fbpx

NASI LEKTORZY

  

Uczniowie edoo.pl nie muszą obawiać się o jakość nauczania, ponieważ każdy lektor jest specjalistą w swojej dziedzinie i ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

 

 


lektor angielskiego

Edukacja
University of Glasgow
– magister literaturoznawstwa angielskiego i porównawczego

Glasgow Caledonian University
– magister dziennikarstwa multimedialnego
O sobie
Nauczyciel, dziennikarz, fotograf, obieżyświat. 11 lat w Polsce, 8 w Niemczech, 9 w Szkocji, 3 w Wietnamie. Obecnie rozpoczyna renowacje stuletniego domu na bułgarskiej wsi.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
- stopień naukowy doktora w dyscyplinie biotechnologia

O sobie

Rocznik 1987, Gniewkowianin z pochodzenia, obecnie mieszkam w Bydgoszczy.

Ukończyłem biotechnologię na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy (2011). Stopień naukowy doktora w tej samej dyscyplinie uzyskałem z wyróżnieniem w 2015 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Doświadczenie w pracy naukowej oraz dydaktycznej zdobyłem podczas licznych szkoleń i staży w wiodących polskich oraz zagranicznych ośrodkach (m.in. Pracownia Biotechnologii Roślin PAN w Warszawie, Faculty of Tropical Agriscience, Czech Univeristy of Life Sciences in Prague). Jestem laureatem nagród i odznaczeń za osiągnięcia naukowe (m.in. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy), jak również autorem grantów dla młodych naukowców. Aktywnie uczestniczę w krajowych oraz zagranicznych konferencjach specjalistycznych, także jako członek komitetów naukowych.

Prywatnie jestem miłośnikiem podróży, zwierząt oraz muzyki filmowej.

Języka angielskiego uczę się nieprzerwanie od szóstego roku życia. Posługuję się nim w codziennej pracy na uczelni, publikując artykuły naukowe w tym języku oraz prowadząc zajęcia z zagranicznymi studentami. Od najmłodszych lat uwielbiałem uczyć się i poszerzać swoją wiedzę. Już w szkole podstawowej stało się dla mnie jasne, że chcę zostać nauczycielem. Z początku koncentrowałem swoją uwagę na języku angielskim. Z czasem odkryłem kolejną pasję – biologię, której do dzisiaj jestem wierny. W edoo.pl uczę języka angielskiego, ponieważ przekazywanie wiedzy i obserwowanie rozwoju moich podopiecznych sprawia mi ogromną frajdę. Praca, którą wykonuję pozwala mi poznawać nowych ludzi i razem z Wami rozwijać się. Mam wielkie szczęście robić to co lubię i chętnie się tym szczęściem podzielę…


lektor angielskiego i francuskiego

Edukacja
Szkoła Głowna Handlowa
– magister zarządzania i marketingu oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych; specjalizacja: integracja europejska

Sciences Politiques de Paris
– magister międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych; specjalizacja: integracja europejska

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
– podyplomowe studia pedagogiczne
O sobie
W wieku 10 lat rozpoczęłam naukę angielskiego na różnego rodzaju kursach pozaszkolnych. Kontynuowałam tę naukę aż do ukończenia studiów, także podczas 2-miesięcznego pobytu w Kanadzie oraz kursów językowych w Wielkiej Brytanii. W liceum z własnej woli kontynuowałam rozpoczętą w szkole podstawowej naukę języka rosyjskiego i z wielkim entuzjazmem zaczęłam także uczyć się języka francuskiego. Później przez 1,5 roku uczyłam się także języka włoskiego. Jednak, mimo biegłej znajomości kilku języków i prowadzenia korepetycji, nigdy nie widziałam siebie w roli nauczyciela szkolnego. Bardziej interesował mnie marketing, rozwój osobisty, relacje międzynarodowe i praca w międzynarodowym środowisku. Dlatego zostałam certyfikowanym specjalistą zarządzania projektami unijnymi i przez wiele lat pracowałam w ministerstwie, a potem w międzynarodowej korporacji. Jednak sztywne ramy urzędów wciąż doskwierały, a chęć dzielenia się własną wiedzą i pomagania innym nie dawała mi spokoju.

Szukając zmian i słuchając własnej intuicji w 2011 r. wraz z rodziną wyprowadziłam się z Warszawy i zamieszkałam na wsi. Zostałam certyfikowanym coachem, trenerem rozwoju osobistego oraz trenerem kreatywności, a także ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne. Nareszcie miałam możliwość dzielenia się swoja wiedzą, doświadczeniem i pomagania innym. Od 2013 r. jestem organizatorem i kierownikiem letnich obozów jeździecko-językowych dla młodzieży, a czasami prowadzę także warsztaty przywództwa, komunikacji i kreatywności (także w języku angielskim). Od wielu lat rozmawiam w domu wyłącznie w języku angielskim, dzięki czemu moje dzieci (4, 12 i 15 lat) są dwujęzyczne. Od ponad 10 lat nie mam telewizji, a filmy i programy dokumentalne oglądam tylko w jęz. angielskim, francuskim i rosyjskim korzystając z zasobów internetu. Oprócz tego, od kilku lat zaczęłam także uczyć języka francuskiego, zaczynając od swoich dzieci.

Moje umiejętności w zakresie komunikacji i wrodzona pomysłowość pomagają mi prowadzić zajęcia w kreatywny sposób oraz skutecznie motywować do dalszej pracy. Ponadto, stosowane podczas zajęć metody coachingowe dają moim słuchaczom możliwość odnalezienia ich wewnętrznego potencjału oraz najlepszego dla nich sposobu nauki niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki oraz oglądać seriale historyczne i programy dokumentalne, a w ciepłe dni lubię spędzać czas z dziećmi na dworze, wygrzewając się na słońcu.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
– magister anglistyki z uprawnieniami nauczycielskimi
– licencjat produkcji medialnej
O sobie
Naukę języka angielskiego zaczęłam już w przedszkolu i kontynuowałam lekcje angielskiego przez cały okres edukacji. W gimnazjum po raz pierwszy wyjechałam za granicę na obóz językowy do Londynu i zakochałam się w tym miejscu. Zrozumiałam również, jak ważny jest język angielski, dlatego wybrałam go jako ścieżkę swojej kariery. Dodatkowo ukończyłam drugi kierunek studiów związany z mediami, dzięki czemu potrafię teraz odnaleźć ciekawe i interaktywne materiały dla swoich uczniów. Moją pasją są podróże; kiedy tylko mogę, pakuję plecak i ruszam w świat :) Uwielbiam festiwale muzyczne, dlatego bardzo często korzystam z tekstów piosenek podczas swoich lekcji.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Opolski - magister filologii angielskiej

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu - studia podyplomowe - Język Polski

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu - studia podyplomowe - Edukacja Elementarna - Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna

Wyższa Szkoła Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie - studia podyplomowe - Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

O sobie

Jak na filologa przystało - kocham słowa. Poza nauczaniem języka angielskiego prawdziwą przyjemność daje mi pisanie i czytanie. Mam doświadczenie zarówno w nauczaniu dzieci, młodzieży, jak i dorosłych - pracowałam w szkole publicznej oraz w prywatnej szkole językowej. Na swoim zajęciach stawiam na komunikację oraz wykorzystanie zasobów jakie daje nam Internet. Dodatkowo zajmuję się tłumaczeniami i copywritingiem.

W wolnych chwilach oddaję się książkom (szczególnie beletrystyce), gram w gry planszowe oraz uczę się języka hiszpańskiego i rosyjskiego. Interesuję się nowymi technologiami, klasycznym kinem amerykańskim, brytyjską literaturą okresu romantyzmu oraz psychologią.


lektor angielskiego

Edukacja

Cambridge Certificate - TEFLA

 

London University

- Post Graduate Teaching degree

- BA degree in Industrial Design

O sobie

I left Britain many years ago but try to keep in touch with it by including its culture in my on-line meetings. Thanks to globalization many things in Poland are shared by Britain but there are still interesting corners to explore, discuss and contraste. Europe is becoming just a very large village. The internet is a wonderful tool and I am addicted to it. Many students keep coming back for more so I think they are also addicted. It makes learning English fun. Teaching is a job that follows on from my original interest in art and design training. I use visuals a lot on-line. A picture is worth a thousand words. There are so many wonderful sites and images to be found.

I bought a digital camera many years ago after abandoning my faithful Praktica. Hours of poisoning myself with chemicals. You can have a picture out of central Krakow and in an email in an hour. There are still many interesting things to photograph and with a computer you can do so much more with them. I spend a lot of my time taking photographs reading Stephen King and watching Youtube.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Jagielloński, Kraków - studia magisterskie, Latynoamerykanistyka

Akademia Polonijna, Częstochowa - studia podyplomowe dla tłumaczy przysięgłych języka angielskiego

Akademia Igntianum, Kraków - studia magisterskie, Komunikacja Międzykulturowa

O sobie

Jestem tłumaczem, latynoamerykanistą i kulturoznawcą - z wykształcenia, ilustratorem i ornitologiem - z zamiłowania. Studiowałam, mieszkałam i uczyłam w sześciu krajach, bo najbardziej lubię ten moment, gdy kultura i język przestają być obce, a stają się nasze.  


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
– anglistyka
O sobie
Jestem człowiekiem wielu talentów i niezliczonego zasobu energii, który pozwala mi te talenty doskonalić. Podobno wartość mężczyzny można poznać po tym, za kim podąża. Myślę, że jest w tym wiele prawdy. Na swej drodze spotkałem wielu ludzi, którzy stali się moimi wzorami do naśladowania. Potężne charaktery takie jak Jocko Willink, David Goggins, Joe Rogan, John Eldredge, George St-Pierre, Buakaw, Mike Tyson, Roy Jones Jr, Arnold Schwarzenegger czy nawet fikcyjny Batman. Nazwiska mógłbym wymieniać przez cały akapit, ale czytelnikowi mogłoby się to znudzić.

Każda z tych postaci nauczyła mnie czegoś nowego, dzięki nim poznawałem siebie aż znalazłem własną ścieżkę w życiu. Willink pokazał mi, że trzeba brać odpowiedzialność za wszystko co się dzieje, a jeżeli dzieje się coś na co zupełnie nie mamy wpływu to bierzemy odpowiedzialność za naszą reakcję, Goggins przekonał mnie, że gdy nie mamy już siły to tak naprawdę zużyliśmy dopiero 40% naszego paliwa, Rogan nauczył mnie otwartości na świat i jak znaleźć pasję życiową, Eldredge zagłębił mnie w naturze mężczyzny i pokazał, że wiara faktycznie czyni cuda, St-Pierre i Schwarzenegger zobrazowali mi, że nie warto tracić czasu ludzi, którzy tylko pociągają nas na dno - marzenia można spełnić. Buakaw obudził moją miłość do boksu tajskiego, Tyson pokazał mi wartość charakteru i wolę walki, a Jones Jr znaczenie charyzmy. A co z Batmanem, zapytasz? Cóż, wierz lub nie, ale Batman łączy w sobie wszystko co wymieniłem i dlatego mnie inspiruje do działania.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
– anglistyka nauczycielska, specjalizacja: New Media
O sobie
Niuanse lingwistyczne języka angielskiego to moja pasja od wielu lat. Postanowiłem użyć tej energii, aby pomagać innym odkrywać swoją pasję do języka i kultury krajów anglosaskich. Na swoich lekcjach kładę nacisk na naturalną i swobodną komunikację, a także na kolokacje słownictwa. Uważam, że przede wszystkim od odpowiedniego doboru słów zależy to, czy będziemy mogli bez problemów dogadać się w języku angielskim. Poza nauczaniem języka jestem też zawodowym tłumaczem, dzięki czemu mogę ułatwić uczniowi prawidłową dekonstrukcję języka.


lektor angielskiego

Edukacja
CAE Cambridge Certificate of Advanced English
O sobie
Pochodzę z Trójmiasta, jednak dużą część mojego życia spędziłam za granicą. W wieku 9 lat zdecydowałam się na tradycyjną szkołę w Irlandii, do której uczęszczałam przez 2 lata. Język angielski rozwijałam jako swoją pasję przez całe życie, a teraz, mieszkając w RPA, jest on praktycznie całym moim życiem. Moje plany na przyszłość opierają się na nauce, ponieważ jest ona moją ogromną pasją. Dermatologia, medycyna estetyczna oraz kosmetologia brzmią dla mnie jak połączenie idealne.

Interesuje się wszystkim - tak myślę, bo wszystko jest dla mnie ciekawe! Głównie biologią oraz medycyną, ale też kosmosem, technologią, rysunkiem, muzyką, psychologią... wszystkim! Jestem straszną gadułą i uwielbiam pobudzać ludzi do rozmowy po angielsku i po polsku też, a nawet próbuję po francusku! Jednak jestem bardzo spokojną i wyrozumiałą osobą, która uważnie wszystkiego słucha. Cenię sobie również poczucie humoru, które często przebija się podczas zajęć, także nigdy nie obejdzie się bez śmiechu.

