuskim, ale w typowych sytuacjach porozumiem się także po angielsku czy rosyjsku. Całkiem dobrze komunikuję się również z komputerami, ponieważ informatyka to moja druga pasja. Jeśli mnie nie ma przy komputerze, zapewne gdzieś podróżuję z rodzinką po kraju lub za granicą.


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii romańskiej
- licencjat język francuski tłumaczeniowy z językiem włoskim

O sobie
Kiedy zaczęłam się uczyć języka francuskiego, od razu wiedziałam, że chcę w życiu robić to i nic innego! Miłość zaczęła się dawno i stale trwa. Lubię uczyć, lubię pracę z ludźmi, obserwowanie, jak się rozwijają językowo. Daje mi to dużą satysfakcję. Lubię po prostu to, co robię. Poza uczeniem zajmuję się także tłumaczeniami i to także stanowi moją pasję. Interesuję się również literaturą quebecką, piosenką francuską, historią monastycyzmu żeńskiego i wystrojem wnętrz.. Lubię wyprawy rowerowe, długie spacery i dobrą kuchnię. Gotowanie mnie relaksuje i sprawia przyjemność. Staram się pielęgnować swoje pasje i w życiu kieruję się zasadą:" Granica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji".


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii romańskiej

O sobie
Języki obce to moja wielka pasja. Od kilku lat  uczę się języka włoskiego, a od niedawna wielką radość sprawia mi uczenie się języka portugalskiego. Język francuski towarzyszy mi już od szkoły podstawowej. Później uczyłam się go w liceum, aż w końcu zdecydowałam się na studia filologiczne. Jako nauczyciel pracuję od 2002 roku. Nauczanie sprawia mi ogromną frajdę. Przez te kilkanaście lat pracy zawodowej miałam okazję uczyć zarówno młodzież jak i dorosłych. W nauczaniu kieruję się metodą komunikacyjną, ale nie zapominam o rozwijanie pozostałych kompetencji, a także o gramatyce, która , w mojej ocenie, jest kluczowa w poprawnym komunikowaniu się z rozmówcą francuskim. Z przyjemnością obserwuje jak moi uczniowi wspinają się po kolejnych szczeblach aby osiągnąć szczyt jakim jest biegłe posługiwanie się językiem francuskim. Język francuski to piękny, ale trudny język, stąd  najmniejszy sukces moich uczniów to dla mnie wielka satysfakcja. W wolnych chwilach uwielbiam czytać. Od niedawna jestem miłośniczką książek Françoise Bourdin.


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski Wydział Filologii romańskiej
- magister filologii romańskiej

O sobie
Bonjour! Nazywam się Agnieszka Glinicka, w szkole Edoo mam przyjemność uczyć języka francuskiego. Uczę tego pięknego języka z niesłabnącą pasją i zaangażowaniem, już ponad 15 lat i staram się byście odczuwali to na zajęciach i wynieśli z nich jak najwięcej! Lubię nowe wyzwania, a także cechuje mnie nieustanna chęć poszerzania wiedzy, co w pracy nauczyciela ma szczególne znaczenie. Niedawno byłam na stażu pedagogicznym w Paryżu, gdzie poszerzyłam swoją wiedzę z zakresu nauczania j. francuskiego dzieci. 
W wolnych chwilach najchętniej spędzam ciekawie czas z trójką moich dzieci oraz czytam- bardzo lubię dobre kryminały.
Mój cel, to "zarażanie" dorosłych i dzieci pasją do języka francuskiego i wszystkiego co francuskie. Do usłyszenia na zajęciach!


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - filologia romańska

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Toruniu - profil: język francuski

O sobie

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu. Przed rozpoczęciem studiów spędziłam dwa lata we Francji pracując i ucząc się języka. Pobyt ten zaowocował u mnie dobrą znajomością wymowy i intonacji francuskiej. Uważam, że nauka języka obcego powinna opierać się głównie na prowadzeniu rozmowy, gdyż do tego właśnie celu będzie on służyć uczniowi.

Moim mottem jest : "Język to życie" dlatego staram się nauczać poprzez metody aktywne i bezpośrednie. Najchętniej wykorzystuję materiały autorskie. 


lektor włoskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach – doktor nauk humanistycznych

Uniwersytet Śląski w Katowicach – magister politologii i dziennikarstwa

Uniwersytet Śląski w Katowicach – magister filologii polskiej

O sobie

Ukończyłam filologię polską oraz politologię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim, gdzie pracowałam również jako asystent i adiunkt oraz lektorka języka polskiego dla cudzoziemców. Po obronie doktoratu z zakresu nauk humanistycznych, postanowiłam poszerzyć swoje kompetencje językowe i w ramach wymiany ministerialnej wyjechałam do Florencji, gdzie na tamtejszym uniwersytecie uczyłam języka polskiego. Ostatnie lata spędziłam w Bari, wykładając język, literaturę i kulturę polską na Uniwersytecie im. Aldo Moro. Współpracuję również z katowickim wydawnictwem Sonia Draga jako tłumaczka literatury włoskiej. Jestem też współzałożycielką Stowarzyszenia włosko – polskiego w Apulii, którego jednym z celów jest organizacja wakacyjnych kursów języka włoskiego dla cudzoziemców. Od zawsze interesowałam się językami obcymi, ponieważ uważam, że ich znajomość poszerza horyzonty i pozwala zrozumieć mentalność i kulturę innych narodów. Po wielu latach pobytu we Włoszech wydaje mi się, że powoli zaczynam rozumieć ten fascynujący, a zarazem pełen kontrastów kraj i jego mieszkańców, co bardzo pomaga mi w mojej pracy translatorskiej. Ponieważ bardzo lubię uczyć, mam nadzieję, że będę mogła wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie i pasję dydaktyczną w edoo.pl. W wolnym czasie uwielbiam czytać, spacerować nad morzem i bawić się z psami.


lektor włoskiego

Edukacja

Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

- Italianistyka

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

- Italianistyka

O sobie

Mark Twain przemierzając Półwysep Apeniński stwierdził, że Bóg stworzył Italię według szkiców Michała Anioła. Jak można nie zgodzić się z tak trafnym określeniem, jeśli spojrzymy na dumną Wenecję kołyszącą się na falach Adriatyku, Florencję odzianą w poranną mgłę, zachody i wschody słońca w romantycznej Weronie. Włochy, chociaż zajmują tylko 301 230 km², są jednym z najciekawszych i najbardziej inspirujących krajów na całym świecie. Właśnie tutaj, na palermiańskich ulicach można zjeść świeżą rybę, a w Rzymie zachwycić się pysznymi maritozzi con la panna, popijając latte macchiato. Te argumenty były wystarczające, aby zakochać się we włoskiej kulturze, a także w języku włoskim. Dzięki ukończeniu studiów magisterskich zdobyłem uprawnienia do nauczania języka włoskiego. Interesuję się teorią tłumaczeń, historią Wenecji oraz kinematografią. W przyszłości chciałbym posługiwać się biegle językiem rumuńskim oraz zgłębić tajniki języka keczua.

Kontakt       POL: (+48) 12 444 6929     SKYPE: edoo.pl