Staram się, aby nauka była przyjemnością, a nie przymusem - tym się kieruję. Ma być skutecznie, owszem, ale język angielski jest (chociażby w porównaniu z niemieckim, czy francuskim) dużo mniej skomplikowany i w ten sposób przyjemniejszy do nauki :)


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Gdański
– magister filologii angielskiej
O sobie
Moje zainteresowania to wpływ neurodydaktyki na proces uczenia się. Jako nauczyciel dążę do wykorzystania naturalnych mechanizmów działania mózgu, aby poprawić efektywność pracy uczniów w szkole. Jestem czynnym nauczycielem szkoły średniej oraz egzaminatorem maturalnym z języka angielskiego. Uczenie innych jest pasją, przygodą oraz wyzwaniem. W życiu prywatnym jestem mamą syna w wieku szkolnym.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań
– filologia angielsko-chińska
– językoznawstwo i nauka o informacji
O sobie
Uważam, że wiedzę przyswajamy najlepiej, gdy nauka sprawia nam szczerą przyjemność - dlatego staram się, aby uczniowie dobrze czuli się w trakcie zajęć i znajdowali w nich "frajdę". Nie oznacza to jednak, że nauka może schodzić na drugi plan. Nie, nie, nie. Chodzi o to, by czas mijał szybko, a nowe słówka same wchodziły do głowy. Staram się zarazić moich uczniów pasją do języków obcych i odkrywania nowych aspektów otaczającego nas świata.

W swojej pracy, staram się ciągle doskonalić metody nauczania, szukać nowych, bardziej efektywnych metod dotarcia do każdego ucznia.


lektor angielskiego

Edukacja
Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach
– Zarządzanie Przedsiębiorstwem + Business English
O sobie
Uczę języka angielskiego nieprzerwanie od kilku lat, dzieci i osoby dorosłe. Lubię uczyć, przekazywanie wiedzy sprawia mi ogromną przyjemność, zaś widok ucznia który zaczyna pojmować zasady rządzące językiem jest dla mnie prawdziwą satysfakcją. Interesuję się game developingiem, dobrym kinem i książkami – sam wydałem już jedną własną.


lektor angielskiego i niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Gdański
– lingwistyka stosowana (specjalizacja tłumaczenia)
O sobie
Cześć. Jestem absolwentką lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Gdańskim. Miałam tam przyjemność studiować dwa języki obce: język angielski oraz niemiecki. Przygodę z językami zaczęłam w wieku 10 lat. Mimo marzeń o zostaniu superbohaterką czy aktorką już wtedy wiedziałam, że moja przyszłość będzie związaną z językami obcymi. Pasję do bycia lektorką odkryłam na studiach kiedy to zaczęłam pozyskiwać pierwszych uczniów. Moją supermocą jest to, że siedzę również po tej drugiej stronie - jestem uczennicą i korzystam z indywidualnego kursu z j. rosyjskiego, więc w pewnym stopniu wiem, na co zwracać uwagę w trakcie nauki.

Oprócz bycia lektorką zajmuję się także tłumaczeniami, głównie z dziedziny handlu. Interesuję się historią i piłką nożną kobiet.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olszynie
– magister filologii angielskiej
O sobie
Cześć, jestem Angelika. Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olszynie z tytułem magistra. Moja przygoda z angielskim zaczęła się, gdy miałam 7 lat. W szkole podstawowej nie miałam lekcji angielskiego, dlatego rodzice postanowili, że będę chodzić na korepetycje z ,,angola" – to był strzał w dziesiątkę. Dzięki moim doświadczeniom z indywidualnymi lekcjami jako uczeń mam świadomość jak pomóc osobom, które uczę w szkole Edoo.pl.

W wolnym czasie uwielbiam saunować oraz odkrywać nowe miejsca.


lektor angielskiego

Edukacja
Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania w Katowicach
– studia magisterskie, specjalizacja: coaching

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
– studia pedagogiczne oraz język angielski

Polski Instytut Pedagogiki Montessori
O sobie
Cześć :) Języka angielskiego uczę już od 8 lat i to z ogromną pasją. Mam duże doświadczenie w prowadzeniu kursów językowych we wszystkich grupach wiekowych: od najmłodszych po młodzież oraz dorosłych. Nauczanie języka angielskiego oraz obserwowanie postępów moich uczniów zdecydowanie sprawia mi wielką radość i daje dużo satysfakcji. Ponadto moją pasją jest muzyka (szeroko pojęta) oraz książki, wędrówki górskie, oraz kontakt z naturą.


lektor angielskiego

Edukacja
Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego
– magister lingwistyki stosowanej (specjalizacja tłumaczeniowa)
O sobie
Pasję do kultury Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych odkryłam już w liceum oglądając tony filmów oraz seriali rozgrywających się w tych miejscach właśnie. Interesowały mnie tradycje, sposób na życie czy wszechobecne kulturowe wpływy tych miejsc. Szybko odkryłam, że moje zainteresowanie przekłada się również na język angielski sam w sobie. Chciałam lepiej rozumieć seriale bez napisów, odkryć wszystkie językowe żarty, którymi posługiwali się moi ulubieni bohaterowie i przede wszystkim mówić tak samo dobrze jak oni. Wizyta w Londynie na kursie językowym w typowo brytyjskiej szkole utwierdziła mnie w tym, że język angielski, a zwłaszcza jego akcenty i slang, są skarbnicą interesującej wiedzy, którą chcę zgłębiać. Sam Londyn jako miasto z niezwykłą historią i kulturą jeszcze bardziej rozbudził moją pasję do wszystkiego co angielskie.

Oprócz nauki języka angielskiego udzielanej na różnych poziomach uczniom w różnym wieku z ogromną przyjemnością wykonuje również tłumaczenia. Pasjonują mnie zwłaszcza tłumaczenia literackie, którym poświęciłam moją pracę magisterską. Przekłada się to również na moje zainteresowanie literaturą w języku angielskim. Wciąż również bardzo lubię kino i seriale, zwłaszcza te o tematyce psychologicznej.

Moje zainteresowanie kulturami światowymi wykracza obecnie poza USA czy Wielką Brytanię. Pasjonuje mnie kultura, muzyka i kuchnia Azji Wschodniej, a zwłaszcza Korei Południowej. Nauka języka koreańskiego to mój kolejny cel w rozwoju osobistym. Jestem również uzależniona od spędzania czasu na koncertach oraz od podróży, w planach mam wizyty w Korei czy Japonii, ale najbardziej lubię kilkudniowe pobyty w słynnych miastach, takich jak Wiedeń czy Paryż, gdzie staram się odkrywać to co najlepsze w kulturach różnych państw.


lektor angielskiego

Edukacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski
– magister filologii angielskiej
O sobie
Jestem anglistką z powołania - angielski pokochałam od pierwszego wejrzenia jeszcze jako uczennica, potem zapragnęłam uczyć innych. To był świetny wybór. Mimo wielu już lat w zawodzie (od 2001 roku) nadal tak samo lubię tę pracę. Na co dzień pracuję z dziećmi i młodzieżą, ucząc języka angielskiego w szkole podstawowej. W szkole Edoo.pl pracuję od roku 2015, prowadząc lekcje z młodzieżą i dorosłymi na różnych poziomach zaawansowania.

Nie znoszę nudy i rutyny, dlatego też tak planuję zajęcia, aby zawsze działo się na nich dużo ciekawych rzeczy. Wtedy nawet największe zawiłości gramatyczne okazują się być interesujące.
Moją drugą pasją zawodową są tłumaczenia literackie i jestem też czynnym tłumaczem w tym zakresie. Prywatnie zaś jestem mamą trójki kochanych nastolatków. Mieszkam w okolicach Poznania. Uwielbiam muzykę, szczególnie rock i metal progresywny, kocham język włoski, serial "Miasteczko Twin Peaks", książki i dobry film. Ponadto tworzę biżuterię techniką soutache, gotuję wegetariańsko, zajmuję się też medytacją i rozwojem osobistym.


lektor angielskiego

Edukacja
Aalborg University, Dania
– cultural and creative writing studies

SWPS, Warszawa
– magister filologii angielskiej

EDUA, Praga, Czechy
– certyfikat TEFL
O sobie
Od najmłodszych lat wiedziałam, że chcę nauczać języka angielskiego i od zawsze to robię. Uczyłam w Polsce, w Chinach, w Japonii, w Czechach i teraz w Polsce online. Skupiam się na rozwijaniu mówienia wyszukując materiały dopasowane do ucznia, żeby jak najwięcej mógł się wypowiedzieć po angielsku. Dodatkowo ćwiczymy inne równie ważne umiejętności językowe oparte na ciekawych materiałach.

Jako absolwentka kreatywnego pisania, piszę krótkie opowiadania i uwielbia czytać książki. Najbardziej pasjonuje mnie akcja i powieść detektywistyczna. Dodatkowo podróżuję i przywożę, wiele ciekawych pamiątek.


lektor angielskiego

Edukacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
– filologia angielska
 
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
– psychologia
O sobie
Już na samym początku swoich studiów językowych pracowałam jako lektor języka angielskiego. Prowadzę zajęcia z dorosłymi, młodzieżą jak i z dziećmi, a ze względu na swoje wykształcenie psychologiczne, potrafię dogadać się nawet z najmłodszymi, ucząc przede wszystkim przez zabawę. Interesuję się językiem angielskim biznesowym, tłumaczeniami audiowizualnymi, psychologią pozytywną i praktyką uważności. Moja pasja to podróżowanie, gra na gitarze i ukulele, joga, a także twórczość Henry'ego Davida Thoreau i literatura faktu.


lektor angielskiego

Edukacja

Warszawski Uniwersytet Medyczny
- magister farmacji
- CAE Cambridge Certificate

O sobie

Język angielski i uczenie to dwie umiejętności, które zawsze były dla mnie czymś bliskim i naturalnym. Dlatego, mimo obranej medycznej ścieżki zawodowej, uczę od początku studiów, z krótkimi przerwami, aż do dzisiaj. Dużo satysfakcji daje mi rozkładanie trudnego dla uczniów zagadnienia na mniejsze cegiełki i moment, kiedy udaje im się to "złapać".

Kocham różnorodność kulturową i wszystko co nowe i inne, dlatego podróże zawsze były dużą częścią mojego życia. Dzięki pracy w edoo.pl mogę pomagać moim uczniom z każdego miejsca, w które mnie zaniesie.


lektor angielskiego

Edukacja

Instytut Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego
- magister filologii angielskiej

O sobie

Języka angielskiego nauczyłem się w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez kilka lat chodziłem do szkoły. Potem ukończyłem Filologię Angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Okazało się, że nie będzie ze mnie tłumacz (tak jak zakładałem) ale za to bardzo lubię uczyć i wydaje mi się, że moi słuchacze lubią się uczyć ze mną.

Dużo podróżuję, razem z żoną i naszym psem zjechaliśmy na rowerach południe Europy. Interesują mnie tradycje różnych krajów, dobre jedzenie i ogólnie inni ludzie.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Gdański
- magister filologii skandynawskiej

O sobie

Jestem absolwentką Skandynawistyki (linia szwedzka) na Wydziale Filologiczno -Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam również m.in. studia podyplomowe
w zakresie mentoringu metodycznego nauczania języka angielskiego w Kolegium
Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych przy Uniwersytecie Gdańskim w Gdańsku.
Podczas rocznego pobytu w Wielkiej Brytanii uczęszczałam do King’ s College w Londynie,
a następnie uzyskała dyplom Cambridge Proficiency in English (CPE). 
 
Znajomość języka szwedzkiego i angielskiego zawdzięczam również częstym pobytom za granicą, np.odczas stypendium na szwedzkim uniwersytecie ludowym w Viskadalens Folkhögskola k/Borås, na kursach językowych, czy też pracując w charakterze tłumacza podczas negocjacji handlowych czy międzynarodowych imprez targowych w Sztokholmie i Jönköping.

Języki obce doskonaliłam również w kraju współpracując z instytucjami i firmami
szwedzkimi oraz brytyjskimi (tłumaczenia z zakresu ekonomii, rynku pracy
czy funduszy strukturalnych).

Nauczaniem j. szwedzkiego oraz angielskiego zajmuję się od roku 2009. Zanim rozpoczęłam współpracę z EMPIK School Online byłam lektorem w prywatnych szkołach j. obcych w Gdańsku  i Gdyni (Distinction Language Centre, JORD – Szkoła Języków Skandynawskich, the BEST, Centrum Języków Obcych ASTAR).

Doskonale wiem, jak wielką radość i  komfort daje dobra znajomość języków obcych. Dlatego przekazywanie wiedzy o języku i kulturze danego kraju oraz pomoc w zgłębianiu tajników gramatyki i retoryki daje mi wiele zadowolenia i ogromną satysfakcję.

Wyznaje zasadę, że wiecznie młody jest ten, kto wciąż jest ciekawy świata. A nauka języków obcych niewątpliwie do tego inspiruje……

Oprócz zainteresowania językami uwielbiam muzykę i gram na fortepianie. Pasjonują mnie również podróże i sport.


lektor angielskiego

Edukacja
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Rzeszowie
– filologia angielska
O sobie
Pracowałem w szkołach typu: gimnazjun, liceum, liceum zawodowe i technikum, gdzie przygotowywałem uczniów do zdawania egzaminu gimnazjalisty jak i matury. W szkołach prywatnych prowadziłem kursy m.in. dla nauczycieli, dorosłych oraz kadry Wojska Polskiego. Nieobca jest mi praca metodą Callana. Wieloletnie popyty w krajach anglojęzycznych (Irlandia, Anglia, USA) pozwoliły mi na poznanie rożnych kultur i akcentów języka angielskiego. Prywatnie interesuję się językoznawstwem, literaturą i fotografią.


lektor angielskiego

Edukacja

Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
- magister filologii angielskiej

O sobie

Ku mojemu zaskoczeniu niejako nagle w IV klasie liceum odkryłam że bardzo lubię angielski i że nauka jego nie przychodzi mi z dużą trudnością, rozpoczęłam studia filologiczne ale szybko okazało się, że studia nie wystarczą aby naprawdę dobrze opanować ten język. Zaczęłam więc 'wystawiać' się na niego, na żywy język, łapać okazje gdzie są jacyś obcokrajowcy i spędzać z nimi czas, po to aby mój angielski stał się jak najbardziej naturalny i swobodny. W tym celu zgłosiłam się m.in. jako tłumacz wykładów przed mniejszą lub większą publiką na Slot Art Festival, na który to zresztą jeżdżę do tej pory i który polecam ;). Tłumaczyłam też wiele konferencji chrześcijańskich, mając w ten sposób do czynienia z różnymi akcentami mówców.

Angielskiego uczę od wielu już lat (ok 14), głównie osoby dorosłe i młodzież. Staram się skupiać na rozwijaniu umiejętności mówienia u moich uczniów. Na dzień dzisiejszy z angielskim mam do czynienia właściwie na co dzień - i nie chodzi mi tu o pracę ;).


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii angielskiej

Uniwersytet Wrocławski - Wydział Filologiczny
- studia podyplomowe w zakresie przekładu

O sobie

Język angielski towarzyszy mi od wczesnych lat szkolnych aż po dzisiejszy dzień. Jest moją pasją, którą lubię się dzielić z uczniami. Chętnie poznaję nowych ludzi, a praca jako lektor daje mi sposobność spotkań z ciekawymi osobami. Dzięki temu i ja sama się rozwijam, bo przecież uczenie wymaga otwartości i kreatywności. Wiem o czym mówię, ponieważ jako nauczyciel pracuję już 12 lat. Uczę z zaangażowaniem, zarażam pozytywną energią, bo kontakt z Wami zwyczajnie sprawia mi przyjemność. Uważam, że nauka języka przez Internet to świetna alternatywa dla zapracowanych. Sama korzystałam z tej formy nauki ucząc się języka niemieckiego w edoo.pl

Prywatnie jestem mamą 7 letniej córki i 2 letniego syna. Wolny czas spędzam głównie z rodziną, bawiąc się z dziećmi lub pożerając książki (wszelkiego rodzaju). Uwielbiam słuchać muzyki (głównie rocka), pływać, chodzić po górach i biegać.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Warszawski - magister filologii angielskiej

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie - magister filologii romańskiej

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie - studia podyplomowe Nauczanie języka polskiego jako obcego

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Puławach - filologia angielska

O sobie

Nauczanie języków jest moją pasją, zawsze staram się przygotowywać ciekawe lekcje by móc czymś zaskoczyć moich kursantów, uwielbiam wplatać nowoczesne technologie w proces nauczania by czynić go bardziej skutecznym.

W wolnym czasie czytam książki oraz biorę udział w webinariach.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Śląski 
­- magister filologii angielskiej
 
Uniwersytet Łódzki
- wydział ekonomiczny
O sobie
W wolnym czasie lubię czytać. Czytam wszystko z wyjątkiem harlequinów i instrukcji obsługi. Lubię biografie i książki historyczne. Szczególnym upodobaniem darzę literaturę amerykańską i pisarzy takich jak John Steinbeck, J.D. Salinger, Kate Chopin czy F.S. Fitzgerald. Jeśli chodzi o filmy, to gustuję w dramatach takich jak „Revolutionary Road” czy tragikomediach „Carnage”. Bez końca mogłabym oglądać dramaty kostiumowe w stylu „Tess of the D’Urbervilles” czy „The Duchess”. Lubię zwierzęta. Mam sunię Nelę ze schroniska i kotkę Bozitę ­ znajdę. Od zawsze pociągał mnie zawód nauczyciela języka obcego. Kontakt i praca z uczniami dają mi ogromną satysfakcję i poczucie, że robię to co lubię. Postępy moich uczniów napawają mnie szczerą radością i nieskrywaną dumą. Jestem pełna podziwu dla wszystkich, którzy inwestują w siebie, i którzy poprzez naukę języka obcego, zmieniają swoje życie.


lektor angielskiego

Edukacja
Newman University College, Birmingham
- English; Education Studies

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
- magister filologii angielskiej
O sobie
Zawodowo uczę angielskiego od 2005 r. W edoo.pl prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe, w różnych przedziałach wiekowych i na wielu poziomach zaawansowania. Lubię fotografować, podróżować, tańczyć, urządzać wnętrza, poddawać metamorfozie stare meble. W wolnych chwilach jeżdżę też na rowerze, czytam i oglądam filmy. Najchętniej kino brytyjskie :)


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Rzeszowski
- magister filologii angielskiej

O sobie

Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się mniej więcej od 10 lat. Pracowałem w różnych firmach, głównie prywatnych szkołach językowych. Mam za sobą prowadzenie wielu projektów unijnych m.in. korepetycje dla dzieci z rodzin zastępczych, kurs językowy dla młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy a także szkolenie językowe dla funkcjonariuszy Policji. Uczyłem i uczę różne grupy językowe (no może poza przedszkolem, śpiewać nie umiem, tańczyć też nie bardzo a to bywa tam przydatne ). Poza edoo/pl udzielam także lekcji indywidualnych (OTO i in-company) jak i grupowych w szkole językowej Awalon. W czasie wolnym słucham muzyki, spaceruję lub gram na komputerze. Zainteresowania mam ogólne jak i specyficzne np. ciekawostki filmowe czy językowe (cytaty filmowe i ich tłumaczenie) lub znani lektorzy czy aktorzy dubbingowi.


lektor angielskiego

Edukacja
Newman University College, Birmingham 
- English and Counselling Studies

Akademia Polonijna w Częstochowie
- magister filologii angielskiej

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Katowicach
- magister psychologii klinicznej
O sobie
Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się od wielu lat, prowadząc ogólne i specjalistyczne kursy indywidualne, grupowe oraz dla firm. Moim mottem są słowa amerykańskiego  psychologa i nauczyciela Wayne’a Dyera, który zauważył, że gdy zmienimy sposób postrzegania świata, to sam świat zacznie się zmieniać. Tak samo jest z nauką języka obcego: nie jest to tylko zdobycie praktycznej umiejętności, ale przede wszystkim poznanie nowej perspektywy interpretacji rzeczywistości, gdyż język w dużej mierze kształtuje nasze procesy poznawcze. Lubię też zmuszać innych do nieszablonowego myślenia, dlatego w nauczaniu łączę elementy najskuteczniejszych metod (np. kognitywnej czy bezpośredniej) i sięgam do autorskich materiałów oraz ćwiczeń tłumaczeniowych uwrażliwiających językowo.

Prywatnie jestem zapalonym kucharzem i autorem artykułów z szeroko pojętej psychologii i lingwistyki, szlifuję język francuski, działam na rzecz osób LGBT i odbywam staż na dziennym oddziale psychiatrycznym.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii angielskiej

O sobie

W moim 23-letnim doświadczeniu zawodowym pracowałam z dorosłymi, ze studentami oraz z młodzieżą licealną. Prowadziłam kursy przygotowujące do egzaminów maturalnych, FCE oraz CAE. Prowadzę zajęcia na wszystkich stopniach zaawansowania, także z wykorzystaniem języka zawodowego w biznesie, w turystyce.

Praca online w edoo.pl pozwala mi rozwinąć nowe sposoby komunikacji ze słuchaczem i dopasować materiał do indywidualnych potrzeb. Mogę skoncentrować się na tych umiejętnościach, które trzeba wyćwiczyć: pisanie, mówienie, rozumienie ze słuchu.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Śląski w Katowicach
– magister filologii angielskiej
O sobie
Język angielski towarzyszy mi od dawna, wręcz od najmłodszych lat. Moja pasja do tego języka rozwinęła się jeszcze bardziej podczas studiów, gdzie poza użyciem języka w celach komunikacyjnych zainteresowałem się także językoznawstwem. Chętnie dzielę się swoją wiedzą na temat języka i czuję ogromną satysfakcję kiedy widzę postępy uczniów oraz sukcesy które odnoszą. Dzięki pracy z innymi osobami sam także się rozwijam, nie tylko w kwestii dalszego udoskonalania języka ale także jako osoba. W swojej pracy staram się zarazić uczniów pasją do języka oraz aby zajęcia były ciekawe, zawsze szukając najlepszego podejścia do danego ucznia.

Prywatnie interesuję się przede wszystkim kulturą Japonii i językiem japońskim, który cały czas rozwijam. Wolny czas najchętniej spędzam na rozwijaniu umiejętności językowych i kulinarnych oraz relaksując się przy grach komputerowych.


lektor angielskiego

Edukacja

Teaching Council for England - Główny Urząd Edukacji, Wielka Brytania – uprawnienia do nauczania we wszystkich typach szkół w Wielkiej Brytanii
Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych, Katowice – Busines English

O sobie

- Lawnswood High School, Leeds, England -  teacher of ICT and Business Studies

- Primrose High School, Leeds, England -  teacher of ICT and Business Studies

- Knottingley High School, Castleford, England - deputy of ICT department and teacher of ICT an Business Studies

- Wakefield College - Teacher of English as a Foreign Language (TEFL)
 
Teaching is the profession I have always done in my life. During my work I have met people from different countries and cultures that have been making my work more and more fascinating. I am always open to new challanges and adventures in my life. My motto is: 'always do the best' - that refelects my way of teaching!!!


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- magister filologii angielskiej

O sobie

Zawsze interesowałam się językiem angielskim. Prowadzę indywidualne lekcje online od 4 lat. Uczę młodzież i dorosłych w każdym wieku na różnych poziomach zaawansowania. Przygotowuję również uczniów do Matury z języka angielskiego. Nowoczesne technologie pozwalają mi maksymalnie spersonalizować lekcje. Dbam o to, aby zajęcia były ciekawe, dlatego nie dotyczą tylko języka, ale też kultury krajów anglojęzycznych. Sukcesy moich uczniów to dla mnie ogromna motywacja do pracy.

W wolnym czasie czytam książki po polsku i po angielsku. Lubię filmy kostiumowe i fantasy.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- magister filologii angielskiej i polskiej

O sobie

Uczę angielskiego przez Internet od około roku, ogólnie pracuję jako nauczyciel kilkanaście lat. Uważam, że najważniejsza jest nauka komunikacji w języku obcym.

Staram się zachować dystans do wszystkiego i choć trochę humoru, choć niektórzy uczniowie twierdzą, że jestem wymagający.

Mam psa, chcę jeszcze kota oraz rybki :-) Marzy mi się wyjazd do Japonii!


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
- magister filologii angielskiej

O sobie
Angielskiego zaczęłam się uczyć w przedszkolu. Od samego początku bardzo mi się to spodobało. W szkole podstawowej chodziłam na dodatkowe lekcje, które uwielbiałam. Gdy w piątej klasie rozpoczęłam naukę w szkole muzycznej, mama zdecydowała, że lekcje angielskiego należy zakończyć, ponieważ nie podołam wszystkim obowiązkom. Byłam zrozpaczona. Próbowałam uczyć się sama, ale nie bardzo mi to wychodziło. Ubłagałam więc rodziców, by pozwolili mi kontynuować angielski. I tak już zostało. Fortepian i angielski dało się pogodzić bez trudu – w dzień ćwiczyłam, wieczorami rozwiązywałam zadania, próbowałam tłumaczyć słowa piosenek, zapamiętywać słówka. Ten język stał się moja pasja, niekończącą się przygodą, ciągłym odkrywaniem nowych rzeczy. Miałam wspaniałą nauczycielkę, która zaraziła mnie swoja miłością do gramatyki. Biegałam po księgarniach, kupowałam wszystkie dostępne podręczniki (wtedy nie było to takie łatwe!), pochłaniałam każdą pożyczoną książkę. W maturalnej klasie byłam już pewna, że nie Akademia Muzyczna, lecz Filologia Angielska jest moim celem. Uwielbiam uczyć, dostrzegać postępy ludzi, z którymi pracuję. O każdym moim uczniu myślę indywidualnie, zastanawiam się, jaki materiał będzie go interesował, co pomoże mu rozwinąć skrzydła. Każdy kurs jest inny, każdy człowiek potrzebuje innego podejścia. To czyni mój zawód wspaniałym. Ciągle poszukuję nowych technik nauczania, ulepszam i zmieniam dotychczasowe metody. Nauczanie uczy mnie kreatywności i rozumienia drugiego człowieka. 
Mój wolny czas poświęcam dwóm wspaniałym córkom oraz naszym adoptowanym zwierzakom – trzem kotom i dwóm psom. Praktykuję jogę, która wyzwala we mnie ogromne pokłady energii i radości życia.


lektor angielskiego

Edukacja

Wyższa Szkoła Umiejętności w Kielcach - filologia angielska

O sobie

Nauczyciel języka angielskiego od 20 lat. Jestem absolwentem filologii angielskiej
w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach. Jestem zadeklarowanym fanem brytyjskiej kultury – film, muzyka, literatura. Fascynuje mnie też historia Wielkiej Brytanii, w tym historia języka. Ciągle szukam nowych metod i sposobów nauczania – lubię je wypróbować na sobie.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
– lingwistyka stosowana ze specjalnością tłumaczeniową oraz glottodydaktyczną
O sobie
Moja przygoda z językami obcymi zaczęła się, kiedy byłam dzieckiem. Za sprawą wspaniałych nauczycieli, dzięki którym miałam okazję odkrywać tajniki lingwistyczne oraz kulturowe, zrodziła się pasja do poznawania angielskiego, a w późniejszym czasie francuskiego. Obecnie wciąż rozwijam swój warsztat językowy, przede wszystkim poprzez pracę jako tłumacz pisemny oraz ustny.

W pracy lektora uwielbiam możliwość dzielenia się moją pasją i umiejętnościami, z osobami, które chcą poszerzać swoje kompetencje językowe. Doceniam możliwość poznania w tej sposób interesujących osób, dzięki którym i ja czegoś się uczę. Widoczny postęp moich uczniów to moja największa motywacja.

Czas wolny najchętniej spędzam w towarzystwie przyjaciół, dobrej książki lub ciekawej gry komputerowej.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii angielskiej

O sobie
Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się już od kilku lat. W moim życiu uczyłam chyba już osoby z każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków po emerytów. Dzielenie się wiedzą i obserwowanie postępów moich uczniów daje mi olbrzymią satysfakcję. Mam to szczęście, że robię to co lubię i co sprawia mi wielką frajdę. W wolnym czasie lubię przeczytać dobrą książkę lub obejrzeć ciekawy film, chociaż najczęściej można mnie spotkać przed komputerem, gdy ratuję świat przed zagładą w kolejnej grze :)


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski - licencjat w zakresie filoligii angielskiej

CELTA (University of Cambridge/ Royal Academy of Arts, London)

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - magister ekonomii (Zarządzanie i Marketing)

O sobie

Uczę języka angielskiego od ponad 15 lat. Najbardziej zawsze interesował mnie aspekt metodyki nauczania i zmieniającego się podejścia do nauczania języka obcego. Jeden z moich pierwszych kursów z których uczyłam się języka angielskiego 'New Concept English' by L.G. Alexander wciąż stoi u mnie na półce bibliotecznej. Choć nieprzystający już dziś do komunikatywnej metody nauczania, wciąż czaruje mnie angielskim humorem i barwnością słowa. Uwielbiam brzmienie Received Pronunciation dlatego mogłabym bez końca słuchać posługujących się nim Brytyjczyków. Uczenie języka angielskiego sprawia mi dużą przyjemność, zwłaszcza gdy widzę jak uczniowie rozwijają swoje kompetencje językowe i chcą je nadal doskonalić.

Swój wolny czas, poza rodziną, poświęcam na zgłębianie tematów medycyny naturalnej, historii oraz psychologii. Bardzo lubię pływać, jeździć na łyżwach i nartach. Ostatnio granie w gry planszowe jak Carcassonne stały się dla mnie doskonałym antidotum na zimowy splin.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Gdański
- magister filologii angielskiej

O sobie
Moje doświadczenie obejmuje pracę zarówno z grupami, jak i osobami indywidualnymi w różnym wieku oraz na różnych poziomach zaawansowania (począwszy od zupełnie podstawowego do zaawansowanego, od kursów dla młodzieży gimnazjum i liceum po kursy egzaminacyjne). Lubię pracować szczególnie z osobami dorosłymi. Nie znoszę nudy i rutyny, dlatego też tak planuję zajęcia, aby zawsze działo się na nich dużo ciekawych rzeczy. Do moich zainteresowań należą: poezja, teatr, filozofia, malarstwo abstrakcyjne, językoznawstwo. Lubię cytować żartobliwe powiedzenie, że "ludzie dzielą się na samouków i nieuków", co odpowiada angielskiemu: "konia można zaprowadzić do wodopoju, ale nie można go zmusić, żeby napił się wody". Za realne (nie tylko realistyczne) uważam takie teksty do nauki języka, które w sposób autentyczny przemawiają do wyobraźni uczącego się. Minimum niezbędne do skutecznego porozumiewania się widzę jako połączenie umiejętności rozumienia tekstów stosunkowo skomplikowanych z umiejętnością formułowania tekstów własnych w sposób maksymalnie prosty. Trudności z rozumieniem naturalnych wypowiedzi Anglików mają, moim zdaniem, swoje główne źródło w zbyt ograniczonej znajomości słownictwa.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Jagielloński
- antropolog kultury
O sobie
Angielskim przesiąknęłam za maleńkości, a szlifowaniu go poświęciłam nieskończoną ilość godzin nauki przez kolejne 15 lat życia. Doskonale więc wiem jak to jest być uczniem. Zawsze gdy uczę wybieram metodę dobraną specjalnie do konkretnej osoby. Staram się być sroga gdy to potrzebne i wyrozumiała gdy konieczne.
Prowadziłam zajęcia na wszelkich poziomach od zupełnie podstawowego do zaawansowanych, od kursów dla dzieci po kursy egzaminacyjne. Wszystkie one nadal sprawiają mi radość, a uczę w edoo.pl od 2007 roku. Z wykształcenia i pasji jestem antropologiem kultury. Fascynują mnie ludzie, kultury, zwyczaje. Te bardzo dalekie jak i te niezmiernie bliskie. Uwielbiam podróżować, oglądać, poznawać, rozmawiać. Spotkanie nowego ucznia zawsze jest dla mnie okazją by czegoś się samemu nauczyć.


lektor angielskiego

Edukacja
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
- magister filologii angielskiej
O sobie
Angielski to moje hobby i pasja, którą zawodowo realizuje już od ponad pięciu lat jako nauczyciel i tłumacz tekstów specjalistycznych. W tym czasie zawód nauczyciela pozwolił mi na poznanie wielu wspaniałych ludzi i wspólne odkrywanie tajników języka Shakespeare’a i królowej Elżbiety. W szkole Edoo.pl mam przyjemność pracować z uczniami na wszystkich poziomach zaawansowania i o najróżniejszych preferencjach i potrzebach.
Swój wolny czas staram się spędzać aktywnie: na grze w siatkówkę czy jeździe na rowerze, kiedy jednak zbliża się wieczór chętnie sięgam po dobrą książkę i kubek herbaty.


lektor angielskiego

Edukacja

Uniwersytet Warszawski - magister filologii angielskiej

O sobie

Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się już 10 lat. W tym czasie miałem możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z uczniami w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Nie ma dwóch takich samych uczniów jeśli chodzi preferowane metody pracy czy cele jakie chcą osiągnąć. Jedyna droga to indywidualne podejście - i tego głównie nauczyło mnie doświadczenie.

Poza językami obcymi interesuje mnie niemal wszystko. Staram się cały czas podejmować nowych wyzwań i uczyć nowych rzeczy, bo to sprawia, że jestem szczęśliwy. Zamiłowanie do języków łącze najchętniej z miłością do podróży. Nowe miejsca, ludzie, tradycje, zwyczaje - to moja główna motywacja do działania.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Śląski w Katowicach
– magister filologii germańskiej
O sobie
Wybór kierunku studiów nie był przypadkowy, ponieważ już od najmłodszych lat moi rodzice dbali o to, aby moje wykształcenie językowe stało na jak najwyższym poziomie. Tak więc języki stały się moją pasją i z językiem niemieckim związałam swoje zawodowe wybory. Myślę, że w nauczaniu języka obcego kluczowym jest zaintrygowanie uczniów pasją do języka. Staram się to realizować, a sukcesy i zadowolenie uczniów sprawiają mi wiele satysfakcji. Prywatnie lubię podróżować oraz czytać książki.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Rzeszowski
– magister filologii germańskiej
O sobie
Już w trakcie studiów rozpoczęłam pracę w prywatnej szkole językowej, po studiach dostałam pracę w liceum, a jakiś czas temu rozpoczęłam pracę w Edoo.pl :)

Na moich zajęciach nie ma nudy. Uważam, że sztywne regułki nie pomagają w nauce. Zawsze powtarzam swoim uczniom, że każdą zasadę należy przekształcić i zrozumieć na swój sposób, bo nie wystarczy zapamiętać kilka zdań z jakiejś regułki, trzeba również umieć później wykorzystać tą wiedzę w praktyce. Oczywiście od znalezienia odpowiedniego sposobu jestem ja! :) Na moich zajęciach lubię zwracać uwagę na poprawną wymowę, bo jak wiadomo jest ona bardzo ważna w nauce języka. Jestem wymagająca, ale również potrafię być wyrozumiała. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi i pokazywać im, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny! :)

Moim hobby są oczywiście podróże małe i duże. :) Lubię zwiedzać różne miejsca i poznawać nowych ludzi. Moją pasją jest również rękodzieło! Uwielbiam tworzyć wszelkiego rodzaju ozdoby i dekoracje. Lubię także od czasu do czasu zrelaksować się nad stawem łowiąc rybki w gronie najbliższych :)


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
– magister filologii germańskiej
O sobie
Hallo! Język niemiecki jest moją pasją. Uwielbiam podróżować i poznawać inne kultury. Podczas studiów brałam trzykrotnie udział w programie Erasmus w Niemczech (dwukrotnie w Gießen- JLU Univesität Gießen i raz w Hanowerze – Leibniz Universität Hannover), co nie tylko pozwoliło mi szlifować język niemiecki, ale także poznać ludzi z całego świata i nawiązać przyjaźnie. Był to niezwykły czas, którego nigdy nie zapomnę. Obecnie staram się zarazić tą pasją moich uczniów. Prywatnie jestem kibicem piłki nożnej i gdy tylko mam okazję, to kibicuje mojej ulubionej drużynie :)


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Wrocławski
– magister filologii germańskiej
O sobie
Ukończyłem germanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako nauczyciel języka niemieckiego zebrałem bardzo duże doświadczenie pracując w szkołach publicznych, w szkołach językowych, na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, w zakładach pracy, udzielając korepetycji zarówno stacjonarnie, jak i online. Bardzo ciekawa była również praca jako lektor języka polskiego dla niemieckiej kadry zarządzającej w firmie Metzeler. Przygotowuję moich uczniów do certyfikatów językowych w Goethe Institut – udało mi się z sukcesem poprowadzić ich do zdobycia certyfikatów na poziomie B1, B2, C1. Posiadam również uprawnienia egzaminatora maturalnego i wielokrotnie pracowałem przy sprawdzaniu prac maturalnych. Byłem inicjatorem powołania Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa i koordynuję współpracę z niemiecką gminą Bischofsheim (Hesja). Pracę lektora łączę z zamiłowaniem do poznawania kultury krajów niemieckojęzycznych. Udało mi się zwiedzić wiele regionów i miast w Niemczech i Austrii. Oprócz zamiłowania do podróżowania gram czynnie w brydża sportowego, jeżdżę na rolkach a w zimie biegam na nartach. Chętnie czytam też książki i słucham muzyki rockowej.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Warszawski, Wydział Neofilologii
– germanistyka, spec. glottodydaktyka

Uniwersyteckie Kolegium kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego i Edukacji Europejskiej UW
O sobie
Moja przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się w szkole podstawowej i trwa do dziś. Język ten jest moją pasją i mam to szczęście, że stał się również pracą. Dlatego swoją wiedzę z tego zakresu, zdobytą na studiach przekazuję swoim uczniom z wielkim entuzjazmem i kreatywnością, starając się zarazić ich miłością do języka Goethego i całej kultury niemieckiej. Lektorem niemieckiego jestem od 9 lat, pracuję również jako nauczyciel języka niemieckiego w szkole średniej i podstawowej.
W wolnych chwilach kocham podróżować do krajów niemieckojęzycznych – doświadczanie żywego języka na co dzień jest niezastąpione i dostarcza olbrzymiej satysfakcji. Pasjonuje mnie życie cesarzowej Austrii Elżbiety, zwanej Sissi.


lektor niemieckiego

Edukacja
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
– magister filologii germańskiej
O sobie
Język niemiecki towarzyszy mi już od kilku lat. Poza pracą lektora w szkole Edoo.pl, zajmuję się również nauczaniem języka niemieckiego w szkole podstawowej.

Lubię dzielić się swoją wiedzą na temat języka. Obserwowanie postępów i sukcesów moich uczniów sprawia mi ogromną satysfakcję.

Na swoich zajęciach staram się stworzyć miłą i przyjazną atmosferę, aby uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i przełamywali wszelkie swoje bariery językowe.

W wolnym czasie lubię czytać książki, oglądać filmy i słuchać muzyki. Moją pasją są również podróże, odkrywanie nowych miejsc oraz poznawanie nowych ludzi i innych kultur.


lektor niemieckiego i włoskiego

Edukacja
Uniwersytet Hamburg
– studia magisterskie: germanistyka, literatura

Universität Hildesheim Institut für Übersetzungswissenschaft und Fachkommunikation
– studia podyplomowe dla tłumaczy przysięgłych języka niemieckiego

Uniwersytet Perugia
– studia: italiano per stranieri; dyplom – tłumacz języka włoskiego
O sobie
Jestem tłumaczem, nauczycielem – z wykształcenia, zielarzem i naturopata – z zamiłowania. Studiowałam, mieszkałam i uczyłam w wielu krajach, gdzie przez wiele lat zbierałam doświadczenia, zarówno zawodowe, jak i te życiowe.
Kilka lat pracowałam jako tłumacz symultaniczny w sądzie, ale największa satysfakcję przyniosło mi tłumaczenie poezji tymczasowej polskiej na Uniwersytecie Hamburg.
Od 2 lat mieszkam w Polsce, gdzie z pasję zajmuję się uprawianiem ziół i nauczaniem online języka włoskiego i niemieckiego.


lektor niemieckiego

Edukacja
Powszechna Wyższa Szkoła Humanistyczna "Pomerania" w Chojnicach
– magister pedagogiki
O sobie
Jestem nauczycielem języka niemieckiego od 2017 roku. Swoje doświadczenie zawodowe z językiem niemieckim rozpoczęłam w roku 2016 jako specjalista do spraw obsługi klienta niemieckojęzycznego w firmie Armatis-Lc Polska, gdzie odpisywałam na maile dotyczące reklamacji, zamówień, wypowiedzeń i innych kwestii związanych z abonamentami gazet m.in. Hamburger Abendblatt i Berliner Morgenpost. Bardzo lubiłam tę pracę, jednak po pewnym czasie stwierdziłam, że brakuje mi kontaktu werbalnego z innymi osobami, w związku z czym zaczęłam pracę jako nauczyciel języka niemieckiego w dwóch najlepszych wówczas szkołach podstawowych w Warszawie. W roku 2018 przeniosłam się do mniejszego miasta w woj. pomorskim i tam kontynuowałam zawód lektora w prywatnej szkole językowej, gdzie podjęłam także edukację osób dorosłych. Od tamtej pory stwierdziłam, że nauczanie nie tylko dzieci sprawia mi ogromną radość, a dzięki Edoo.pl jestem w stanie codziennie rozwijać tę pasję.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
- mgr filologii germańskiej
O sobie
Kiedy przypomnę sobie swój pierwszy kontakt i pierwszą lekcję mojego (obecnie) ulubionego języka obcego ­ niemieckiego, pojawia się u mnie uśmiech na twarzy. Pierwsze wrażenie i odczucia związane z tym językiem nazwałabym ambiwalentnymi. Na szczęście trafiłam na świetnych nauczycieli, którzy potrafili „zarazić” mnie chęcią i pasją do nauki tego języka. Nieskromnie mówiąc czynię podobnie już od 13 lat, nauczając młodzież i dorosłych, towarzysząc im na różnych poziomach zaawansowania. Pasjonują mnie również tłumaczenia ­ w szczególności ustne. A wolnym czasie najchętniej podróżowałabym – najpewniej do krajów niemieckojęzycznych. Mam jeszcze kilka miejsc godnych obejrzenia...


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
– magister filologii germańskiej o specjalności pedagogicznej, wykształcenie podyplomowe: oligofrenopedagog , nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
O sobie
Język niemiecki zdominował moją edukację, karierę zawodową oraz życie prywatne. Towarzyszy mi od szkoły podstawowej. W wieku 19 lat zdałam swój pierwszy certyfikat językowy Deutsches Sprachdiplom Stufe II uprawniający do studiowania na dowolnie wybranej uczelni na terenie Niemiec. Ostatecznie jednak podjęłam decyzję o pozostaniu na polskiej uczelni i dalszym rozwijaniu językowych pasji. Spróbowałam swoich sił na lingwistyce stosowanej łącząc język niemiecki z językiem rosyjskim oraz dodatkowo doszkalając się w języku angielskim. Znajomość trzech systemów językowym utwierdziła mnie w przekonaniu, że to ciągle język niemiecki jest dla mnie na pierwszym miejscu, czego konsekwencją była zmiana kierunku studiów na trzecim roku (!) na germanistykę, którą z sukcesem ukończyłam pracując już wtedy zawodowo dla niemieckojęzycznego klienta. Pasja do nauczania była jednak najsilniejsza! Zdecydowałam się na nauczanie języka niemieckiego w szkołach państwowych, prywatnych, dużych korporacjach oraz online i niezmiennie trwam w tej decyzji. Jednocześnie nieobce mi jest wykonywanie pisemnych oraz ustnych tłumaczeń dla mniejszych firm i przedsiębiorstw. Z dumą mogę również nadmienić, że brałam udział w międzynarodowych targach żywności w roku 2015 w charakterze tłumacza (m.in. Grüne Woche Berlin, Slow Food Stuttgart), uczestniczyłam w projekcie kulturalno-historycznym w międzynarodowej grupie na rzecz niemieckiego wolontariatu ASF – Osnabrück – Niemcy, a za organizację i prowadzenie wewnętrznych kursów językowych (angielski oraz niemiecki) w Atos IT Services otrzymałam w 2016 roku nagrodę dyrektorską…

… A w zrozumieniu i pokochaniu języka niemieckiego dzieciom i osobom dorosłym pomagam nieprzerwanie od 2002 roku – co osobiście uważam za swój największy sukces!


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

-magister filologii germańskiej

O sobie

Języki zawsze były moją pasją, a nawet można powiedzieć że wyssałem to zamiłowanie z mlekiem matki, która jest rusycystką i germanistką. Dlatego właśnie z językiem niemieckim związałem swoją przyszłość i jestem zadowolony z tego wyboru. Umiejętne przekazywanie wiedzy jest dla mnie ważne, a zadowolenie uczniów stanowi dodatkową nagrodę i motywuje mnie do dalszej pracy. W życiu prywatnym czytam książki, chodzę na długie spacery i jestem szczęśliwym mężem.


lektor niemieckiego

Edukacja

Edukacja: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - magister filologii germańskiej

Rheinische Friedrich-Wilhelms -Universität Bonn/ Niemcy -studia uzupełniające ,,Studienzertifikat Deutsch als Fremdsprache" 

O sobie

Prowadzę zajęcia językowe od prawie 20 lat, specjalizuję się głównie w kursach Berufsdeutsch. Doświadczenie jako lektor zdobyłam prowadząc zajęcia na różnych poziomach w wielu polskich szkołach językowych oraz mając okazję prowadzić kursy j. niemieckiego dla uchodźców na terenie Niemiec, gdzie przebywam przez 6 lat.

Oprócz prowadzenia zajęć językowych uczestniczę w projektach unijnych w roli tłumaczki lub współautorki. W moich zajęciach staram się przekazać słuchaczom nie tylko treść ale również wspierać ich w nabywaniu sprawności językowych, podpowiadając różne techniki i metody uczenia się, dostosowane do potrzeb i możliwości słuchaczy.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Zielonogórski
- magister filologii germańskiej
O sobie
Nauczaniem zawodowo zajmuję się od wielu lat i praca ta sprawia mi ogromną satysfakcję :) Od zawsze lubiłam uczyć się niemieckiego i miałam to szczęście, że trafiłam kiedyś na świetnych nauczycieli, którzy zarazili mnie swoją pasją do tego języka. Jestem więc nauczycielem z powołania i mam doświadczenie na wszystkich poziomach zaawansowania oraz we wszystkich grupach wiekowych. Kiedy tylko mam czas stale się dokształcam i rozwijam, aby wzbogacić swój warsztat pracy. Prywatnie interesuję się muzyką – gram na fortepianie i śpiewam w chórze. Lubię podróże i książki. Przepadam za kuchnią orientalną.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Zielonogórski
– magister filologii rosyjskiej i germańskiej
O sobie
Jestem nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem. Prowadziłam i prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania i we wszystkich grupach wiekowych. Uczenie innych to dla mnie nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także zarażanie innych pasją do języka i zgłębiania jego tajników oraz pomoc w przełamywaniu barier. Lubię swoją pracę, a postępy i sukcesy uczniów są dla mnie źródłem dużej satysfakcji.

Prywatnie moją pasją są podróże, te dalekie i bliskie. W wolnym czasie chętnie jeżdżę na rowerze lub zagłębiam się w lekturze jakiejś ciekawej książki.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Jagielloński
– magister filologii germańskiej, specjalność: metodyka nauczania języka niemieckiego
O sobie
W szkole podstawowej startowałam – bez większych sukcesów – w olimpiadach z niemieckiego. Ale nie zraziłam się. W liceum zaczęłam się porządnie uczyć tego języka, co zaowocowało tym, że – ku drobnemu niezadowoleniu moich rodziców – zdecydowałam się na studiowanie germanistyki. Cóż, rodzice zawsze mają trochę inne wyobrażenia o przyszłości swoich dzieci niż te dzieci. Studia łatwe nie były, ale nigdy nie żałowałam, że tak się na nie uparłam. W czasie studiów była stypendystką programu Erasmus w Ratyzbonie oraz programu DAAD w Rheinbach k/Bonn.

Niemiecki lubię za jego uporządkowanie, za reguły, za wymowę. Staram się tą sympatią zarazić moich uczniów. W wolne chwile spędzam aktywnie: zimą pływanie, a latem rower. A do poduszki ciekawa książka.


lektor niemieckiego

Edukacja
Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie/Uniwersytet Rzeszowski
– magister filologii germańskiej

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
– studia podyplomowe: geografia, budowa sieci komputerowych
O sobie
Moje poważne zainteresowanie językiem niemieckim rozpoczęło się w szkole średniej, już po kilku pierwszych lekcjach. Z biegiem czasu przekonywałem się, że chcę jak najlepiej i jak najdokładniej poznać tajniki tego fascynującego języka, wokół którego powstało tyle nieprawdziwych i krzywdzących stereotypów. W taki sposób znalazłem się na studiach językowych, które wspominam bardzo mile, jako czas spędzony wśród ludzi posiadających ogromną chęć poznania tego języka. Po studiach rozpocząłem pracę jako nauczyciel języka niemieckiego i nie wiadomo jak i kiedy minęło 20 lat nauczając dzieci, młodzież i dorosłych. Mimo, że moje zainteresowania zmieniały się, to nigdy język niemiecki i jego nauczanie nie przestało mnie fascynować. Ciągle szukam nowych rozwiązań, jak skutecznie, a przede wszystkich przyjemnie uczyć swoich uczniów języków obcych.

W wolnych chwilach wędruję po Bieszczadach i Beskidzie Niskim, szukając wytchnienia od zgiełku świata, czytam książki, pracuję w moim ogrodzie i cieszę się życiem.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Warszawski, Wydział Neofilologii i Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego
– magister filologii germańskiej
O sobie
W szkole Edoo.pl mam przyjemność uczyć języka niemieckiego. Dzięki dogodnym warunkom kursów online pracę lektora łączę z pracą tłumacza i specjalisty ds. prawa ochrony środowiska. Lubię dobrą literaturę, w tym niemieckojęzyczną, podróże, sport oraz kino. Swoim uczniom staram się ułatwić zrozumienie języka Goethego, jego zawiłości, ale również jego uroku. Uczę zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci i młodzież. Podczas stażu naukowego w Berlinie miałam okazję przekonać się jak popularny wśród obcokrajowców staje się język niemiecki. Warto się go uczyć.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olszynie
– magister filologii germańskiej
O sobie
Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego dzieci, młodzieży i dorosłych, po 10 latach pracy w szkole, zmieniłam zawód,aby rozwijać swoje kompetencje również w innej dziedzinie, jestem specjalistą do spraw jakości i serwisu w firmie z kapitałem niemieckim, co pozwala mi na co dzień posługiwać się językiem niemieckim. Praca nauczyciela sprawia mi dużo satysfakcji i z tego powodu przez cały czas pracuję jako lektor. Lubię nowe wyzwania, które planuję a następnie dynamicznie i z zaangażowaniem realizuję. Inicjatywę w działaniu oraz wywiązywanie się z powierzonych obowiązków z nastawieniem na realizację wyznaczonych celów praktykuję również w mojej pracy wolontariackiej w ramach różnych akcji stowarzyszenia miastoaktywni.pl. Lubię sport, podróże i pracę z ludźmi.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii germańskiej

Haute Ecole Leonard de Vinci (Bruksela)

O sobie
Język niemiecki to moja pasja już od najmłodszych lat. Na co dzień pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi wpajając im skomplikowane zasady gramatyki niemieckiej i nie tylko :) Praca nauczyciela - mimo, że nie najłatwiejsza daje dużo radości i satysfakcji. Jestem miłośniczką gór, pływania i języków obcych. Mam dwie kochane pociechy, z którymi spędzam każdą wolną chwilę :)


lektor niemieckiego

Edukacja

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Toruniu
- język niemiecki

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- Fizyka

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- Podyplomowe Studium Prawa Europejskiego

O sobie
Moja przygoda z językiem niemieckim zaczęła się w szkole średniej, kolejnym etapem był pobyt w Niemczech, gdzie uczestniczyłam w kursach językowych, następnie kontynuowałam naukę w NKJO w Toruniu. Bardzo istotnym doświadczeniem było wieloletnie uczestnictwo w projektach europejskich, gdzie mogłam połączyć aspekty fizyki i znajomość języka niemieckiego.
Uczestnictwo w projektach EUCISE (European Cooperation for Integrated Science Education) w ramach projektu Comenius 3.1 oraz TEWISE, której celem było opracowanie modułów do nauczania fizyki w liceach ogólnokształcących pozwoliło mi zdobyć cenne doświadczenia i poznać kulturę i obyczaje, panujące w krajach biorących udział w tych przedsięwzięciach a zatem w Niemczech, Austrii i Danii.
Od dziesięciu lat poświęcam czas mojej wielkiej pasji, a zatem mojej rodzinie.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski
- magister filologii germańskiej

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
Turystyka i Hotelarstwo dla nauczycieli (podyplomowe)

O sobie
Wszyscy mi się dziwią, że wybrałam właśnie niemiecki, bo on to taki szorstki i twardy. A ja chyba za to go lubię. Od 2004 roku walczę z młodzieżą szkolną, żeby go pokochali lub chociaż zaakceptowali. Niestety są osoby których nie udało mi się przekonać do tego języka. Podczas pobytu w Niemczech poznałam wspaniałych ludzi, którzy dali mi obraz prawdziwych Niemiec. Monachium znam jak własną kieszeń (polecam Oktoberfest –jeśli się lubi piwo –ja do piwoszy nie należę). Uwielbiam kuchnię polską (rozkoszuję się każdym kęsem), często bawię się w cukiernika – bo bez słodyczy nie wyobrażam sobie życia. Jestem taż amatorką wypraw górskich i niespełnioną malarką. Obecnie najwięcej czasu poświęcam mojej córce i synkowi oraz realizuje to nowe plany przekształcania mojego ogrodu. Jest to moja oaza, gdzie pod trzema ogromnymi orzechami, każdy znajdzie schronienie w upalne dni. Trochę jeżdżę na nartach, podróżuję i pochłaniam książki.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Wydział Neofilologii, Filologia Germańska  - magister filologii germańskiej

Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, kierunek: Administracja – Zarządzanie i Organizacja

Egzaminator maturalny, egzaminator TELC z j. niemieckiego i j. angielskiego

O sobie

Moja prawdziwa przygoda z j. niemieckim rozpoczęła się w roku 1999 roku, kiedy zostałam absolwentką Instytutu Filologii Germańskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracę magisterską dotyczącą historii Hanzy niemieckiej w średniowieczu pisałam w Zakładzie Kultury Niemieckiego Obszaru Językowego. Sporo czasu spędziłam w niemieckich bibliotekach w Lipsku czy Lubece, gdzie szukałam materiałów, niezbędnych do jej napisania, dotyczących średniowiecznego handlu czy średniowiecznych piratów.

Pierwsze doświadczenia jako nauczyciel rozpoczęłam w moim Liceum Ogólnokształcącym, gdzie odbyłam 4-tygodniową praktykę nauczycielską. Potem pracowałam w z młodzieżą klas technicznych, liceum ogólnokształcącego oraz klas pomaturalnych. Byłam odpowiedzialna za wybór programu, podręczników, przygotowanie prac semestralnych, przeprowadzenie i przygotowanie prac egzaminacyjnych oraz egzaminów maturalnych. W międzyczasie zdobyłam różnego rodzaju uprawnienia egzaminatora maturalnego czy egzaminatora TELC z j. niemieckiego i angielskiego, co wiąże się z pracą w różnego rodzaju komisjach i przeprowadzaniem egzaminów.

Obecnie pracuję w szkole podstawowej, gdzie mam kontakt z trochę młodszą młodzieżą. Zajmuję się również różnego rodzaju tłumaczeniem, nawiązywaniem kontaktów między gminami partnerskimi w Niemczech i Polsce czy też pracą jako opiekun wycieczek.

Praca jako lektor daje mi niesamowitą satysfakcję i jest również niesamowitym wyzwaniem. Każdy uczeń jest inny, wymaga innego podejścia czy innej metody kształcenia. Największą radość daje mi fakt, kiedy po naszych zajęciach moi uczniowie zmieniają zdanie z: niemiecki jest trudny na niemiecki jest bardzo prosty.


lektor niemieckiego

Edukacja

Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie
- magister filologii germańskiej

O sobie
Z zamiłowania jestem nauczycielem, z wykształcenia pedagogiem i filologiem. Swoją pasję nauczania rozpoczęłam 25 lat temu i rozwijam ją do dziś. Pracuję z małymi dziećmi, gimnazjalistami, licealistami oraz słuchaczami aktywnymi zawodowo. Przygotowuję ich do różnorodnych egzaminów, od sprawdzianu szóstoklasisty do egzaminu maturalnego. W mojej pracy, na pierwszym miejscu zawsze kładę nacisk na indywidualne potrzeby uczących się. W dzisiejszych czasach, kiedy znajomość dodatkowego języka może stanowić o naszym „być albo nie być”, staram się realizować swoją pasję życiową naprowadzając innych, jak można w prosty i przystępny sposób zgłębiać język niemiecki. Chcę pokazać, że nauka języka nie musi być wyrzeczeniem, ale dobrą zabawą z której można wynieść zawsze coś nowego. Uważam, że wykorzystując wybrane metody nauczania można odnaleźć łatwość uczenia się.
W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki i słuchać dobrej muzyki. Wyznaję zasadę, że nauka nowego języka to nie tylko przygoda czy konieczność, ale też początek innego życia, bo przecież: „Wie viele Sprachen du sprichst, sooft mal bist du ein Mensch." (J.W.Goethe)


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Rzeszowski

- magister filologii germańskiej

O sobie
Języka niemieckiego nauczam od 1999 roku. Moja historia z tym językiem zaczęła się już dosyć dawno temu, pierwszy żywy kontakt z j. niemieckim miałem w wieku osiemnastu lat, gdy wyjechałem na rok do Niemiec. Podczas tego pobytu, zafascynowany charakterystycznym akcentem oraz niemiecką kulturą nabyłem mocne podstawy tego języka. Zaraz po tym podjąłem decyzję studiowania języka niemieckiego, co dało mi pełna satysfakcję w mojej samorealizacji. Po ukończeniu studiów nadarzyła się okazja dłuższego wyjazdu do Wiednia, gdzie spędziłem 3 lata, co było kolejną szansą „szlifowania” języka oraz stałą weryfikacją nabytych przeze mnie wiadomosci z zakresu języka i umiejętności nim władania. Jak znajdę chwilę, to chętnie chodzę do kina, bądź obejrzę jakiś dobry film, czy też program publicystyczny lub coś języku obcym w telewizji i Internecie. Lubię też popływać, a w okresie letnim organizować wycieczki rowerowe lub wykonywać prace ogrodowe. Są też takie chwile, że pragnę po prostu świętego spokoju i zwykłego leniuchowania z dobrą lekturą. Bardzo lubię języki obce, podróżowanie i poznawanie innych kultur.


lektor niemieckiego

Edukacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski
- magister filologii germańskiej
O sobie
Niemieckiego uczę od 2008 roku. Prowadzę zajęcia z osobami w różnym wieku, od przedszkolaków po osoby dorosłe i na różnych poziomach zaawansowania. Uwielbiam swoją pracę i jest ona jednocześnie moim hobby. Mobilizuje mnie do ciągłego rozwoju, pozwala poznawać nowych ludzi, a postępy, jakie robią uczniowie dają wiele satysfakcji. Poza nauczaniem niemieckiego lubię na co dzień prowadzić samochód a w czasie wakacji chodzić po górach. W wolnych chwilach czytam książki, słucham audiobooki, oglądam filmy fantasy albo szydełkuję :)


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- magister filologii germańskiej
O sobie
O tym, że będę nauczycielem, wiedzieli już mali bywalcy osiedlowej piaskownicy, w której udzielałam lekcji lepienia pączków z piasku. O tym, że zostanę germanistką, zdecydowałam w szkole średniej, gdzie bliżej zetknęłam się z kulturą krajów niemieckojęzycznych i literaturą piękną tworzoną w tym języku. I tak oto jestem absolwentką Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu, z niemałym już stażem w nauczaniu języka niemieckiego. Nie przeszkadza mi to czerpać stale rosnącą przyjemność z wyszukiwania i opracowywania różnorakich materiałów na zajęcia. A prywatnie: odpoczywam jeżdżąc na rowerze i nieustannie tęsknię do wyjazdów w góry, najlepiej tam, gdzie głucho, cicho und wo sich Fuchs und Hase Gute Nacht sagen.


lektor niemieckiego

Edukacja
Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii germańskiej
- studia podyplomowe: Translatoryka
O sobie
Znajomość języka niemieckiego wyssałam z przysłowiowym mlekiem matki. W domu zarówno dziadkowie jak i pradziadkowie posługiwali się nim odkąd pamiętam, więc późniejsza nauka tego języka była dla mnie tylko frajdą. Posiadam nie tylko bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego, ale również wiedzę na temat kultury krajów niemieckojęzycznych. W czasie studiów uzyskałam również uprawnienia tłumacza języka niemieckiego. Nauczanie języka niemieckiego wciąż jest moją pasją. Mimo wieloletniego doświadczenia stale szukam nowych sposobów skutecznego przekazywania wiedzy językowej. Moje nowatorskie podejście zawarte w autorskim programie można było zobaczyć w telewizji a także na targach językowych.
Interesuję się: starożytnymi cywilizacjami w tym kulturą starożytnego Egiptu i Rzymu, hieroglifami, pismem hieratycznym oraz demotycznym a także łaciną. Lubię: książki fantasty (Canavan, Kossakowska) oraz anime. W wolnych chwilach: oglądam dobre filmy oraz łowię ryby.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Łódzki - magister filologii germańskiej

O sobie

Jestem magistrem filologii germańskiej. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Filologia Germańska o specjalności Glottodydaktyka na Uniwersytecie Łódzkim.

Od najmłodszych lat język niemiecki jest moją wielką pasją. Jako dziecko, zanim jeszcze rozpoczęłam naukę w szkole, rodzice na moją prośbę kupowali mi różne czasopisma i książki do nauki języka niemieckiego. Moja pasja jest związana również z tym, iż mam korzenie niemieckie i tym samym niemieckie nazwisko.

Naukę niemieckiego pod okiem nauczycieli rozpoczęłam w gimnazjum. Następnie uczęszczając do technikum, odbyłam staże i praktyki w Berlinie oraz na wyspie Wangerooge, po których otrzymałam niemieckie certyfikaty znajomości języka oraz certyfikat znajomości branży gastronomicznej. Język niemiecki zdawałam na maturze.

Kolejnym ważnym krokiem w moim życiu, związanym z językiem niemieckim, było podjęcie decyzji o rozpoczęciu studiów na kierunku Filologia Germańska. Najpierw studiowałam na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filologię Germańską – specjalność Międzynarodowa Komunikacja Turystyczna.

Dzięki tej specjalności zdobyłam bezcenną wiedzę, zarówno jeśli chodzi o nauczanie języka niemieckiego, jak również wiedzę z branży turystycznej oraz niemieckie słownictwo branżowe w zakresie turystyki, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i geografii krajów niemieckojęzycznych.

Kolejnym etapem mojej nauki były studia na Uniwersytecie Łódzkim, których uwieńczeniem było otrzymanie przez mnie tytułu magistra filologii germańskiej.

Tak więc, język niemiecki towarzyszy mi nieprzerwanie przez całe życie, ponieważ już w trakcie studiów magisterskich rozpoczęłam pracę w zawodzie jako specjalista do spraw obsługi klientów niemieckojęzycznych. Przez wiele lat współpracowałam z klientami biznesowymi z różnych branż, przede wszystkim z branży turystycznej, motoryzacyjnej, drzewnej i edukacyjnej. Posiadam również kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie nauczania języka niemieckiego. Ukończyłam Kurs Pedagogiczny i odbyłam praktyki w szkołach i przedszkolach, gdzie zdobyłam cenne doświadczenie w nauczaniu uczniów z różnych grup wiekowych. Udzielam korepetycji dzieciom, młodzieży oraz studentom. Posiadam także bogate doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego osób dorosłych.


lektor niemieckiego

Edukacja

Uniwersytet Opolski - magister filologii germańskiej

O sobie

Jestem osobą która doświadczyła różnych aspektów wykorzystania języka niemieckiego w życiu codziennym jak i zawodowym. Znam język niemiecki jakby był moim ojczystym językiem. Uczyłem języka niemieckiego dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak również młodzież oraz dorosłych. Przez pewien czas zajmowałem się rozliczaniem projektów kulturowych dla mniejszości niemieckiej oraz tłumaczeniem tekstów na język niemiecki.

Pozwolę sobie wspomnieć kilka słów o swojej skromnej osobie: jestem konsekwentny, cierpliwy, sumienny, kulturalny; zaradny dlatego, że poszukuję więcej niż jednego rozwiązania, oraz elastyczny, gdyż bez względu na warunki, potrafię się do każdej sytuacji dopasować. Interesuję się muzyką oraz kinematografią niemieckojęzyczną oraz uwielbiam pracować w swoim ogrodzie i jeździć na rowerze.


lektor hiszpańskiego i włoskiego

Edukacja
Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań
– filologia włoska

Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań
– studia śródziemnomorskie

Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań
– nauczanie języka polskiego jako obcego

Collegium da Vinci, Poznań
– przygotowanie pedagogiczne

Uniwersytet SWPS , Poznań
– psychologia dla magistrów i licencjatów
O sobie
Idąc na studia chciałam zostać tłumaczem, szybko jednak przekonałam się, że uczenie to coś, co sprawia mi ogromną radość, za to tłumaczenia to coś… czego szczerze nie lubię i omijam szerokim łukiem. Dlatego od ponad 10 lat jestem lektorem, a od 8 mam również własną działalność gospodarczą, którą otworzyłam będąc jeszcze studentką.

Bardzo lubię uczyć od podstaw, bo wtedy najbardziej widzę postępy moich Kursantów: od osób przerażonych zasadami wymowy, poprzez pierwsze samodzielnie stworzone zdania i satysfakcję z rozumienia pojedynczych słów w filmie czy piosence, aż po swobodne rozmowy po kilku miesiącach nauki.

Czasem jestem żartobliwie nazywana "profesora de malo", bo gdy Uczeń chce skapitulować, twierdząc, że "nic nie umie", ja nie odpuszczam i "męczę" go językowo, by pokazać, że wiara w siebie to połowa sukcesu, a nie umie tylko ten, który nic nie robi.

Uwielbiam wykorzystywać na lekcjach różnego rodzaju gry, bo to podczas nich znika strach przed posługiwaniem się językiem obcym i obawa, że zrobi się "coś nie tak". Często gry wymyślam sama lub też z moimi Kursantami – choć oni zazwyczaj "po fakcie" dowiadują się, że sami dla siebie stworzyli zadanie :)

Uwielbiam uczyć się języków – kiedyś marzyłam, by poznać urdu, teraz próbuję sił w arabskim, by móc porozumieć się podczas podróży marzeń do Jordanii. Poza tym jestem zapalonym honorowym krwiodawcą i nałogowo biorę udział w biegach charytatywnych, mimo że zazwyczaj zajmuję miejsca w czołówce, tyle że licząc od końca ;)

Moimi pozajęzykowymi zainteresowaniami jest Kryminologia, Kryminalistyka oraz Psychologia. Mam za sobą udział w kilkunastu "kryminalnych" szkoleniach stacjonarnych i webinarach, wiem m.in. jak zdejmować odciski palców, zbierać dowody z miejsca zdarzenia i znam podstawy profilowania nieznanych sprawców.

Jeśli zaś chodzi o psychikę ludzką, to posiadam tytuł specjalisty do spraw leczenia uzależnień, a obecnie jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Psychologia.


lektor hiszpańskiego

Edukacja

Wyższa Szkoła Filologiczna, Wydział neofilologii - język hiszpański, specjalizacja: język w turystyce i w biznesie tłumaczenia.

O sobie

Od dwóch lat mieszkam w Querétaro w Meksyku, to właśnie w tym mieście rozpoczęła się walka o niepodległość Meksyku. Kraj ten jest bogaty w historię, kulturę i sztukę, od początków Majów i Azteków po Fridę Kahlo. Nie możemy zapomnieć, że jedną z części kultury jest pikantna kuchnia meksykańska.

Moja przygoda z Meksykiem zaczęła się kiedy miałam 5 lat, stąd też filologia hiszpańska. Na początku często podróżowałam do Hiszpanii, aby żyć na codzień z językiem hiszpańskim, ale w ostateczności podjęłam decyzję, aby zamieszkać w Meksyku i tu znalazłam swoje miejsce.

Moje zainteresowania to historia Hiszpanii i Meksyku, literatura i kino meksykańskie, różnice lingwistyczne języka hiszpańskiego w Hiszpanii i w Meksyku, oraz jazda na rowerze oraz narty.


lektor hiszpańskiego

Edukacja

Instytutu Cervantesa - DELE Maestría C2

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Jarosławiu - Filologia hiszpańska.

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu - Pedagogika: terapia pedagogiczna

O sobie

W 1996 roku pojechałam do Hiszpanii. W planach był rok, a zostałam 15 lat. Nie znałam języka, ale postanowiłam szybko się go nauczyć, ponieważ życie z barierą językową było niezmiernie trudne. Uczyłam się sama, a jedynymi nauczycielami wtedy byli zwykli, prości ludzie "z ulicy". Od nich najpierw nauczyłam się mówić językiem potocznym (callejero), a dopiero wiele lat później usystematyzowałam moją wiedzę i uzyskałam międzynarodowy dyplom DELE C2. Wiem jak się uczyć, jestem tego najlepszym przykładem.  Uczę od 8 lat, Ale nie traktuję tego jak obowiązku.

Mam wielkie szczęście, że praca jest moją pasją, a moja pasja to również moja praca.


lektor hiszpańskiego

Edukacja
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
– iberystyka I stopnia

Uniwersytet Jagielloński
– filologia hiszpańska II stopnia
O sobie
¡Hola! Wiedzieliście, że hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie? W sumie posługuje się nim około 600 MILIONÓW ludzi! Sama dołączyłam do tego grona właściwie z przypadku. Miałam wyjątkowe szczęście, bo chociaż hiszpański nie od zawsze leżał w gronie moich zainteresowań, to kiedy już podjęłam się jego nauki, kompletnie się zakochałam i tkwię w tym zakochaniu aż do dziś. Nie raz na własnej skórze przekonałam się, że nauczyciel z pasją to nauczyciel skuteczny i dlatego też chciałabym zarażać tą swoją hiszpańsko-latynoską gorączką innych. Bardzo chętnie otworzę wszystkim zainteresowanym drzwi do świata tego wspaniałego języka, a tym, którzy już go znają, z radością pomogę w jego doskonaleniu.


lektor hiszpańskiego

Edukacja

Uniwersytet Edukacji Narodowej w Madrycie
- magister filologii hiszpańskiej

Uniwersytet Complutense w Madrycie
- Podyplomowe studia „Kulturoznawstwo i literatura”
- Studia doktoranckie III stopnia z zakresu literaturoznawstwa

O sobie
Język hiszpański jest moją prawdziwą pasją, która nie tylko otwiera mi wrota do radosnego i różnorodnego świata słonecznej Hiszpanii w której spędziłam kilkanaście lat, ale też pozwala mi poznać Amerykę Południową w całej swojej okazałości. Dlatego ucząc tego języka staram się zarazić tą pasją innych ponieważ , czy to będzie literatura, czy różnorakie kultury, czy też najciekawsi ludzie, wszystko to jest osiągalne tylko i wyłącznie za pomocą języka hiszpańskiego. Interesuję się także teatrem, książką , poezją w szczególności hiszpańską poezją mistyczną, którą cenię sobie za umiejętność dotarcia do mojego wnętrza pomimo tak dużej różnicy czasu, muzyką (reggae, alternatywną), sportem (narty , tenis) i kinem współczesnym (Woody Allen). Lubię podróże, wędrówki po górach i kąpiele morskie.


lektor hiszpańskiego

Edukacja
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
– iberystyka I stopnia
– hispanistyka II stopnia

Universidad de Alicante
– filologia hiszpańska
O sobie
Moje zamiłowanie do języka hiszpańskiego zrodziło się, kiedy byłam jeszcze nastolatką. Gdy usłyszałam piosenkę Natalii Oreiro „Cambio dolor” zakochałam się w melodyczności tego języka i już wtedy wiedziałam, że to będzie miłość na całe życie. Nie myliłam się. Język hiszpański zdominował każdy aspekt mojego życia. Uwielbiam podróżować do krajów hispanojęzycznych Ameryki Łacińskiej, podczas których poszerzam wiedzę na temat kultury, a także różnych odmian i akcentów języka hiszpańskiego. Podczas pobytu na studiach w Hiszpanii tamtejsi ludzie zarazili mnie ogromnym optymizmem, a teraz to ja uwielbiam zarażać nim moich uczniów podczas nauki tego niesamowitego języka. Jeśli chcesz przekonać się co mam na myśli, serdecznie zapraszam :)


lektor francuskiego i włoskiego

Edukacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski
– magister filologii romańskiej

Università per Stranieri di Perugia
– Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu
– studia podyplomowe – tyflopedagogika i surdopedagogika

Egzaminator maturalny z języka francuskiego
O sobie
Naukę języka francuskiego rozpoczęłam we Francji podczas licznych wyjazdów m.in. do Bretanii, Szampanii, Alzacji przebywając wyłącznie w środowisku francuskojęzycznym. W ten sposób poznałam kulturę oraz codzienne życie Francuzów. Zafascynowana również historią i językiem francuskim postanowiłam zgłębiać jego tajniki na studiach. Opanowując biegle komunikację, wiedzę na temat historii i literatury Francji, poznałam również metody nauczania. Od wielu lat jestem nauczycielem języka francuskiego i włoskiego nauczając dzieci, młodzież i dorosłych. Zdobyłam kwalifikacje i tytuł egzaminatora, dzięki którym przygotowuję uczniów do egzaminów maturalnych. Współpracowałam też z Ambasadą Francuską i w ramach tej współpracy prowadziłam tłumaczenia symultaniczne podczas spotkań biznesowych.

Język francuski jest obecny w 57 państwach. Jego znajomość umożliwia nawiązanie kontaktów poza granicami krajów i oceanów.


lektor francuskiego

Edukacja
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
– magister filologii francuskiej, specjalizacja tłumaczeniowa i pedagogiczna
– studia podyplomowe: nauczanie języka polskiego jako obcego
O sobie
Już w liceum wiedziałam, że chcę związać swoją przyszłość i karierę zawodową z językiem francuskim. Do rozpoczęcia przygody z tym językiem zachęciła mnie francuska muzyka. Uważam, że to, co najpiękniejsze w języku francuskim to jego melodia, dlatego zachęcam moich uczniów, żeby dużo słuchali i oglądali w tym języku, a na lekcjach nie stronimy od mówienia. Mieszkałam na północnym zachodzie Francji, jak i na wybrzeżu Morza Śródziemnego, a francuskiego używam na co dzień, nie tylko jako nauczyciel. Przez długi czas byłam również aktorką francuskojęzycznej grupy teatralnej Les Capricieuses działającej w Krakowie. Francuski to moja pasja, jednak na tym się nie kończy. W wolnym czasie lubię czytać i oglądać kryminały, uczyć się języka tureckiego i podróżować jak najdalej się da.


lektor francuskiego i włoskiego

Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
– magister filologii romańskiej
O sobie
Języki obce to moja pasja! Od ponad 10 lat staram się podzielić tą pasją z innymi. Jako lektorka języka francuskiego i włoskiego lubię przekazywać wiedzę i motywować do nauki. Uczę przede wszystkim metodą komunikacyjną, dając uczniom jak najwięcej okazji do praktycznego zastosowania w języku mówionym nowo poznanego słownictwa i struktur gramatycznych. Naukę urozmaicam dużą ilością materiałów własnych, w tym również tych audiowizualnych (fragmenty filmików, podcasty, materiały wideo z internetu). Mam ciągły kontakt z językiem i kulturą francuską oraz włoską, stąd też moje materiały w dużej mierze pochodzą z oryginalnych źródeł. Nauka ze mną to bezstresowa podróż po Francji i Italii, w czasie której nauczysz się swobodnej komunikacji po francusku lub po włosku. Prywatnie miłośniczka podróży, dobrej kuchni (zwłaszcza włoskiej) oraz gry w tenisa.


lektor francuskiego

Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
– magister filologii romańskiej
O sobie
Uczę języka francuskiego właściwie już od czasów studiów, czyli od ok. 15 lat. Moim powołaniem jest nauczanie, znajduję ogromną przyjemność w przekazywaniu innym posiadanej wiedzy, a nauka języków obcych od najmłodszych lat jest w kręgu moich zainteresowań. Natomiast język francuski oraz wiedza o kulturze i historii Francji, a także tradycjach i zwyczajach francuskich stały się moją pasją od momentu, kiedy się po raz pierwszy z nimi zetknęłam, czyli blisko 30 lat temu.
Wiedzę tą zdobywałam nie tylko podczas studiów, ale także podczas licznych wyjazdów do Francji i kontaktów z moimi francuskimi przyjaciółmi zamieszkującymi przepiękną Bretanię, region Francji, który pokochałam od pierwszego wejrzenia.
Uczę dzieci, młodzież oraz dorosłych, a moim celem jest dostosowywanie metod nauczania do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego ucznia.
Sama też stale pogłębiam moją wiedzę w myśl zasady “człowiek uczy się całe życie”.
Oprócz wykonywania pracy lektora, zajmuję się również tłumaczeniami.
Poza językiem francuskim moją pasją jest czytanie dobrych książek, obcowanie z przyrodą, jazda na rowerze, a także słuchanie pięknej muzyki, zwłaszcza francuskiej ;)


lektor francuskiego i hiszpańskiego

Edukacja
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
– magister filologii romańskiej
O sobie
Jestem absolwentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dyplom magisterski otrzymałam w 2000 roku. Posiadam również Dyplom Cervantesa na poziomie “superior” z języka hiszpańskiego. Od kilkunastu już lat poświęcam się uczeniu języka francuskiego oraz hiszpańskiego, co sprawia mi ogromną radość. Mam też drugą pasję i zawód, jestem Przewodnikiem Tatrzańskim i Międzynarodowym UIMLA. Z przyjemnością pokazuję mój kraj turystom francusko- i hiszpańskojęzycznym. Od kilku lat dzielę mój czas między te dwie działalności. Pozwala mi to ciągle się rozwijać i doskonalić moje umiejętności językowe, co staram się wykorzystywać w pracy lektora. Francja jest mi szczególnie bliska. Mam tam przyjaciół, uwielbiam kino, kuchnię i krajobraz Francji. Co roku odwiedzam Alpy, które są prawie moim drugim domem poza Tatrami. Jest dla mnie bardzo ważne móc dzielić się tym wszystkim z moimi uczniami. Dzięki temu uczenie języka staje się czymś więcej, niż lekcją.


lektor francuskiego

Edukacja
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
– filologia romańska, specjalność: nauczanie języka francuskiego

Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu
– lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem czeskim
O sobie
Jestem filologiem-poliglotą z pasją. Obecnie posługuję się pięcioma językami obcymi: francuskim, włoskim, rosyjskim, czeskim i angielskim. W przyszłości planuję naukę kolejnych.

Nauka kilku języków w tym samym czasie umożliwiła mi dogłębne zapoznanie się z procesem przyswajania języków obcych z różnych rodzin. Ta umiejętność pozwala mi lepiej zrozumieć problemy, z jakimi musi zmierzyć się uczeń podczas nauki. Pasjonuję się również językiem ojczystym. Sądzę, że dbałość o jego piękno, czystość i poprawność jest cenną umiejętnością także u
nauczyciela języka obcego.

Podczas praktyk zawodowych oraz pracy w różnych placówkach – prywatnych szkołach językowych oraz szkołach publicznych (gimnazjum, liceum, szkoła zawodowa, technikum) na rozmaitych poziomach znajomości języków obcych – odkryłam w sobie pasję do nauczania. Możliwość towarzyszenia uczniowi w procesie przyswajania nowego języka, wskazywania mu właściwej drogi, dostrzegania postępów, daje mi ogromną satysfakcję. Wierzę, że ważną umiejętnością jest indywidualne podejście do każdego ucznia, dlatego w czasie pracy zawsze staram się dostrzegać jego słabe i mocne strony oraz tempo pracy.

Ponadto interesuje mnie zastosowanie nowych technologii w nauczaniu języków obcych. Nowoczesne podejście pozwala na zachęcenie uczniów do pracy i pomaga im znaleźć dodatkową motywację do nauki.

Poza nauczaniem fascynują mnie zagadnienia translingwalizmu, dwujęzyczność, kultura czeska, literaturoznawstwo ze szczególnym uwzględnieniem literatury czeskiej, francuskiej i rosyjskiej, muzyka, historia mody, gastronomia, naturalna pielęgnacja urody i wiele innych. Z niezwykłą otwartością poznaję świat. Marzę o podróży na Syberię.


lektor francuskiego

Edukacja
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
– magister filologii romańskiej
O sobie
Salut ! Francuskiego uczę już od czasów studiów, profesjonalnie robię to od około 2015 roku. Do Francji wyjeżdżałam kilkukrotnie i wciąż co jakiś czas tam zaglądam (staż podczas festiwalu w Awinionie, wolontariat w la Salette w Alpach, wyjazdy turystyczne - w tym autostop). Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą i pasją do języka! Uczę młodszych i starszych, dzieci i dorosłych, do pracy, do szkoły i do używania francuskiego na co dzień. Założyłam również kanał na Youtube, gdzie tłumaczę podstawy wymowy oraz daję wskazówki jak łatwo przyswoić wiedzę. Do usłyszenia na lekcji!


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - filologia romańska

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Toruniu - profil: język francuski

O sobie

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu. Przed rozpoczęciem studiów spędziłam dwa lata we Francji pracując i ucząc się języka. Pobyt ten zaowocował u mnie dobrą znajomością wymowy i intonacji francuskiej. Uważam, że nauka języka obcego powinna opierać się głównie na prowadzeniu rozmowy, gdyż do tego właśnie celu będzie on służyć uczniowi.

Moim mottem jest : "Język to życie" dlatego staram się nauczać poprzez metody aktywne i bezpośrednie. Najchętniej wykorzystuję materiały autorskie. 


lektor francuskiego i włoskiego

Edukacja
Uniwersytet Wrocławski
– magister filologii romańskiej
O sobie
Od wielu lat uczę języka francuskiego i włoskiego w szkołach średnich, na kursach i lekcjach indywidualnych. Ukończyłam filologię romańską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz odbyłam liczne szkolenia i kursy, między innymi na Università di Siena i Università per Stranieri w Perugii. Staram się przemycać moim uczniom zamiłowanie do kultury śródziemnomorskiej i niespiesznego stylu życia. Organizuję wymiany młodzieży ze szkołami włoskimi oraz koordynuję inne projekty. Lubię też pracę tłumacza. Uwielbiam zapach świeżych ziół i palonej kawy. Najlepiej czuję się wśród rozgrzanych słońcem murów starego miasta z dobrym przewodnikiem w dłoni.


lektor francuskiego

Edukacja
Uniwersyteckie Kolegium Nauczania Języka Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim
– nauczanie języka francuskiego

Uniwersytet Warszawski
– biologia
O sobie
Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Nauczania Języka Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Poza licencjatem z kolegium mam też magisterium z biologii i przez 10 lat uczyłam biologii po francusku w klasach dwujęzycznych w jednym z lepszych liceów dwujęzycznych w Warszawie. Dokształcałam się na dwutygodniowych stażach: w CAVILAM Vichy i IUFM Besancon. Pracowałam też w szkole językowej dla najmłodszych. Obecnie mieszkam poza miastem i prowadzę ekologiczne gospodarstwo. Współpracuję z małym biurem tłumaczeń wykonując krótkie tłumaczenia z języka angielskiego na francuski oraz prowadzę zajęcia w Edoo.pl.


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Wrocławski
- magister filologii romańskiej

O sobie
Jestem przykładem na to, że ucząc nawet wiele lat francuskiego można ciągle odczuwać satysfakcję i entuzjazm. Dzielenie się wiedzą jest dla mnie za każdym razem ciekawym doświadczeniem. Z jednakową przyjemnością słucham gitar Rodrigo y Gabriela co moich uczniów, którzy poznają la langue de Molière. Ja - cierpliwy nauczyciel - poprowadzę Cię przez meandry języka, zaprowadzę w najciekawsze zakątki Francji, pokażę piękno kultury, a Ty zdziwisz się, jak szybko będziesz mógł powiedzieć: le français c'est facile :)


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii romańskiej
- licencjat język francuski tłumaczeniowy z językiem włoskim

O sobie
Kiedy zaczęłam się uczyć języka francuskiego, od razu wiedziałam, że chcę w życiu robić to i nic innego! Miłość zaczęła się dawno i stale trwa. Lubię uczyć, lubię pracę z ludźmi, obserwowanie, jak się rozwijają językowo. Daje mi to dużą satysfakcję. Lubię po prostu to, co robię. Poza uczeniem zajmuję się także tłumaczeniami i to także stanowi moją pasję. Interesuję się również literaturą quebecką, piosenką francuską, historią monastycyzmu żeńskiego i wystrojem wnętrz.. Lubię wyprawy rowerowe, długie spacery i dobrą kuchnię. Gotowanie mnie relaksuje i sprawia przyjemność. Staram się pielęgnować swoje pasje i w życiu kieruję się zasadą:" Granica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji".


lektor francuskiego

Edukacja

Uniwersytet Śląski w Katowicach
- magister filologii romańskiej

O sobie
Języki obce to moja wielka pasja. Od kilku lat  uczę się języka włoskiego, a od niedawna wielką radość sprawia mi uczenie się języka portugalskiego. Język francuski towarzyszy mi już od szkoły podstawowej. Później uczyłam się go w liceum, aż w końcu zdecydowałam się na studia filologiczne. Jako nauczyciel pracuję od 2002 roku. Nauczanie sprawia mi ogromną frajdę. Przez te kilkanaście lat pracy zawodowej miałam okazję uczyć zarówno młodzież jak i dorosłych. W nauczaniu kieruję się metodą komunikacyjną, ale nie zapominam o rozwijanie pozostałych kompetencji, a także o gramatyce, która , w mojej ocenie, jest kluczowa w poprawnym komunikowaniu się z rozmówcą francuskim. Z przyjemnością obserwuje jak moi uczniowi wspinają się po kolejnych szczeblach aby osiągnąć szczyt jakim jest biegłe posługiwanie się językiem francuskim. Język francuski to piękny, ale trudny język, stąd  najmniejszy sukces moich uczniów to dla mnie wielka satysfakcja. W wolnych chwilach uwielbiam czytać. Od niedawna jestem miłośniczką książek Françoise Bourdin.


lektor włoskiego

Edukacja
Uniwersytet Śląski w Katowicach
– magister filologii włoskiej
O sobie
Język włoski intrygował mnie już jako małą dziewczynkę - pokolenie 80 pewnie pamięta japońskie bajki na Polonii 1 z włoskim dubbingiem :-) Do egzaminów wstępnych na studia filologiczne przygotowywałam się sama, a sam okres studiów wspominam jako cudowny czas rozpoczęcia przygody z językiem, który kocham. Uczę włoskiego już od 15 lat – moi uczniowie to zarówno dzieci, jak młodzież i dorośli; osoby, które uczą się ponieważ pragną rozwijać swoje pasje, zdać świetnie maturę i inne egzaminy, komunikować się swobodnie z przełożonymi i współpracownikami (kursy in-company), wreszcie przygotować się językowo na wyjazd do Włoch. Każda lekcja jest dla mnie cennym doświadczeniem, gdyż wyznaję zasadę, którą kierował się już Galileusz: Nie możesz człowieka nauczyć niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie. Jestem przekonana, że nauka jest procesem ukierunkowanym w dwie strony – przekazuję moją wiedzę i zamiłowania, jednocześnie czerpiąc z doświadczenia i mądrości moich uczniów.

Prywatnie mogłabym się określić jako kreatywny domator :-) Uwielbiam spędzać czas z rodziną, maluję, rysuję, dziergam; czytam książki (mam słabość zwłaszcza do włoskich klasyków) i oglądam filmy (przede wszystkim kino europejskie). Serdecznie zapraszam Was na moje lekcje!

Kontakt       POL: (+48) 12 312 5326     SKYPE: edoo.pl